Naujienos / lrytas.lt
Išplėstinė paieška >>

paveikslai

Lietuvos diena
2015-02-22 17:44
Kaune pristatoma unikali kolekcija - nužudyto kunigo Ričardo Mikutavičiaus sukaupti paveikslai. Anot muziejininkų, ekspozicija - tarsi kvapą gniaužiantis detektyvas. Paveikslai rasti per unikalias, į kriminalistikos vadovėlius įtrauktas pareigūnų operacijas. Vietoj kai kurių drobių kabo tik tušti rėmai. Beveik pusė pagrobtų milijonų vertų kūrinių nerasti iki šiol.
Kultūra Dailė
2015-01-20 12:13
Parodų salėse besižvalgantys vilniečiai nė nenutuokia, kur buvo nutapyti didžiuliai paveikslai. Jonas Gasiūnas juos yra tapęs buvusioje Odos ir venerinių ligų ligoninėje, o dabar įsikūrė „Plastos“ sporto salėje.
Lietuvos diena
2014-12-25 23:12
Unikalius paveikslus tušinuku piešiantis panevėžietis šventes pasitinka vienas – atstumtas šeimos, be namų ir stokojantis pinigų maistui. Klajojančiu menininku save vadinantis vyras gyvena iš 300 litų per mėnesį siekiančios pašalpos. Panevėžio galerijoje šiuo metu eksponuojama benamio darbų paroda, bet į jos atidarymą vyras neatvyko.  
Kultūra Dailė
2014-11-26 16:59
A.Mečys tapė apokaliptinėmis temomis. Viena svarbiausių jos kūrybos idėjų – katastrofiškas žmogaus ir pasaulio irimas. Egzistencinės katastrofos prasmes įkūnija makabriškos siurrealios situacijos ir susenusių, hibridiškų, aklų arba kaukėtų žmonių paveikslai. Sukaupusi ko ne visas 20 a. II pusės Vakarų žmogaus gyvenimo kontroversijas, A.Mečys kūryba gali pasirodyti šokiruojanti ir perdėm trikdanti. Todėl ši paroda nerekomenduotina mažamečiams ir jautriems žmonėms (N-7).
Kultūra Dailė
2014-11-05 09:22
Ateinantį savaitgalį Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) baigiama rodyti paroda „Paryžiaus mokyklos dailininkai iš Baltarusijos. Iš AB „Belgazprombank“ kolekcijos, muziejinių ir privačių rinkinių“. Parodą jau pamatė per 10 tūkstančių lankytojų. Visus, nespėjusius apsilankyti parodoje, muziejus kviečia į specialią savaitgalio programą.
Gyvenimo būdas
2014-11-04 17:59
Laidą „Pasaulis X“ žiūrėkite kiekvieną penktadienį nuo 20:50 val. tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.
Gyvenimo būdas
2014-10-28 08:17
Net praėjus šimtmečiams žvelgiant į tikruosius meno kūrinius galima pajusti jų autorių energiją. Tuo įsitikino laidos „Pasaulis X“ nedidelio eksperimento dalyviai, kurio metu Marijos Lopuchinos portretą bandė atkurti padedant stilistams ir gyvam modeliui. Laidą „Pasaulis X“ žiūrėkite kiekvieną penktadienį nuo 20:50 val. tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.
Gyvenimo būdas
2014-10-24 09:50
XIX a. tapytas Marijos Lopuchinos portretas Rusijoje buvo viena pagrindinių gąsdinimo priemonių. Mergina nugyveno trumpą ir nelaimingą gyvenimą, o kai buvo nutapytas jos portretas, staiga mirė. Netrukus pasklido gandas, kad tėvas labai gedėjo mirusios dukters ir jam pavyko į portretą įvilioti jos sielą. Buvo kalbama, neva portretas pražudantis merginas, kurios į jį užsižiūri. Laidą „Pasaulis X“ žiūrėkite kiekvieną penktadienį nuo 20:50 val. tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.
Kultūra Galerija
2014-10-23 16:40
Aukšto rango pareigūnų atleidimas, griežti menininko sūnaus žodžiai, vėlavimas ir didžiulis biudžeto viršijimas – Pablo Picasso muziejus šeštadienį atidaromas po sudėtingos, 56 mln. eurų kainavusios renovacijos. Praėjus kiek daugiau nei penkeriems metams po to, kai buvo uždarytas atnaujinimui, kuris turėjo trukti dvejus metus, šis muziejus 17-ojo amžiaus baroko rūmuose istoriniame Paryžiaus Marė kvartale buvo iš pagrindų modernizuotas ir dabar užima daugiau kaip dvigubai didesnį plotą. Tačiau kaina 22 mln. eurų viršija biudžetą dėl padidėjusio darbų masto, kilo konfliktas tarp P.Picasso sūnaus Claude'o ir Prancūzijos vyriausybės, o beveik dešimtmetį muziejui vadovavusi Anne Baldassari šio darbo nebedirba.
