Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>

paveikslai

Kultūra Meno pulsas
2014-07-29 18:01
R.Talačka ne tik tapė, bet ir drožinėjo. Ištisas vasaras praleisdamas Orvidų sodyboje Salantuose, jis padėdavo Viliui Orvidui įgyvendinti jo skulptūras, sukūrė pagoniška pasaulėjauta persmelktų skulptūrinių kompozicijų iš medžio. Menininko tapyboje atsispindi įvairių religijų, tikėjimų ir misticizmo įtaka. Dailininkas domėjosi senąja baltų kultūra, transcendentine krišnaitų tapyba, Rytų filosofija, krikščioniškojo meno kanonais, kosmologija.
Kultūra Dailė
2014-07-09 14:02
„Į Paryžių pabėgau nuo Jusionių dinastijos. Juk tiek mano vilniečiai seneliai, tiek klaipėdiečiai tėvai – menininkai“, – sakė Rūta Jusionytė. R.Jusionytė gimė 1978 m. Klaipėdoje. 1998–2001 m. Vilniaus dailės akademijoje studijavo keramiką. Nuo 2001 metų gyvena ir kuria Paryžiuje. Sostinės „Aido“ galerijoje atidarytoje R.Jusionytės tapybos parodoje nėra net keleto planuotų čia parodyti darbų. Mat vos antrą parodą Lietuvoje rengianti 36 metų kūrėja jau pateko į kolekcininkų akiratį. Birželio mėnesį vykusioje meno mugėje „ArtVilnius“ ji tapo viena perkamiausių autorių.
Kultūra Galerija
2014-06-24 16:42
JAV menininkas Dougas Bloodworthas, gyvenantis Floridos valstijoje, tituluojamas vienu garsiausių dabarties fotorealistinės dailės atstovų pasaulyje. Jo paveikslai iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip aukštos rezoliucijos fotografijos. Tačiau iš tiesų jie nutapyti aliejiniais dažais. D.Bloodwortho kūrinių temos atkeliavo iš vaikystės. Tai – komiksai, žaislai, saldumynai.
Lietuvos diena Aktualijos
2014-06-07 12:41
Vargetos sąžiningesni už verslininkus. Tokią išvadą padarė sostinės dailininkas Linas Cicėnas. Valkatos grąžino pavogtą jo paveikslą, o naktinio klubo šeimininkai paveikslų neatiduoda net po policijos vizito, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Sostinė“. Pavogtą paveikslą atgauti lengviau nei atsiimti tuos, kuriuos paskolino savo pažįstamiems. Tuo įsitikino vieną Vilniaus naktinį klubą papuošęs dailininkas L.Cicėnas.
Verslas Rinkos pulsas
2014-06-04 16:42
„Snoro“ bankroto administratorius pirmajame aukcione sėkmingai pardavė keturis bankui priklausiusius paveikslus. Du iš jų parduoti už didesnę nei buvo nustatyta pradinė, kiti du – už pirminę įvertinimo kainą.
Kultūra Dailė
2014-05-13 11:53
Aloyzo Stasiulevičiaus paroda „Vilnius: tarp sacrum ir profanum“ neatsitiktinai pradėjo kelią nuo Seinų. Ji atspindi tiek Vilniaus dvasią, tiek lietuvių ir lenkų santykius. Vėliau paroda keliaus į Krokuvą ir Varšuvą. „Mano kuriama Kristaus kančios istorija vyksta Vilniuje. Čia jis nukryžiuojamas, čia jis ir prisikelia“, – aiškino 82 metų tapytojas.
Kultūra Dailė
2014-05-02 15:57
Įdomus XX a. pradžios Vilniaus istorijos faktas iškilo pasaulio žiniasklaidai susidomėjus Vokietijoje ir Austrijoje surasta milijardų eurų vertės meno kūrinių kolekcija. Pasirodo, kad ją surinkusio ir su naciais bendradarbiavusio meno istoriko Hildebrando Gurlitto (1895-1956) sesuo dailininkė Cornelia Gurlitt (1890-1919) kelerius metus gyveno Vilniuje ir surengė čia savo parodą.
Kultūra Meno pulsas
2014-04-30 18:09
Mikalojaus Konstantino Čiurlionio galerijos Kaune lankytojų laukia atkurta įprastoji menininko darbų ekspozicija.
Kultūra Galerija
2014-04-25 18:06
Vilniaus paveikslų galerijoje ketvirtadienį atidaryta gydytojos, mecenatės Stasės Mičelytės (1925-2012) dailės kolekcijos paroda "Pilnaties langai". Parodoje eksponuojama 211 kūrinių kolekcija, kurią sudaro aliejinės tapybos, akvarelės, grafikos, liaudies meno kūriniai, kuriuos gydytoja testamentu padovanojo Lietuvos dailės muziejui.
Kultūra Dailė
2014-04-23 12:38
Vyrų kūnai ir ritualai – sportas, bendravimas, pramogos. Tokia 29 metų tapytojo Adomo Danusevičiaus Vilniuje rengiamos paveikslų parodos dramaturgija. Dramaturgija parodoje? Taip, nes A.Danusevičiui svarbu nutapyti sportuojančiųjų ar pramogaujančiųjų santykius, jų požiūrį. Paveikslo stebėtojams irgi skiriamas tam tikras vaidmuo. „Atrodo, kad tuo pat metu esi paveikslo viduje kaip vienas varžybų žiūrovų ir kartu stebi veiksmą iš šalies“, – apie jauno tapytojo parodą sakė menotyrininkė Laima Kreivytė.
