Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>
Verslas Energetika
2014-10-13 15:29
Jokio pasirinkimo. Ties Lietuvos ir Lenkijos siena ūkininkaujančių žmonių veidai rūškanoti. Mat „LitPol Link“ elektros jungties statyba įsisiūbavo, atramos dygsta viena po kitos, o ūkininkai su statytojais vis dar ginčijasi dėl kompensacijų dydžio.
Lietuvos diena Aktualijos
2014-10-13 12:15
Vaikų globos namai sausakimši, o juose gyvenančių vaikų motinos gyvos ir sveikos linksminasi savo namuose su naujais sugyventiniais ir ruošia naujus klientus valdiškoms įstaigoms. Motinos vaidmuo visuomenėje išaukštintas, joms kuriamos eilės, rašomos natos dainoms, rengiamos šventės. Šį vakarą, 20.30 val. laida „Nuoga tiesa“ klausia: „Ar kiekviena motina verta pagarbos?“
Lietuvos diena Aktualijos
2014-05-25 21:59
Karščiausią metų dieną Lietuvos žmonės sprendžia, kas valdys šalį ateinančius penkerius metus. Dėl Lietuvos prezidento posto antrajame ture grumiasi dabartinė šalies vadovė nepartinė Dalia Grybauskaitė ir socialdemokratas, Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis.
Lietuvos diena Aktualijos
2014-05-05 14:32
Nors lietuviai masiškai kraunasi lagaminus ir išvyksta skalsesnės duonos ieškoti į svečias šalis, Lietuvai išnykti iš pasaulio žemėlapio negresia. Kaip sako liaudies išmintis – gera vieta ilgai tuščia nebūna. Išvykstančiuosius pakeičia atvykėliai iš kitų šalių, Lietuvoje jau kuriasi turkų, kinų bendruomenės, o už kitataučių ištekėjusios lietuvaitės gimdo juodaakius ir juodaplaukius vaikučius.
Lietuvos diena Aktualijos
2014-04-14 11:19
Sotūs, šiltai apsirengę, pasididinę algas politikai jau ne pirmą mėnesį kalba – krizė baigėsi. O daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų Europai skundžiasi, kad mėnesio pajamų neužtenka net patiems būtiniausiems poreikiams patenkinti. Likus mažiausiai savaitei iki menkaverčio atlyginimo ar skurdžios pašalpos, jie nebeturi ko padėti ant stalo, o besikaupiančios skolos už komunalines paslaugas yra savaime suprantamas ir neišvengiamas dalykas.
Lietuvos diena Aktualijos
2014-03-31 13:47
„Valstybė per daug pinigų iššvaisto bedarbių pašalpoms“, – įsitikinęs „Hanner“ valdybos pirmininkas, milijonierius Arvydas Avulis. Vis dažniau pasigirsta istorijų apie neva neišgalinčius susimokėti už būsto šildymą, kasmėnesinius „Maisto banko“ klientus, gyvenančius puikiais baldais apstatytuose butuose ir važinėjančiais gerais automobiliais. Apie ką mes čia? Apie pašalpininkus! Jau šį vakarą 21.00 val. „Nuoga tiesa“ klaus: kada valstybė išmoks atskirti tikrą vargšą nuo aferisto?
Lietuvos diena Aktualijos
2014-03-24 14:30
Visuomenės apklausos rodo, kad prezidentės Dalios Grybauskaitės populiarumas krenta, tad jai greičiausiai nepavyks pakartoti praėjusių rinkimų sėkmės ir šįsyk teks susikauti antrajame rinkimų ture. „Nuoga tiesa“ klausia: kas bus pagrindinis D. Grybauskaitės varžovas – socialdemokratas Zigmantas Balčytis ar Darbo partijos kandidatas Artūras Paulauskas?
Kultūra Literatūra
2014-03-19 20:20
„Ar mes palaikome Ukrainą, ar Ukraina palaiko mus? Ar mums mažiau reikia tos drąsos, to orumo, kurį šiandien rodo ukrainiečiai? Drąsos mums reikia tikrai ne mažiau“, - įsitikinusi rašytoja Renata Šerelytė. Savo mintis ji išdėstė publikacijoje kultūros savaitraštyje „Literatūra ir menas“.