Kultūra Dailė
2014-10-23 18:25
Aukšto rango pareigūnų atleidimas, griežti menininko sūnaus žodžiai, vėlavimas ir didžiulis biudžeto viršijimas – Pablo Picasso muziejus šeštadienį atidaromas po sudėtingos, 56 mln. eurų kainavusios renovacijos. Praėjus kiek daugiau nei penkeriems metams po to, kai buvo uždarytas atnaujinimui, kuris turėjo trukti dvejus metus, šis muziejus 17-ojo amžiaus baroko rūmuose istoriniame Paryžiaus Marė kvartale buvo iš pagrindų modernizuotas.
Gyvenimo būdas
2014-10-22 15:30
Mokslininkai pataria jautriems žmonėms su paveikslais būti atsargiems. Nemažai meno kūrinių gali pakenkti, pražudyti žmogų. Priklauso nuo to, kas tą paveikslą tapė ir su kokia energija jį kūrė. Pasaulyje yra keli meno šedevrai, kurie garsėja mistinėmis istorijomis. Vienas jų - Leonardo da Vinci „Monos Liza“, apie kurios „vampyrišką“ žvilgsnį seniai sklando gandai. Laidą „Pasaulis X“ žiūrėkite kiekvieną penktadienį nuo 20:50 val. tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.
Pasaulis X
2014-10-17 21:51
Laidą „Pasaulis X“ žiūrėkite kiekvieną penktadienį nuo 20:50 val. tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.
Pasaulis X
2014-10-17 21:50
Laidą „Pasaulis X“ žiūrėkite kiekvieną penktadienį nuo 20:50 val. tik per „Lietuvos ryto“ televiziją.
Kultūra Dailė
2014-09-23 16:39
Jei skundžiatės, kad Lietuvoje nerodomi visame pasaulyje garsių dailininkų paveikslai, nueikite į dvi parodas, kuriose galima pamatyti ir Marco Chagallo kūrinių. Dejuoti liausitės.
Kultūra Dailė
2014-09-05 11:50
Trečiadienį nuo kraujo užkrėtimo miręs žinomas tapytojas Klaudijus Petrulis neatguls Antakalnio menininkų kalnelyje. Jo pelenus išbarstys artimieji. Dailininko Algirdo Petrulio sūnus ir tapytojos Jūratės Mykolaitytės gyvenimo draugas, K.Petrulis visą gyvenimą buvo apsuptas paveikslų ir juos kuriančių žmonių, tačiau sugebėjo surasti savitą kūrybos kelią. Racionalios, geometrinės formos jo paveiksluose visuomet būdavo kupinos keistų siurrealistinių užuominų, o darbų faktūros tapdavo ne mažiau svarbia kūrinio dalimi nei spalva ar forma.
Kultūra Meno pulsas
2014-09-01 14:35
Jubiliejinio 75-ojo sezono pradžioje į Lietuvos nacionalinio dramos teatrą (LNDT) grįžta devyniolika restauruotų iškilių XX a. menininkų paveikslų. LNDT lankytojai vėl turės proga grožėtis Vinco Kisarausko, Vytauto Ciplijausko, Antano Kmieliausko, Sofijos Veiverytės, Leonardo Tuleikio, Silvestro Džiaukšto, Aloyzo Stasiulevičiaus, Vlado Karatajaus, Augustino Savicko, Antano Gudaičio, Vytauto Mackevičiaus ir kitų dailininkų tapybos darbais.
Kultūra Dailė
2014-08-30 15:49
„Nedidelė galerija Vilniaus senamiestyje gali išlikti tik tada, kai įsiklausai, ko nori žmonės“, – įsitikinusi tapytoja Aistė Gabrielė Černiūtė. 36 metų A.G.Černiūtė iš tiesų vadovauja net dviem galerijoms Vilniuje ir Molėtuose. Ji nuolat rengia parodas, plenerus, tačiau neužmiršta ir kūrybos.
Gyvenimo būdas
2014-08-28 07:20
„Telšiai ir visa Žemaitija lyg menininkų kalvė. Galeriją įkūrėme tam, kad neštume žinią apie kūrybingą Žemaitijos kraštą“, - sako galerijos Telšiuose įkūrėja Daiva Mažonienė. Moteris neslepia, kad ši vieta yra jos gyvenimo dalis. Pramoginę pažintinę laidą apie Lietuvą žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 08:50 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.
Kultūra Dailė
2014-08-22 16:30
Jis blaškėsi nuo vienos tragedijos prie kitos – prarasti darbai, žlugusi profesinė veikla, sudėtingi santykiai. Vis dėlto šiandien jo menas pripažįstamas visame pasaulyje. Per skausmingai trumpą kūrybos laikotarpį – tik aštuonerius metus – van Gogas visiškai pakeitė meną. Atrodo, kad jo spalvos veržiasi iš drobės. Nuostabūs mėlyni, sodrūs žali ir švytintys geltoni atspalviai – van Gogo paletė niekada nesiliauna stebinusi.
