Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>

Irena Matijošaitienė

Lietuvos diena Aktualijos
2014-01-01 10:37
2013 metus paženklino ne viena skaudi netektis ir tragedija. Irena Matijošaitienė, Vytautas Šapranauskas – tai tik keletas iškilių žmonių, su kuriais teko atsisveikinti. Tačiau ne mažesnio visos šalies susidomėjimo ir kartu pasibaisėjimo sulaukė netoli Dembavos įvykęs nusikaltimas, kai du žudikai automobilio bagažinėje sudegino moksleivę. Vis dėlto praėjusius metus galime prisiminti ir su šypsena, kurią dažnai mums padovanodavo mūsų politikai – skylėtais džinsais Seime švaistęsis Petras Gražulis ar netaisyklinga anglų kalba prabilęs Algirdas Butkevičius.
Lietuvos diena Aktualijos
2013-12-30 06:48
Velnio tuzino skaičiumi paženklinti metai Lietuvai atnešė nemažai sukrėtimų, nelaimių, netekčių. Jau vasarį šalį supurtė Kauno milijonieriaus valdomo Ūkio banko žlugimas. Tūkstančiai žmonių prarado indėlius, rizikos zonoje atsidūrė legendinis „Žalgirio“ krepšinio klubas. Pats bankroto kaltininkas pasislėpė Rusijoje. Šaltas, žiemiškas kovas nedžiugino ne tik orais: nelaimingas atsitikimas išbraukė iš gyvųjų sąrašo verslininkę, visuomenės mėgstamą Kauno politikę Ireną Matijošaitienę. Balandį iš gyvenimo pasitraukė populiarus aktorius Vytautas Šapranauskas. Portalas lrytas.lt siūlo ryškiausių šių metų pirmojo trečdalio įvykių apžvalgą.
Lietuvos diena Nelaimės
2013-11-12 12:23
Našliu likęs „Vičiūnų“ verslo grupės savininkas Visvaldas Matijošaitis kenčia ne tik vienišiaus dalią. Verslininką iki širdies gelmių sukrėtė kalbos, esą jis kaltas dėl žmonos Irenos Matijošaitienės mirties. „Su sūnumis sutarėme, kad nekaltinsime nieko: nei šuns, nei staliaus, kuris neuždėjo turėklų – jie buvo atvežti, bet netiko kai kurios dalys... Aš jaučiuosi kaltas dėl to, kad ilgai nesiėmiau remonto“, - pirmą kartą atvirai apie žmonos mirtį prabilo V.Matijošaitis.
Lietuvos diena Nelaimės
2013-11-01 11:56
Nuo praėjusių metų Vėlinių, lapkričio 2 dienos, Lietuva neteko daug žymių žmonių. Didžioji dalis, tokie kaip 89 metų publicistė ir gydytoja Filomena Taunytė, 90 metų politikas Kazys Bobelis, iškeliavo Anapilin sulaukę garbaus amžiaus. Deja, tragiškomis aplinkybėmis palyginti jauni žuvo tokie charizmatiški, išskirtinio visuomenės dėmesio sulaukę asmenys, kaip 54 metų Vytautas Šapranauskas, 55 metų verslininkė, Kauno politikė Irena Matijošaitienė.
Lietuvos diena Aktualijos
2013-10-29 17:41
Septynis mėnesius užtrukęs galimo I.Matijošaitienės nužudymo tyrimas nutrauktas. Įtarimų šešėlis, temdęs velionės artimųjų iki tol nepriekaištingą reputaciją, dabar užslinko ant Kauno teisėsaugos. Kodėl jie taip ilgai negalėjo padėti taško? O gal nenorėjo? R.Janutienė šį vakarą sakys, kad jos žurnalistinis tyrimas ją įtikino, kad teisėsauga turėjo labai nemenką pagrindą būti įtaria. Po ilgos, pusę metų trukusios tylos į R.Janutienės telefono skambutį atsiliepė velionės vyras Visvaldas Matijošaitis.
Lietuvos diena Kriminalai
2013-10-25 19:02
Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Darius Jakutis, išanalizavęs šią savaitę gautas Irenos Matijošaitienės mirties aplinkybių tyrimo išvadas, gautas iš Teismo medicinos ekspertų, priėmė procesinį sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą. Prokuroro priimtu nutarimu konstatuota, jog I.Matijošaitienės mirčiai įtakos neturėjo jokie kitų asmenų galimai padaryti neteisėti veiksmai. Velionės I.Matijošaitienės draugai teigė, kad iškelta nužudymo versija, jų manymu, buvo visiška nesąmonė. Artima I.Matijošaitienės draugė Zinaida Streikienė pyko dėl kalbų, kad I.Matijošaitienę į mirties glėbį galėjo pastūmėti vyras.