Kultūra Dailė
2014-04-22 14:24
„Man labiausiai patinka Vincento van Gogho autoportretas su aprišta ausimi. Jis sugebėjo grynomis spalvomis perteikti žmogaus kūną“, – dėstė parodą surengęs 12 metų Jarlas Brantingas. Vunderkindu dažnai pavadinamo J.Brantingo paroda „Spalvoti mūsų ir musių gyvenimai“ neatsitiktinai surengta sostinės galerijoje „Meno niša“. Būdamas vos ketverių Jarlas pradėjo lankyti šioje galerijoje rengiamus emalio meno kursus, kuriems vadovavo juvelyrė Marytė Gurevičienė. Pasak Jarlo, susidomėti piešimu jį paskatino „Meno nišoje“ eksponuota rašytojos ir dailininkės Jurgos Ivanauskaitės paroda „Angelariumas“.
Būstas Interjerai
2014-04-07 15:41
Lietuviai tampa vis drąsesni, rinkdamiesi meno kūrinius savo namams, tačiau vis dar neatsikrato nuostatų, kad meno kūriniai prieinami tik pasiturintiems. Pasak menotyrininkės Ramutės Rachlevičiūtės, Lietuvos gyventojai dažniau lankosi prekybos centruose nei meno galerijose. Tad ten ir formuojasi jų estetikos suvokimas.
Kultūra Dailė
2014-04-04 17:25
Iš Kopenhagos meno galerijos „Galleri NB“ įžūliai pavogta vienuolika žinomo lietuvių tapytojo 44 metų Vilmanto Marcinkevičiaus kūrinių. Iš viso dingo net 27 darbai, sukurti įvairių menininkų. Kartu su lietuvio kūriniais vagys išsinešė menininkų Kari Svenssono, Denniso Seide ir Walterio Barrientoso paveikslus, taip pat darbų ant popieriaus kolekciją. Pastarieji kūriniai, kaip pranešė Danijos policija, jau surasti. Tačiau tapybos darbų likimas kol kas neaiškus.
Pasaulis Įvairenybės
2014-04-04 11:06
Buvęs JAV prezidentas George'as W.Bushas viliasi, kad pasaulio lyderiams patiks jo nutapyti jų portretai, kurių paroda šį savaitgalį atidaroma Teksase.
Pasaulis Įvairenybės
2014-04-02 16:46
Du prancūzų dailininkų impresionistų paveikslai - Paulio Gauguino „Vaisiai ant stalo, arba Natūra su mažu šunimi” ir Pierre Bonnardo „Moteris su dviem kėdėmis”, kurie buvo pavogti Londone 1970 metais, aptikti Italijoje.
Kultūra Dailė
2014-03-30 16:25
Būna, kad menininko pavardė nyksta iš kultūrinės spaudos, nebeminima memuaruose, prapuola iš viešojo diskurso, atrandama tik specialistų disertacijose, moksliniuose žurnaluose, amžininkų pokalbiuose... Nežinau, kodėl tampama užmirštu, ypač kai dar visai neseniai ta pavardė buvo kartojama nuolat.
Pasaulis Įvairenybės
2014-02-27 16:50
Buvęs JAV prezidentas George'as W.Bushas parodys visuomenei savo tapytus paveikslus. Daugiau kaip dvi dešimtys kūrinių balandį bus eksponuojama Dalase, pranešė prezidento biblioteka, kuria remiasi agentūra AFP. Paroda vadinsis „Vadovavimo menas: asmeninė prezidento diplomatija“. Be paveikslų joje bus galima išvysti artefaktų, nuotraukų ir asmeninių G.W.Busho užrašų. Po to, kai 2009-aisiais pasitraukė iš politikos, buvęs prezidentas retai rodosi viešumoje.
Pasaulis Įvairenybės
2014-01-15 14:28
Čekijos benamiai įrodė, kad namų neturintys taip pat gali būti kūrybingi. Vienoje galerijoje eksponuojami darbai, sukurti gatvėse gyvenančių žmonių. Galerijos savininkė džiaugiasi, kad ekspozicija sulaukė didelio populiarumo, o lankytojai tvirtina, kad paroda priverčia susimąstyti apie savo gyvenimą.
Pramogos Žmonės
2014-01-08 23:49
Vienas perspektyviausių jaunosios kartos poparto stiliaus atstovų Lietuvoje 26 metų dailininkas Mindaugas Jankauskas trečiadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje atidarė intriguojančią ir stebinančią tapytų paveikslų parodą „Colors.Culture Club“. Arenos koridorių ir restorano „1410“ sienas papuošė beveik 300 darbų, kuriuose įamžintos garsiausios Lietuvos ir užsienio garsenybės.
Verslas Rinkos pulsas
2013-12-28 22:10
Apie tai, kad viename Vilniaus aukcionų, kuriuos rengia Meno rinkos agentūra, buvo parduodamas ir žymiausio Lietuvos dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurliono paveikslas, žino ne dažnas. Kodėl? Vilniaus paveikslų aukcionuose, kurie rengiami nuo 2007 m., vis dažniau galima pamatyti žinomų mūsų šalies klasikų kūrinių, kurie kartais parduodami labai greitai. Tarp aukcionų rengėjų užsienyje paplitęs iš anglų kalbos atėjęs posakis – „Trys D”. O tai reiškia: skola (angl. debt), mirtis (angl. death) ir skyrybos (angl. divorce). Šie trys žodžiai dažniausiai nusako problemas, dėl kurių žmonės ryžtasi nuo savo sienų nukabinti net pačius didžiausius šedevrus.