Kultūra Dailė
2014-08-20 18:46
„Dabar, kai Urainoje vyksta karas, kai visame pasaulyje vyksta didžiulės perturbacijos, mes dažnai nerandame tinkamų būdų apie tai kalbėti. Todėl tai ypač tinkamas metas pasižiūrėti kaip įtaigiai apie karą ir permainas kalbėjo vienas įdomiausių Lietuvos modernistų – Igoris Piekuras“, – sakė menotyrininkė Laima Kreivytė.
Kultūra Dailė
2014-08-19 09:36
Rugpjūčio 18 d. Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2, Vilnius) atidaryta Audronės Petrašiūnaitės paroda „Grafika“. Visi parodoje eksponuojami darbai sukurti šią žiemą, iš pačios menininkės virtuvės grindų linoleumo: punktyrinės linijos įrėmina netaisyklingas formas ir grubų paviršių, kuris tampa neatsiejama kūrinio dalis. „Kojom mindžiotas 20 metų, linoleumas nebuvo visai lygus, tad stengiausi išnaudoti jo savitumą“, – juokėsi autorė.
Lietuvos diena Kriminalai
2014-08-12 15:12
Pirmadienį į policijos pareigūnus kreipėsi liepos mėnesį Vilniaus galerijas apvogęs asmuo. Kaip pranešė Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, ieškomas įtariamasis su savimi atsinešė ir iš galerijos „Arka“ pavogtą paveikslą.
Kultūra Meno pulsas
2014-07-29 18:01
R.Talačka ne tik tapė, bet ir drožinėjo. Ištisas vasaras praleisdamas Orvidų sodyboje Salantuose, jis padėdavo Viliui Orvidui įgyvendinti jo skulptūras, sukūrė pagoniška pasaulėjauta persmelktų skulptūrinių kompozicijų iš medžio. Menininko tapyboje atsispindi įvairių religijų, tikėjimų ir misticizmo įtaka. Dailininkas domėjosi senąja baltų kultūra, transcendentine krišnaitų tapyba, Rytų filosofija, krikščioniškojo meno kanonais, kosmologija.
Kultūra Dailė
2014-07-09 14:02
„Į Paryžių pabėgau nuo Jusionių dinastijos. Juk tiek mano vilniečiai seneliai, tiek klaipėdiečiai tėvai – menininkai“, – sakė Rūta Jusionytė. R.Jusionytė gimė 1978 m. Klaipėdoje. 1998–2001 m. Vilniaus dailės akademijoje studijavo keramiką. Nuo 2001 metų gyvena ir kuria Paryžiuje. Sostinės „Aido“ galerijoje atidarytoje R.Jusionytės tapybos parodoje nėra net keleto planuotų čia parodyti darbų. Mat vos antrą parodą Lietuvoje rengianti 36 metų kūrėja jau pateko į kolekcininkų akiratį. Birželio mėnesį vykusioje meno mugėje „ArtVilnius“ ji tapo viena perkamiausių autorių.
Kultūra Galerija
2014-06-24 16:42
JAV menininkas Dougas Bloodworthas, gyvenantis Floridos valstijoje, tituluojamas vienu garsiausių dabarties fotorealistinės dailės atstovų pasaulyje. Jo paveikslai iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip aukštos rezoliucijos fotografijos. Tačiau iš tiesų jie nutapyti aliejiniais dažais. D.Bloodwortho kūrinių temos atkeliavo iš vaikystės. Tai – komiksai, žaislai, saldumynai.
Lietuvos diena Aktualijos
2014-06-07 12:41
Vargetos sąžiningesni už verslininkus. Tokią išvadą padarė sostinės dailininkas Linas Cicėnas. Valkatos grąžino pavogtą jo paveikslą, o naktinio klubo šeimininkai paveikslų neatiduoda net po policijos vizito, rašo „Lietuvos ryto“ priedas „Sostinė“. Pavogtą paveikslą atgauti lengviau nei atsiimti tuos, kuriuos paskolino savo pažįstamiems. Tuo įsitikino vieną Vilniaus naktinį klubą papuošęs dailininkas L.Cicėnas.
Verslas Rinkos pulsas
2014-06-04 16:42
„Snoro“ bankroto administratorius pirmajame aukcione sėkmingai pardavė keturis bankui priklausiusius paveikslus. Du iš jų parduoti už didesnę nei buvo nustatyta pradinė, kiti du – už pirminę įvertinimo kainą.
Pramogos
2014-05-18 19:34
Paveikslų vagišiui žymus Lietuvos dailininkas Vilmantas Marcinkevičius nukapojo galūnes. Tiesa, tik ant drobės. Taip nuoskaudą dėl Danijoje nugvelbtų brangių darbų menininkas vaizduoja naujausioje savo parodoje. Ryškias spalvas ir netikėtumus mėgstantis tapytojas parodoje sutalpina atrodo nesuderinamus dalykus – šalia egzekucijos atsiranda ir darbai su vyro prisiminimais iš vaikystės.