Lietuvos diena Nelaimės
2013-10-22 06:43
Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Darius Jakutis, vadovaujantis ikiteisminiam tyrimui dėl Irenos Matijošaitienės mirties priežasčių nustatymo, šiandien gavo Valstybinės teismo medicinos tarnybos teismo medicinos specialistų komisijos išvadą. „Specialistų komisijos išvada yra gana didelės apimties. Kartu su tyrimą atliekančia pareigūne susipažįstame su tyrimo išvada bei ją analizuojame“, – kalbėjo D.Jakutis.
Lietuvos diena Kriminalai
2013-10-11 19:09
Kodėl prokurorai taip ilgai negali įvardyti kaunietės Irenos Matijošaitienės žūties priežasties ir kodėl po jos kryčio namuose nuo laiptų buvo pradėtas tyrimas dėl tyčinio nužudymo? Tyrėjai dar nepateikė išvadų, bet atsakymai į šiuos klausimus jau žinomi. Nors 55 metų I.Matijošaitienė mirė nuo didelės žaizdos pakaušyje, kai krisdama nuo laiptų atsitrenkė galva į grindų plyteles, tyrėjai savo žvilgsnius nukreipė į kitą sužalojimą.
Lietuvos diena Nelaimės
2013-10-10 08:32
Nors teismo medicinos ekspertai jau parengė žinomos Kauno verslininkės ir politikės Irenos Matijošaitienės mirties priežasties tyrimo išvadas, šioje istorijoje lieka nemažai neaiškumų. Išvados iki šiol nepasirašytos, nes atostogauja vienas ekspertų. Net tada, kai jos bus gautos, ikiteisminį tyrimą dėl galimo moters nužudymo atliekantys prokurorai nėra įsitikinę, kad šioje istorijoje bus padėtas galutinis taškas. Gali būti, jog bus prašoma atlikti papildomas ekspertizes, atsakyti į klausimus, į kuriuos atsakymo dar nežino teisėsaugininkai.
Lietuvos diena Aktualijos
2013-04-16 22:57
Norėdamas pagerbti Irenos Matijošaitienės atminimą jos sutuoktinis Visvaldas Matijošaitis įkūrė savo žmonos vardo fondą, kuris puoselės donorystės idėją. Fondo įkūrėjai tęs I. Matijošaitienės pradėtus darbus, prisidės gelbėjant kitų žmonių gyvybes. „Šeimoje kalbėdavome ne tik apie gyvenimą, bet ir apie mirtį I. Matijošaitienės noras dalintis gyvybe buvo žinomas ir man, ir kitiems mūsų šeimos nariams. Buvome susitarę, kad jei aš pirmas būčiau iškeliavęs anapilin, ji būtų pasielgusi su manimi taip pat. Mes apie mirtį kalbėdavomės su šypsena, be baimės“, – kalbėjo V. Matijošaitis.
Lietuvos diena Nelaimės
2013-04-13 16:11
Kaunietė Irena Matijošaitienė nenusinešė visų tragiško įvykio paslapčių anapilin – prieš prarasdama sąmonę ji spėjo perduoti svarbių žinių medikams. Tyrėjai jau žino, ką atskleidė moteris. Žinia apie paskutinius sužalotos moters žodžius – ne vienintelė naujiena pastarosiomis dienomis mėginant įminti visas tragedijos, kai 55-erių I. Matijošaitienė nukrito namuose nuo laiptų, paslaptis. Iškart po moters mirties prokurorai pradėjo tyrimą mirties priežasčiai nustatyti, tačiau netrukus jis buvo perkvalifikuotas pagal kitą Baudžiamojo kodekso straipsnį – dėl tyčinio nužudymo.
Lietuvos diena Nelaimės
2013-04-12 16:20
Penktadienį po pietų Kauno apygardos prokuratūroje surengtos spaudos konferencijos metu dar kartą buvo patvirtinta, jog ikiteisminis tyrimas dėl I. Matijošaitienės nužudymo nėra naujiena. „Ikiteisminis tyrimas pirminėje stadijoje (po I. Matijošaitienės mirties) buvo atliekamas dėl mirties priežasties nustatymo, o vėliau, per kelias dienas, siekiant patikrinti visas įvykio aplinkybes, jis buvo perkvalifikuotas į ikiteisminį tyrimą dėl nužudymo“, - sakė Kauno apygardos prokuratūros prokuroras Vitoldas Guliavičius.
Lietuvos diena Nelaimės
2013-04-12 15:56
Kauno teisėsaugininkams pradėjus tyrimą dėl žinomos verslininkės ir politikės Irenos Matijošaitienės galimo nužudymo, ima aiškėti intriguojančios detalės. Kalbama, kad nelaimė galėjo įvykti dėl aplaidumo – Matijošaičių namuose vyko remontas, laiptai, nuo kurių esą nukrito moteris, buvo be turėklų, aplinkui buvo kartono lakštų. Portalo lrytas.lt žiniomis, sunkią traumą patyrusi moteris kurį laiką dar buvo sąmoninga, ji spėjo papasakoti tragedijos aplinkybes.
