Ūkininko patarėjas

VerslasĮžvalgos ir nuomonės
2013-08-01 14:03
Net priimdama valstybei gyvybiškai svarbius klausimus Lietuvos valdžia visuomenės nuomonės dažniausiai arba neklausia, arba ja manipuliuojama taip, kaip norisi tuo metu valdančiai daugumai. Greitai bus 10 metų, kai Lietuva jau yra ES narė, bet visi dar puikiai prisimename dėl šios narystės vykusį referendumą, kurio metu didžioji piliečių dauguma tarė „Taip“. Tačiau žmonių niekas neklausė, esame už narystę ES su Ignalinos atomine elektrine ar be jos, už daug mažesnes tiesiogines išmokas žemdirbiams nei ES vidurkis ar lygias joms, rašo „Ūkininko patarėjas“.
VerslasRinkos pulsas
2013-01-14 15:24
Germanų, slavų, romėnų tautų palikuonys medų laiko nacionalinio, privalomai kasdienio ir vaišių stalo atributu. Šaukštelis medaus užgeriamas vietos žolelių arbata arba kava. Lietuvis medų prisimena tik susirgęs – ir tai liudija mūsų bitininkystės verslo (nuo lauko iki stalo) primityvumą. Nelinksmi mums ir „Eurostato“ pateikiami duomenys: vokietis, prancūzas, olandas, belgas per metus suvalgo vidutiniškai 2-4 kg medaus, lietuvis jo suvartoja viso labo 200 g. „Medaus vartojimo kultūra mes dar esame tikri barbarai“, - sako Lietuvos bitininkų asociacijos prezidentas Žilvinas Šolys.
VerslasĮžvalgos ir nuomonės
2012-12-15 11:30
Lietuvos banko sprendimas laikinai apriboti Nacionalinės kredito unijos veiklą – aiškus signalas visai unijų rinkai, kad finansiniai pažeidimai ir rizikinga veikla nebus toleruojami. Dar lapkričio pradžioje banko priežiūros pareigūnai pastebėjo, kad kai kuriose pavieniui veikiančiose kredito unijose nepakankamai reikliai vertinama kreditų rizika, apstu kitokių šiurkščių finansinių pažeidimų. Deja, plykstelėjęs skandalas Nacionalinėje kredito unijoje metė šešėlį ir kitoms šalyje veikiančioms kredito unijoms, kurios su vadinamąja „nacionaline“ neturi nieko bendro.
Lietuvos dienaKriminalai
2012-10-09 19:30
Kauno miesto apylinkės teismas pagaliau baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje dviejų gandrų nušovimu buvo kaltinamas žinomas leidėjas, laikraščio „Ūkininko patarėjas“ vyriausiasis redaktorius Vytenis Neverdauskas. Teismas patikėjo jo žmona, kuri prisipažino nušovusi gandrus, ir jai skyrė 3,9 tūkst. litų baudą. V. Neverdauskas sako ketinantis bylinėtis dėl patirto šmeižto su paukščių žudymu jį apkaltinusiais asmenimis.
Lietuvos dienaAktualijos
2012-10-06 07:45
Prie šernų suniokoto kukurūzų lauko susirinko medžiotojų, miškininkų, savivaldybės atstovai, keletas ūkininkų, o žiniasklaida, pasirodo, pageidautina buvo ne visiems. Skuodo r. ūkininkas Steponas Jonkus, „Ūkininko patarėją“ pasikvietęs į savo derybas su Kretingos miškų urėdija, liko kaltas, kad apie problemą panoro kalbėti viešai. Žurnalisto dalyvavimu nepatenkintas buvo Kretingos miškų urėdo pavaduotojas Sigitas Kupšys. Tad tikrosios derybos įvyko spaudai nedalyvaujant.
VerslasRinkos pulsas
2012-09-22 18:10
Žemės reformai artėjant prie pabaigos žemėtvarkos projektus rengiančių įmonių specialistai gerokai sunerimo: nors darbų sutartys su jais dėl žemėtvarkos projektų rengimo ir įgyvendinimo bei kadastrinių matavimų paslaugų tebegalioja, Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos skelbia konkursus, kuriuos laimi kolegos iš didžiųjų įmonių - Valstybės žemės fondo bei „Hidroprojekto“ filialų, o projektų darbai vertinami šešiaženkliais skaičiais.
Lietuvos dienaAktualijos
2012-08-28 12:12
Biodinaminis ūkininkavimas - kol kas dar naujas dalykas Lietuvoje, o bandančiuosius ar ketinančiuosius taip ūkininkauti galima ant pirštų suskaičiuoti. Tačiau po Lietuvos ekologinių ūkių asociacijos (LEŪA) suorganizuotos dalykinės kelionės į Vokietiją tikimasi, jog atsiras ir rimtai tuo užsiimsiančiųjų.

Populiariausi per 24 val.