Kultūra Dailė
2014-05-13 11:53
Aloyzo Stasiulevičiaus paroda „Vilnius: tarp sacrum ir profanum“ neatsitiktinai pradėjo kelią nuo Seinų. Ji atspindi tiek Vilniaus dvasią, tiek lietuvių ir lenkų santykius. Vėliau paroda keliaus į Krokuvą ir Varšuvą. „Mano kuriama Kristaus kančios istorija vyksta Vilniuje. Čia jis nukryžiuojamas, čia jis ir prisikelia“, – aiškino 82 metų tapytojas.
Kultūra Dailė
2014-05-02 15:57
Įdomus XX a. pradžios Vilniaus istorijos faktas iškilo pasaulio žiniasklaidai susidomėjus Vokietijoje ir Austrijoje surasta milijardų eurų vertės meno kūrinių kolekcija. Pasirodo, kad ją surinkusio ir su naciais bendradarbiavusio meno istoriko Hildebrando Gurlitto (1895-1956) sesuo dailininkė Cornelia Gurlitt (1890-1919) kelerius metus gyveno Vilniuje ir surengė čia savo parodą.
Kultūra Meno pulsas
2014-04-30 18:09
Mikalojaus Konstantino Čiurlionio galerijos Kaune lankytojų laukia atkurta įprastoji menininko darbų ekspozicija.
Kultūra Galerija
2014-04-25 18:06
Vilniaus paveikslų galerijoje ketvirtadienį atidaryta gydytojos, mecenatės Stasės Mičelytės (1925-2012) dailės kolekcijos paroda "Pilnaties langai". Parodoje eksponuojama 211 kūrinių kolekcija, kurią sudaro aliejinės tapybos, akvarelės, grafikos, liaudies meno kūriniai, kuriuos gydytoja testamentu padovanojo Lietuvos dailės muziejui.
Kultūra Dailė
2014-04-22 14:24
„Man labiausiai patinka Vincento van Gogho autoportretas su aprišta ausimi. Jis sugebėjo grynomis spalvomis perteikti žmogaus kūną“, – dėstė parodą surengęs 12 metų Jarlas Brantingas. Vunderkindu dažnai pavadinamo J.Brantingo paroda „Spalvoti mūsų ir musių gyvenimai“ neatsitiktinai surengta sostinės galerijoje „Meno niša“. Būdamas vos ketverių Jarlas pradėjo lankyti šioje galerijoje rengiamus emalio meno kursus, kuriems vadovavo juvelyrė Marytė Gurevičienė. Pasak Jarlo, susidomėti piešimu jį paskatino „Meno nišoje“ eksponuota rašytojos ir dailininkės Jurgos Ivanauskaitės paroda „Angelariumas“.
Kultūra Dailė
2014-04-23 12:38
Vyrų kūnai ir ritualai – sportas, bendravimas, pramogos. Tokia 29 metų tapytojo Adomo Danusevičiaus Vilniuje rengiamos paveikslų parodos dramaturgija. Dramaturgija parodoje? Taip, nes A.Danusevičiui svarbu nutapyti sportuojančiųjų ar pramogaujančiųjų santykius, jų požiūrį. Paveikslo stebėtojams irgi skiriamas tam tikras vaidmuo. „Atrodo, kad tuo pat metu esi paveikslo viduje kaip vienas varžybų žiūrovų ir kartu stebi veiksmą iš šalies“, – apie jauno tapytojo parodą sakė menotyrininkė Laima Kreivytė.
Būstas Interjerai
2014-04-07 15:41
Lietuviai tampa vis drąsesni, rinkdamiesi meno kūrinius savo namams, tačiau vis dar neatsikrato nuostatų, kad meno kūriniai prieinami tik pasiturintiems. Pasak menotyrininkės Ramutės Rachlevičiūtės, Lietuvos gyventojai dažniau lankosi prekybos centruose nei meno galerijose. Tad ten ir formuojasi jų estetikos suvokimas.
Pasaulis Marga planeta
2014-04-04 11:06
Buvęs JAV prezidentas George'as W.Bushas viliasi, kad pasaulio lyderiams patiks jo nutapyti jų portretai, kurių paroda šį savaitgalį atidaroma Teksase.
Kultūra Dailė
2014-04-04 17:25
Iš Kopenhagos meno galerijos „Galleri NB“ įžūliai pavogta vienuolika žinomo lietuvių tapytojo 44 metų Vilmanto Marcinkevičiaus kūrinių. Iš viso dingo net 27 darbai, sukurti įvairių menininkų. Kartu su lietuvio kūriniais vagys išsinešė menininkų Kari Svenssono, Denniso Seide ir Walterio Barrientoso paveikslus, taip pat darbų ant popieriaus kolekciją. Pastarieji kūriniai, kaip pranešė Danijos policija, jau surasti. Tačiau tapybos darbų likimas kol kas neaiškus.