Kultūra Literatūra
2014-03-18 14:26
„Rašytojas yra ne tam, kad kartotų tradicijas – rašytų taip, kaip visi rašė iki jo, ir nieko naujo nepasakytų, - 1992 m. interviu LRT radijo laidai „Literatūros akiračiai“ teigė prozininkas ir scenaristas Icchokas Meras. - Jei rašytojas gali pasakyti ką nors naujo – ačiū Dievui. Aš to noriu, visada to norėjau.“
Lietuvos diena Aktualijos
2014-03-17 13:38
„Jei nejauti grėsmės, sklindančios iš Rusijos, esi idiotas“, - tiesiai šviesiai rėžia „Jaunosios Lietuvos“ lyderis, Kauno vicemeras Stanislovas Buškevičius. Jo teigimu, Rusijos imperija grasina nuolat ir į tai nereaguoti negalima, kaip negalima ir pataikauti šiai didžiajai kaimynei. Tačiau kol ekspertai prognozuoja, kad Kryme įsitvirtinusi Rusijos armija gali pasukti į Baltijos šalis, Lietuvoje Putino gerbėjai vis labiau įžūlėja.
Lietuvos diena Aktualijos
2014-03-10 09:14
Ekspertai kalba apie tai, jog prarijęs Krymą, Rusijos prezidentas V.Putinas gali ištiesti rankas ir link Baltijos šalių. Ar Lietuva pasirengusi tokiam iššūkiui? Jau šį vakarą 21 val. „Lietuvos ryto“ televizijos laida „Nuoga tiesa“ klaus: ar iškilus grėsmei bus kam ginti Lietuvą? „Tam mes ir stojome į NATO, kad Lietuva būtų ginama ne vien savo jėgomis, bet viso aljanso. NATO pajėgumų yra žymiai daugiau, technologijos naujesnės ir tikslesnės nei tų, šalių kurių kariuomenės galėtų mus pulti ir bandyti užimti mūsų šalį“, - teigia krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.
Lietuvos diena Aktualijos
2014-02-20 14:19
Valdžiai desperatiškai ieškant šaltinių pensijoms kompensuoti darosi aišku, kad pinigų bus ieškoma kiaurose eilinių tautiečių kišenėse. Kaip? Įvedant naujus mokesčius! „Lietuvos ryto“ televizijos laida „Nuoga tiesa“ šį, ketvirtadienio, vakarą 22 val. klaus: ar sutinkate dar pasispausti, kad valdžia sumokėtų savo skolas pensininkams?
Lietuvos diena Aktualijos
2014-01-23 15:34
Lietuvą užplūdo smurto ir nelaimių banga. Tėtis, su vaikais dieną žaidęs kieme ir lipdęs sniego senį, vakare šešiasdešimčia dūrių tų pačių vaikų akivaizdoje nužudo savo žmoną. Du menininkai, susėdę prie plovo išgeria, paryčiui vienas negyvas, kitas – areštinėje. Dar išgirdome apie smurtą mados elito šeimoje, apie skaudžią avariją, nusinešusią močiutės ir anūkės gyvybes. Kas čia darosi? Apie tai jau šiandien 22 val. laidoje „Nuoga tiesa“ tiesiogiai per „Lietuvos ryto“ televiziją.
Lietuvos diena Aktualijos
2014-01-09 12:35
Vyriausias Vytauto Landsbergio anūkas Gabrielius Landsbergis užsimojo siekti europarlamentaro mandato ir tuoj pat sukėlė visuotines diskusijas: ar moralu žmogui, neįmynusiam ryškios pėdos Lietuvos politiniame gyvenime, naudotis garsia pavarde?