Lietuvos diena Nelaimės
2013-04-12 13:32
Kas iš tiesų įvyko tą rytą, kai kaunietė Irena Matijošaitienė namuose patyrė mirtiną galvos traumą? Pareigūnai į nelaimę pažvelgė nauju žvilgsniu – atliekamas tyrimas dėl tyčinio nužudymo. Kai kovo 15-osios rytą Kauno klinikose užgeso 55 metų I. Matijošaitienės gyvybė, prokurorai, kaip dažniausiai būna tokiais atvejais, pradėjo tyrimą mirties priežasčiai nustatyti.
Lietuvos diena Aktualijos
2013-04-07 15:20
Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovas Benjaminas Želvys miesto taryboje pakeis tragiškai žuvusią politikę Ireną Matijošaitienę. B. Želvys apsisprendė tapti miesto tarybos nariu ir artimiausiame posėdyje balandžio 18 dieną duos priesaiką.
Lietuvos diena Nelaimės
2013-03-18 10:00
Sekmadienį į paskutinę kelionę palydėta Kauno verslininkė ir politikė Irena Matijošaitienė. Velionė palaidota Petrašiūnų kapinėse, vadinamojoje Garbės alėjoje. „Šią skausmo valandą mes dažnai užduodame klausimą: „Kodėl? Kodėl išeina labiausiai gyvenimą mylėję žmonės. Tačiau nepaskęskime skausmo jūroje. Prisiminkime Ireną tokią, kokia ji buvo – spalvingą išore ir vidumi. Ačiū tau, Irena, už tavo nuostabų gyvenimą“, – kalbėjo A. Kaušpėdas, pernai spalį tose pačiose Petrašiūnų kapinėse palaidojęs dukrą Algę.
Lietuvos diena Nelaimės
2013-03-17 09:33
Sekmadienį Kauno Petrašiūnų kapinėse bus palaidota politikė ir verslininkė Irena Matijošaitienė. Laidotuvės numatomos 13 val. Šeštadienį Kaunas atsisveikino su miesto tarybos nare, „Vičiūnų“ įmonių grupės bendrasavininke Irena Matijošaitiene. Žmonės, norintys pagerbti 55 metų verslininkę ir politikę, nuo 11 valandos pradėjo rinktis Kauno „Rimties“ laidojimo namuose. Žmonės prie I. Matijošatienės urnos prašomi atnešti po baltą žiedą.
Lietuvos diena Nelaimės
2013-03-15 14:17
Penktadienio paryčiais, 5 val. 42 min., Kauno klinikose buvo išjungta politikės ir verslininkės Irenos Matijošaitienės gyvybines funkcijas palaikanti aparatūra, konstatuota biologinė mirtis. Medikai prieš tai paėmė transplantacijai tinkamus I. Matijošaitienės organus. Kauno miesto tarybos narė I. Matijošaitienė sunkią galvos traumą patyrė antradienį nukritusi nuo laiptų savo namuose. Kauno klinikų Reanimacijos skyriuje gydytos 55-erių I. Matijošaitienės būklė po ketvirtadienio vidurdienio smarkiai pablogėjo, o 14 valandą diagnozuota smegenų mirtis. Tai reiškia, kad žmogus mirė.
Lietuvos diena Nelaimės
2013-03-14 23:33
Šilta, ypatingai nuoširdi, pilna idėjų ir gyvenimo džiaugsmo – taip Kauno verslininkę ir politikę Ireną Matijošaitienę apibūdino ne tik artimieji, bet ir oponentai. Tačiau nuoširdi šypsena ir spinduliuojančios moters akys liko tik nuotraukų albume. Po dviejų dienų kovos medikai sūnums Šarūnui ir Dainiui bei vyrui Visvaldui turėjo pranešti skaudžią žinią – moters smegenys mirė. Gydytojai pripažino – jie padarė viską, ką gali padaryti žmogus, net ir turėdamas po ranka naujausias technologijas.
Lietuvos diena Nelaimės
2013-03-14 21:23
Ketvirtadienio vakarą paminklinėje Kristaus Prisikėlimo bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už Kauno verslininkę ir politikę Ireną Matijošaitienę. Itin sunkią traumą namuose patyrusi moteris Kauno klinikose mirė ketvirtadienį. Šv. Mišios Kaune ketvirtadienio rytą buvo numatytos kaip palaikymo gestas moters artimiesiems. Tačiau iki jų moteris neišgyveno. Jos gyvybė nutrūko apie 14 val. Artimiausi jos draugai ir bendražygiai ketvirtadienio vakarą atvyko į Kristaus Prisikėlimo bažnyčią pagerbti jos atminimo.

Populiariausi per 24 val.