Pasaulis Marga planeta
2014-04-02 16:46
Du prancūzų dailininkų impresionistų paveikslai - Paulio Gauguino „Vaisiai ant stalo, arba Natūra su mažu šunimi” ir Pierre Bonnardo „Moteris su dviem kėdėmis”, kurie buvo pavogti Londone 1970 metais, aptikti Italijoje.
Kultūra Dailė
2014-03-30 16:25
Būna, kad menininko pavardė nyksta iš kultūrinės spaudos, nebeminima memuaruose, prapuola iš viešojo diskurso, atrandama tik specialistų disertacijose, moksliniuose žurnaluose, amžininkų pokalbiuose... Nežinau, kodėl tampama užmirštu, ypač kai dar visai neseniai ta pavardė buvo kartojama nuolat.
Pasaulis Marga planeta
2014-02-27 16:50
Buvęs JAV prezidentas George'as W.Bushas parodys visuomenei savo tapytus paveikslus. Daugiau kaip dvi dešimtys kūrinių balandį bus eksponuojama Dalase, pranešė prezidento biblioteka, kuria remiasi agentūra AFP. Paroda vadinsis „Vadovavimo menas: asmeninė prezidento diplomatija“. Be paveikslų joje bus galima išvysti artefaktų, nuotraukų ir asmeninių G.W.Busho užrašų. Po to, kai 2009-aisiais pasitraukė iš politikos, buvęs prezidentas retai rodosi viešumoje.
Pasaulis Marga planeta
2014-01-15 14:28
Čekijos benamiai įrodė, kad namų neturintys taip pat gali būti kūrybingi. Vienoje galerijoje eksponuojami darbai, sukurti gatvėse gyvenančių žmonių. Galerijos savininkė džiaugiasi, kad ekspozicija sulaukė didelio populiarumo, o lankytojai tvirtina, kad paroda priverčia susimąstyti apie savo gyvenimą.
Pramogos Žmonės
2014-01-08 23:49
Vienas perspektyviausių jaunosios kartos poparto stiliaus atstovų Lietuvoje 26 metų dailininkas Mindaugas Jankauskas trečiadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje atidarė intriguojančią ir stebinančią tapytų paveikslų parodą „Colors.Culture Club“. Arenos koridorių ir restorano „1410“ sienas papuošė beveik 300 darbų, kuriuose įamžintos garsiausios Lietuvos ir užsienio garsenybės.
Verslas Rinkos pulsas
2013-12-28 22:10
Apie tai, kad viename Vilniaus aukcionų, kuriuos rengia Meno rinkos agentūra, buvo parduodamas ir žymiausio Lietuvos dailininko Mikalojaus Konstantino Čiurliono paveikslas, žino ne dažnas. Kodėl? Vilniaus paveikslų aukcionuose, kurie rengiami nuo 2007 m., vis dažniau galima pamatyti žinomų mūsų šalies klasikų kūrinių, kurie kartais parduodami labai greitai. Tarp aukcionų rengėjų užsienyje paplitęs iš anglų kalbos atėjęs posakis – „Trys D”. O tai reiškia: skola (angl. debt), mirtis (angl. death) ir skyrybos (angl. divorce). Šie trys žodžiai dažniausiai nusako problemas, dėl kurių žmonės ryžtasi nuo savo sienų nukabinti net pačius didžiausius šedevrus.
Pasaulis Įvykiai
2013-12-12 14:22
Vagys iš Londono meno galerijos pavogė du garsaus britų menininko Damieno Hirsto paveikslus. Paties autoriaus pasirašyti darbai į galeriją atkeliavo vos prieš keturias dienas. Jų vertė - daugiau kaip 135 tūkst. litų. Gatvių stebėjimo kameros užfiksavo, kad vagystę įvykdė vienas žmogus. Pasiėmęs paveikslus, jis sėdo į automobilį ir išvažiavo.
Pasaulis Marga planeta
2013-12-11 17:10
Australijoje išilgai Kvinslendo pajūriu besitęsiantis barjerinis rifas tapo naujausios garsaus vietos menininko ekspozicijos vieta. Norint iš arti pasižvalgyti į dailininko BJ Price'o darbus reiktų ne tik panirti į keturių metrų gylį po vandeniu, bet ir kažkaip pasiekti 50 kilometrų nuo kranto nutolusią parodą.
Kultūra Meno pulsas
2013-12-08 11:19
Vieno Vokietijos muziejaus vadovą ištiko šokas: lietuviška kolekcija – didesnė nei jo muziejuje. Nuramino mintis, jog buvęs jūrų kapitonas, verslininkas Aleksandras Popovas savo paveikslų rinkinį saugos Klaipėdoje. Daugelis Lietuvos dailės muziejaus lankytojų, spėjusių apžiūrėti čia eksponuojamą dalį A.Popovo kolekcijos, irgi nustebinti. Mažai kas žinojo, kad kone šimtą metų iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos Vokietijos dailininkai rinkdavosi tapyti Kuršių nerijoje ir šis reiškinys pasaulyje išgarsėjo kaip Nidos kolonija.
