Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>

paveikslai

Kultūra Dailė
2014-10-23 18:25
Aukšto rango pareigūnų atleidimas, griežti menininko sūnaus žodžiai, vėlavimas ir didžiulis biudžeto viršijimas – Pablo Picasso muziejus šeštadienį atidaromas po sudėtingos, 56 mln. eurų kainavusios renovacijos. Praėjus kiek daugiau nei penkeriems metams po to, kai buvo uždarytas atnaujinimui, kuris turėjo trukti dvejus metus, šis muziejus 17-ojo amžiaus baroko rūmuose istoriniame Paryžiaus Marė kvartale buvo iš pagrindų modernizuotas.
Kultūra Galerija
2014-10-23 16:40
Aukšto rango pareigūnų atleidimas, griežti menininko sūnaus žodžiai, vėlavimas ir didžiulis biudžeto viršijimas – Pablo Picasso muziejus šeštadienį atidaromas po sudėtingos, 56 mln. eurų kainavusios renovacijos. Praėjus kiek daugiau nei penkeriems metams po to, kai buvo uždarytas atnaujinimui, kuris turėjo trukti dvejus metus, šis muziejus 17-ojo amžiaus baroko rūmuose istoriniame Paryžiaus Marė kvartale buvo iš pagrindų modernizuotas ir dabar užima daugiau kaip dvigubai didesnį plotą. Tačiau kaina 22 mln. eurų viršija biudžetą dėl padidėjusio darbų masto, kilo konfliktas tarp P.Picasso sūnaus Claude'o ir Prancūzijos vyriausybės, o beveik dešimtmetį muziejui vadovavusi Anne Baldassari šio darbo nebedirba.
Kultūra Dailė
2014-09-23 16:39
Jei skundžiatės, kad Lietuvoje nerodomi visame pasaulyje garsių dailininkų paveikslai, nueikite į dvi parodas, kuriose galima pamatyti ir Marco Chagallo kūrinių. Dejuoti liausitės.
Kultūra Dailė
2014-09-05 11:50
Trečiadienį nuo kraujo užkrėtimo miręs žinomas tapytojas Klaudijus Petrulis neatguls Antakalnio menininkų kalnelyje. Jo pelenus išbarstys artimieji. Dailininko Algirdo Petrulio sūnus ir tapytojos Jūratės Mykolaitytės gyvenimo draugas, K.Petrulis visą gyvenimą buvo apsuptas paveikslų ir juos kuriančių žmonių, tačiau sugebėjo surasti savitą kūrybos kelią. Racionalios, geometrinės formos jo paveiksluose visuomet būdavo kupinos keistų siurrealistinių užuominų, o darbų faktūros tapdavo ne mažiau svarbia kūrinio dalimi nei spalva ar forma.
Kultūra Meno pulsas
2014-09-01 14:35
Jubiliejinio 75-ojo sezono pradžioje į Lietuvos nacionalinio dramos teatrą (LNDT) grįžta devyniolika restauruotų iškilių XX a. menininkų paveikslų. LNDT lankytojai vėl turės proga grožėtis Vinco Kisarausko, Vytauto Ciplijausko, Antano Kmieliausko, Sofijos Veiverytės, Leonardo Tuleikio, Silvestro Džiaukšto, Aloyzo Stasiulevičiaus, Vlado Karatajaus, Augustino Savicko, Antano Gudaičio, Vytauto Mackevičiaus ir kitų dailininkų tapybos darbais.
Kultūra Dailė
2014-08-30 15:49
„Nedidelė galerija Vilniaus senamiestyje gali išlikti tik tada, kai įsiklausai, ko nori žmonės“, – įsitikinusi tapytoja Aistė Gabrielė Černiūtė. 36 metų A.G.Černiūtė iš tiesų vadovauja net dviem galerijoms Vilniuje ir Molėtuose. Ji nuolat rengia parodas, plenerus, tačiau neužmiršta ir kūrybos.
Kultūra Dailė
2014-08-22 16:30
Jis blaškėsi nuo vienos tragedijos prie kitos – prarasti darbai, žlugusi profesinė veikla, sudėtingi santykiai. Vis dėlto šiandien jo menas pripažįstamas visame pasaulyje. Per skausmingai trumpą kūrybos laikotarpį – tik aštuonerius metus – van Gogas visiškai pakeitė meną. Atrodo, kad jo spalvos veržiasi iš drobės. Nuostabūs mėlyni, sodrūs žali ir švytintys geltoni atspalviai – van Gogo paletė niekada nesiliauna stebinusi.
Kultūra Dailė
2014-08-20 18:46
„Dabar, kai Urainoje vyksta karas, kai visame pasaulyje vyksta didžiulės perturbacijos, mes dažnai nerandame tinkamų būdų apie tai kalbėti. Todėl tai ypač tinkamas metas pasižiūrėti kaip įtaigiai apie karą ir permainas kalbėjo vienas įdomiausių Lietuvos modernistų – Igoris Piekuras“, – sakė menotyrininkė Laima Kreivytė.
Kultūra Dailė
2014-08-19 09:36
Rugpjūčio 18 d. Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) atidaryta Audronės Petrašiūnaitės paroda „Grafika“. Visi parodoje eksponuojami darbai sukurti šią žiemą, iš pačios menininkės virtuvės grindų linoleumo: punktyrinės linijos įrėmina netaisyklingas formas ir grubų paviršių, kuris tampa neatsiejama kūrinio dalis. „Kojom mindžiotas 20 metų, linoleumas nebuvo visai lygus, tad stengiausi išnaudoti jo savitumą“, – juokėsi autorė.
Lietuvos diena Kriminalai
2014-08-12 15:12