Lietuvos diena Aktualijos
2013-12-02 12:32
Karas dėl atliekų deginimo Lietuvą gali paversti šiukšlių importo šalimi. Tokią grėsmę įžvelgiantys politikai įtarimų šešėlį meta ir ant prezidentės komandos – esą jos rankomis iš atliekų perdirbimo verslo išstumiami vieni, bet remiami kiti, rašo „Lietuvos rytas“. Apie galimus nešvarius atliekų perdirbimo užkulisius prakalbo ne tiktai iš šio verslo stumiama bendrovė „Reenergy“, ketinanti sostinės pakraštyje statyti šiukšlių deginimo gamyklą, bet ir Vilniaus meras Artūras Zuokas. Pasirodo, verslininkai susidūrė su kur kas rimtesnėmis kliūtimis nei statyboms reikalingi dokumentai. Šiaip taip pavykus juos išsirūpinti, planams imtis statybų skersai kelio stojo Prezidentūra.
Lietuvos diena Aktualijos
2013-11-07 07:00
Valstybės saugumo departamentas perspėjo: Rusija prieš Lietuvą, šalies prezidentę ir kitus aukštus pareigūnus rengia dezinformacinę kampaniją. Dar prieš šventes šalies vadovė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad tokių informacinių atakų priežastis – sėkmingas Lietuvos pirmininkavimas Europos Tarybai bei energetinės nepriklausomybės siekimas. Netrukus šalies žiniasklaidoje nuvilnijo propagandiniame Rusijos interneto portale paskelbtas klausimas: gal D.Grybauskaitė yra susijusi su KGB?
Lietuvos diena Aktualijos
2013-10-24 11:53
Žadama, kad nuo 2014-ųjų sausio ir taip iki šiol neblogai gyvenę Seimo nariai gyvens... dar geriau. Algos grįš į ikikrizinį lygį ir eiliniam parlamentarui didės beveik 2 tūkst. litų! Eiliniam lietuviui – vis dar krizė. Augančios algos nei matyti, nei girdėti. Jau šį, ketvirtadienio vakarą, 22 val., „Lietuvos ryto“ televizijos eteryje tiesioginė Rūtos Janutienės diskusijų laida „Nuoga tiesa“ klaus: už ką mokame Seimo nariams? Seimo nariai tautos balso negirdi. Nebežinodami, ką daryti, žmonės ėmėsi naujos veiklos – pradėjo šaržuoti politikus. Taip gimė Reformatorius Vytenis, Birutė Coolness, LOLreta... Bet ar to užteks, kad visuomenė būtų išgirsta?
Lietuvos diena Aktualijos
2013-09-04 18:58
Vos prieš kiek keletą valandų „Lietuvos ryto“ televizijos interneto svetainėje baigėsi speciali žurnalistės Rūtos Janutienės laidos „Nuoga tiesa“ transliacija. Šįsyk prie aktualių diskusijų laidos vairo stojo ir publicistas Andrius Užkalnis. Pasaulinei seksualinės sveikatos dienai skirtoje laidoje tema „Kodėl Lietuvoje vaikai gimdo vaikus?“ diskutavo kviestiniai Seimo nariai ir pripažinti ekspertai.
Lietuvos diena Aktualijos
2013-09-04 14:31
Ir vaikų, ir suaugusiųjų lytinis švietimas Lietuvoje vykdomas netinkamai. Dar blogiau – jo paprasčiausiai nėra. Taip mano įvairių sričių specialistai, tėvai ir politikai, sutikę savo nuomonėmis apie lytinio švietimo padėtį Lietuvoje pasidalyti specialioje „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Nuoga tiesa“. Rugsėjo 4-oji yra Pasaulinė seksualinės sveikatos diena. Šią dieną visame pasaulyje kviečiama plačiau diskutuoti apie seksualinę sveikatą ir skleisti žinias apie lytinį švietimą.
Lietuvos diena Aktualijos
2013-05-14 16:15
Iki rugsėjo pirmos dienos. Tiek laiko valdžia skyrė mums visiems apsispręsti, kaip aprūpinsim skurdžią savo senatvę. Ar pasitikėti tik Sodra, nieko nekeičiant toliau kaupti antros pakopos pensijų fonduose, ar dar labiau padidinti kaupimą: mokėti papildomą įmoką ir dar gauti valstybės dotaciją?

Populiariausi per 24 val.