Lietuvos diena Aktualijos
2013-11-26 08:33
Daugiau nei 130 tūkstančių litų paaukota Klaipėdos moterų surengtame labdaros vakare – meno kūrinių aukcione. Iš viso jau surinkta beveik pusė milijono litų – visi gauti pinigai skirti Vakarų Lietuvoje gyvenantiems vėžiu sergantiems vaikams, rašo „Lietuvos rytas“. Labdaros vakarą „Sušildykime mažąsias širdeles“ jau aštuntą kartą organizavo Klaipėdos apskrities LIONS moterų klubas „Smiltė“.
Pasaulis Įvykiai
2013-11-18 07:17
Pensininkas Cornelius Gurlittas, saugojęs savo bute Miunchene šimtus nacistų praėjusio amžiaus ketvirtajame ir penktajame dešimtmetyje pagrobtų paveikslų, neketina „savo turto atiduoti be mūšio“, praneša AFP.
Lietuvos diena Aktualijos
2013-11-05 11:14
Konservatorė Rasa Juknevičienė, iš Krašto apsaugos ministerijos salės ištrėmusi dailininko Antano Beinaravičiaus paveikslus Žalgirio mūšio tema, tapo naująja tapytojo mūza ir įkvėpė kūrinių ciklą. Humoro jausmo stokojantiems ir menininko pašmaikštavimus politizuojantiems veikėjams A.Beinaravičius parengė smagų atsakymą – pradėjo tapyti naują paveikslų ciklą su tam tikrais komikso elementais, kurį pavadino „Žalgirisimo”. Dailininką savaip įkvėpė buvusi krašto apsaugos ministrė R.Juknevičienė, kurios vadovavimo laikais iš ministerijos Žalgirio salės buvo pašalinti trys jo paveikslai.
Lietuvos diena Kriminalai
2013-11-04 14:50
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Onkourologijos poskyrio fojė 2013 m. balandžio 16 d. pavogtų dviejų paveikslų, nustatė, kad paveikslus pavogė ne kartą teistas A. Ž., gim. 1982 m.
Pasaulis Marga planeta
2013-10-29 13:18
Sankt Peterburgo Rusijos muziejuje atidaryta amerikiečių aktoriaus, režisieriaus ir scenaristo Sylvesterio Stallones tapybos darbų paroda. Jau pirmąją dieną paroda, pavadinta “Sylvesteris Stallone. Tapyba. Nuo 1975 iki šiandien”, sulaukė milžiniško susidomėjimo, nusidriekė didžiulės eilės. Žinoma, tokio susidomėjimo priežastis buvo ir pats aktorius, apsilankęs parodos atidaryme. „Čia eksponuojamas labai stiprus menas, ir būti čia eksponuojamam man – neįtikėtinas pasiekimas“, - atidaryme kalbėjo S.Stallone.
Kultūra Meno pulsas
2013-10-20 15:59
Į vieną kambarį susikimšę dvidešimt kinų, iš nuotraukų tapančių Paryžiaus vaizdus, netrukus gali tapti ne tiktai Prancūzijos sostinės, bet ir Vilniaus problema. Čia jau pardavinėjamos pigios armėnų dailininkų drobės, kepamos kone konvejeriu. Per dešimt dienų V.Gulianui pavyko Vilniuje parduoti visus atsivežtus savo draugų paveikslus. Tiesa, tik už trečdalį kainos. Lietuviai sugebėjo nusiderėti. Tačiau tai neatšaldė jo įkarščio prekiauti ir toliau.
Pasaulis Marga planeta
2013-10-10 13:41
Siekdamas sužavėti žmones, Argentinos dailininkas pasitelkė ašaras. Tačiau jas liejo ne dėl prastos menininkų padėties, o verkdamas spalvotomis ašaromis piešė paveikslus. Juos parduoda už tūkstančius dolerių ir tikisi įeiti į pasaulio dailės istoriją.
Gyvenimo būdas Likimai
2013-09-29 16:03
„Išėjo žmogus, ir prasidėjo pragaras”, – ištarė klaipėdietė poetė Dalia Bielskytė. Neseniai ji palaidojo mylimąjį – žinomą dailininką Arūną Mėčių, su kuriuo dalijosi gyvenimu 11 metų. 48 metų A.Mėčius iš gyvenimo pasitraukė savo noru. Dar neįvykus laidotuvėms tragedijos sukrėsta moteris patyrė antrą smūgį – sužinojo, kad menininko duktė pareiškė pretenzijas į velionio kūrinius. Kodėl daug metų su tėvu nebendravusi duktė po jo mirties panoro talentingo tapytojo darbų? 24 metų Eglė Mėčiūtė pateikė ieškinį teismui reikalaudama jai perduoti visus tėvo darbus, tarp jų – ir paveikslus, kuriuos autorius asmeniškai skyrė mylimiems žmonėms.