Pirmadienį į policijos pareigūnus kreipėsi liepos mėnesį Vilniaus galerijas apvogęs asmuo. Kaip pranešė Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, ieškomas įtariamasis su savimi atsinešė ir iš galerijos „Arka“ pavogtą paveikslą.
Kultūra Meno pulsas
2014-07-29 18:01
R.Talačka ne tik tapė, bet ir drožinėjo. Ištisas vasaras praleisdamas Orvidų sodyboje Salantuose, jis padėdavo Viliui Orvidui įgyvendinti jo skulptūras, sukūrė pagoniška pasaulėjauta persmelktų skulptūrinių kompozicijų iš medžio. Menininko tapyboje atsispindi įvairių religijų, tikėjimų ir misticizmo įtaka. Dailininkas domėjosi senąja baltų kultūra, transcendentine krišnaitų tapyba, Rytų filosofija, krikščioniškojo meno kanonais, kosmologija.
Kultūra Dailė
2014-07-09 14:02
„Į Paryžių pabėgau nuo Jusionių dinastijos. Juk tiek mano vilniečiai seneliai, tiek klaipėdiečiai tėvai – menininkai“, – sakė Rūta Jusionytė. R.Jusionytė gimė 1978 m. Klaipėdoje. 1998–2001 m. Vilniaus dailės akademijoje studijavo keramiką. Nuo 2001 metų gyvena ir kuria Paryžiuje. Sostinės „Aido“ galerijoje atidarytoje R.Jusionytės tapybos parodoje nėra net keleto planuotų čia parodyti darbų. Mat vos antrą parodą Lietuvoje rengianti 36 metų kūrėja jau pateko į kolekcininkų akiratį. Birželio mėnesį vykusioje meno mugėje „ArtVilnius“ ji tapo viena perkamiausių autorių.
Kultūra Galerija
2014-06-24 16:42
JAV menininkas Dougas Bloodworthas, gyvenantis Floridos valstijoje, tituluojamas vienu garsiausių dabarties fotorealistinės dailės atstovų pasaulyje. Jo paveikslai iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip aukštos rezoliucijos fotografijos. Tačiau iš tiesų jie nutapyti aliejiniais dažais. D.Bloodwortho kūrinių temos atkeliavo iš vaikystės. Tai – komiksai, žaislai, saldumynai.
Lietuvos diena Aktualijos
2014-06-07 12:41
Vargetos sąžiningesni už verslininkus. Tokią išvadą padarė sostinės dailininkas Linas Cicėnas. Valkatos grąžino pavogtą jo paveikslą, o naktinio klubo šeimininkai paveikslų neatiduoda net po policijos vizito, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Sostinė“. Pavogtą paveikslą atgauti lengviau nei atsiimti tuos, kuriuos paskolino savo pažįstamiems. Tuo įsitikino vieną Vilniaus naktinį klubą papuošęs dailininkas L.Cicėnas.
Verslas Rinkos pulsas
2014-06-04 16:42
„Snoro“ bankroto administratorius pirmajame aukcione sėkmingai pardavė keturis bankui priklausiusius paveikslus. Du iš jų parduoti už didesnę nei buvo nustatyta pradinė, kiti du – už pirminę įvertinimo kainą.
Kultūra Dailė
2014-05-13 11:53
Aloyzo Stasiulevičiaus paroda „Vilnius: tarp sacrum ir profanum“ neatsitiktinai pradėjo kelią nuo Seinų. Ji atspindi tiek Vilniaus dvasią, tiek lietuvių ir lenkų santykius. Vėliau paroda keliaus į Krokuvą ir Varšuvą. „Mano kuriama Kristaus kančios istorija vyksta Vilniuje. Čia jis nukryžiuojamas, čia jis ir prisikelia“, – aiškino 82 metų tapytojas.
Kultūra Dailė
2014-05-02 15:57
Įdomus XX a. pradžios Vilniaus istorijos faktas iškilo pasaulio žiniasklaidai susidomėjus Vokietijoje ir Austrijoje surasta milijardų eurų vertės meno kūrinių kolekcija. Pasirodo, kad ją surinkusio ir su naciais bendradarbiavusio meno istoriko Hildebrando Gurlitto (1895-1956) sesuo dailininkė Cornelia Gurlitt (1890-1919) kelerius metus gyveno Vilniuje ir surengė čia savo parodą.
Kultūra Meno pulsas
2014-04-30 18:09
Mikalojaus Konstantino Čiurlionio galerijos Kaune lankytojų laukia atkurta įprastoji menininko darbų ekspozicija.
Kultūra Galerija
2014-04-25 18:06
Vilniaus paveikslų galerijoje ketvirtadienį atidaryta gydytojos, mecenatės Stasės Mičelytės (1925-2012) dailės kolekcijos paroda "Pilnaties langai". Parodoje eksponuojama 211 kūrinių kolekcija, kurią sudaro aliejinės tapybos, akvarelės, grafikos, liaudies meno kūriniai, kuriuos gydytoja testamentu padovanojo Lietuvos dailės muziejui.
Kultūra Dailė
2014-04-23 12:38
Vyrų kūnai ir ritualai – sportas, bendravimas, pramogos. Tokia 29 metų tapytojo Adomo Danusevičiaus Vilniuje rengiamos paveikslų parodos dramaturgija. Dramaturgija parodoje? Taip, nes A.Danusevičiui svarbu nutapyti sportuojančiųjų ar pramogaujančiųjų santykius, jų požiūrį. Paveikslo stebėtojams irgi skiriamas tam tikras vaidmuo. „Atrodo, kad tuo pat metu esi paveikslo viduje kaip vienas varžybų žiūrovų ir kartu stebi veiksmą iš šalies“, – apie jauno tapytojo parodą sakė menotyrininkė Laima Kreivytė.

Populiariausi per 24 val.