Kultūra Meno pulsas
2013-09-11 16:29
Šilutės rajone gimusi, Telšių taikomosios dailės technikumą baigusi Irena Lutinskaitė jau tris dešimtmečius gyvena Bulgarijoje. Šioje šalyje surengta daugiausia tapytojos parodų.
Kultūra Meno pulsas
2013-09-05 07:17
Bitėnų kaime (Pagėgių sav.) ištisus metus veikianti paveikslų galerija po atviru dangumi kasmet gausėja – naujausi čia vykusio tarptautinio meno plenero dalyvių kūriniai eksponuojami ant vejos, rašo „Lietuvos rytas“.
Pasaulis Marga planeta
2013-08-30 12:48
Japonijos Osakos mieste gyvenantis Seikou Yamaoka yra paprastas biuro darbuotojas, tačiau pastaruoju metu jis vis dažniau tituluojamas maestro. Jam teptuką atstoja pirštai, o drobę – „iPad“. Būtent skaitmeninėje erdvėje vyras meistriškai tapo savo paveikslus.
Pasaulis Europa
2013-08-13 07:31
Ramaus Rumunijos kaimo Karkaliaus, esančio ant Dunojaus upės kranto, gyventojai nepratę būti pasaulio dėmesio centre. Tačiau pastarosiomis savaitėmis jų gyvenvietė atsidūrė pirmuosiuose puslapiuose, paaiškėjus, kad septyni Nyderlanduose pavogti garsūs paveikslai, tarp kurių buvo Pablo Picasso ir Claude'o Monet kūrinių, supleškėjo vieno šio kaimo namo krosnyje, motinai desperatiškai mėginant sunaikinti įkalčius prieš jos sūnų.
Lietuvos diena Aktualijos
2013-08-08 20:57
Socialdemokratų ir konservatorių pažiūros skiriasi ne tik politikoje, bet ir mene. Kelerius metus Krašto apsaugos ministerijoje kabėjęs paveikslas su socialdemokrato Gedimino Kirkilo atvaizdu vėl sukėlė politines aistras. Prieš metus paveikslas nukabintas vadovaujant konservatorei Rasai Juknevičinei, nes esą gadino interjerą. Tačiau dabartinis ministras socialdemokratas Juozas Olekas piešinį ištraukė į dienos šviesą, nes yra įsitikinęs, kad niekas geriau ministerijos sienų nepapuoš.
Pasaulis Įvykiai
2013-07-18 15:52
Keli pavogti pasauliniai tapybos šedevrai galėjo virsti pelenų krūvele, o mokslininkai stengiasi prisikasti iki šios paslapties dugno. Vieno Rumunijos muziejaus pareigūnas trečiadienį sakė, kad ištyrus pelenus, paimtus iš krosnies vienos moters, kurios sūnus kaltinamas pavogęs milijonų dolerių vertės septynis paveikslus, tarp kurių buvo Henri Matisse'o, Pablo Picasso ir Claude'o Monet kūrinių, namuose, buvo nustatyta, kad juose esama dažų ir drobės liekanų bei vinučių.
Pasaulis Marga planeta
2013-07-06 11:16
Unikali trimačių paveikslų paroda „Du bist die Kunst!“ (vok. Tu esi menas!) atidaryta Vokietijoje, netoli Chemnico esančiuose Augustusburgo rūmuose. Lankytojai kviečiami ne tik žiūrėti į įspūdingus paveikslus, bet ir veikti: meno kūrinius leidžiama liesti. Žmonės skatinami nusifotografuoti kaip paveikslų dalys. Paroda bus atidaryta iki lapkričio 10 dienos.
Pasaulis Įvykiai
2013-05-30 12:47
Ispanijos policija rado prieš dvejus metus iš meno galerijos Malagoje pavogtus Pablo Picasso ir Joan Miro paveikslus. Policija surengė kelias kratas Madride ir Malagoje, paveikslų pėdsakai pareigūnus nuvedė net iki Čekijos. Galiausiai vertingi meno kūriniai buvo rasti Ispanijos pietuose pas privatų kolekcininką, kurio vardas neskelbiamas.
Pramogos Žmonės
2013-03-15 11:47
Ketvirtadienio vakarą automobilių „Lexus“ salone Kaune kviestinė publika turėjo progos išbandyti naujus hibridinius automobilius, pasigrožėti japoniškų lėlių kolekcija ir susipažinti su modelio, įvairių grožio konkursų dalyvės bei Lietuvos dailiojo čiuožimo čempionės kaunietės Rūtos Gajauskaitės kūryba.
Pasaulis Marga planeta
2013-03-07 21:30
Kai kurie žmonės mėgsta leisti pinigus, kiti juos taupo, o štai Baltarusijoje gyvenantis menininkas iš jų kuria paveikslus. Vyras darbui naudoja tik Sovietų Sąjungos laikų rublius. Menininko darbai kainuoja šimtus dolerių ir puošia bankininkų, verslininkų bei garsenybių namus.
Lietuvos diena Aktualijos
2012-10-19 21:36
Į Kėdainių krematoriumą velionį atlydėjusiems artimiesiems liūdnas mintis turėtų prablaškyti čia atidaryta subtili Giedrės Riškutės - Kariniauskienės tapybos darbų paroda. Tapybos kūriniai nuo penktadienio eksponuojami erdviame Kėdainių krematoriumo vestibiulyje, prie įėjimo į atsisveikinimo sales bei šios įstaigos poilsio kambaryje, primenančiame kavinę. Pastelinių tonų abstraktūs dailininkės darbai minimalistinio stiliaus krematoriumui suteikia jaukumo bei sušildo pilko betono sienas.
Pasaulis Įvykiai
2012-10-16 23:27
Iš Roterdame įsikūrusio muziejaus „Kunsthal“, kuriame eksponuojami kai kurie garsių XIX ir XX amžiaus menininkų darbai, praėjusią naktį buvo pavogti septyni paveikslai, tarp jų - Pablo Picasso, Henri Matisse'o, Claude'o Monet ir Paulio Gauguino, antradienį pranešė policija, kuri iš pradžių buvo atsisakiusi identifikuoti pavogtus meno kūrinius.
Pasaulis Marga planeta
2012-09-27 09:15
Kazachstane fizinę negalią turintiems vaikams suteikiama galimybė parduoti savo meno kūrinius. Almatos mieste gyvenantiems vaikams kūryba tampa tiek terapijos priemone, tiek galimybe pasijusti lygiaverčiais su kitais bendraamžiais. Prekyba jauniesiems kazachams sekasi – kai kurie už paveikslą uždirba dvigubai daugiau, nei gauna pašalpos iš vyriausybės.
Verslas Rinkos pulsas
2012-09-19 07:16
JAV ambasadorė atvėrė mums savo rezidencijos duris ypatingą dieną – kaip tik buvo ruošiamasi atsisveikinimo su vienu iš padėjėjų pietums ir valgomajame ant balto stalo spindėjo išblizginti indai, o virtuvėje plušėjo šeimininkės. „Nors mes ir gyvename šiame name, jis iš tiesų priklauso Amerikos žmonėms, nes reprezentuoja šalį Lietuvoje. Viena maloniausių mano pareigų yra čia priimti daugybę lietuvių ir amerikiečių“, - pasveikinusi mus tarė ambasadorė Anne E. Derse.
Verslas Rinkos pulsas
2012-08-06 15:24
Sakoma, kad vaizdas gali perteikti daugiau nei tūkstantis žodžių. Sieną puošiančios nuotraukos ar paveikslai gali perteikti dar daugiau – jūsų nuotaiką, meninį išprusimą, požiūrį į kasdienybę, estetinius pojūčius, skonio suvokimą, stilių, temperamentą ar net nuotaiką. Įrėmintas meno kūrinys nėra vien tik aksesuaras, dengiantis ar maskuojantis plikas sienas. Tai – dalis jūsų praeities. Tai – dalelė buto, į kurią daugelis svečių pirmiausia atkreips dėmesį ir visuomet pasiteiraus, ką jums reiškė viena ar kita akimirka. Būkite pasiruošę jiems tai papasakoti!
Pramogos Kelionės ir pomėgiai
2012-07-11 19:52
Prekiautojai paveikslais Palangoje skundžiasi prasta vasara ne mažiau nei kavinių ar viešbučių savininkai. Į tapytus arba iš gintaro padarytus paveikslus poilsiautojai šiame pajūrio kurorte net nežiūri. Ypač lietuviai. Atostogų Palangoje tautiečiai nesirenka dėl šią vasarą blogų ir permainingų orų. Tie, kurie bando užsidirbti gatvėje pardavinėdami meno kūrinius skundžiasi, kad poilsiautojų nebuvimas atima iš jų kasdienes pajamas.
Pasaulis Marga planeta
2012-07-11 18:09
83 aliejiniais dažais tapytų trijų dimensijų paveikslų. Tiek įspūdingų meno kūrinių galima pamatyti Kinijos Hangdžou mieste atidarytoje parodoje. Parodos organizatorių teigimu, šie paveikslai iš tikrųjų tėra paprasti dviejų dimensijų kūriniai. Jie tik nutapyti taip, kad sukurtų 3D efektą. Kai kurie paveikslai tęsiasi ir už rėmo ribų, kitiems papildomos dimensijos efektą padeda sukurti šešėlių žaismas.

Populiariausi per 24 val.