Vytauto prospekte veikia Lietuvos švietimo istorijos muziejus. Viena jo nenutinkuota raudonų plytų siena puikiai matyti tiems, kurie iš miesto centro ar Žaliakalnio keliauja link autobusų stoties.
Neseniai siena tapo kur kas žaismingesnė – ant jos nupiešta daugybė nedidelių žmonių figūrų. Geriau įsižiūrėjus galima suprasti, kad vaikai, vyrai, moterys ir senjorai įvairiai pramogauja ir leidžia laisvalaikį.
Vieni sėdi ant suolų, kiti važiuoja dviračiais, treti šoka, groja ar skaito. Pavaizduotas ir ant suolo sėdintis vyras. Greta jo įsitaisiusi voverė. Muziejus yra greta buvusio Ramybės parko, kur ir anksčiau, ir dabar gyvena voverės.
Muziejaus darbuotoja Rūta Medinienė pasakojo, kad įstaiga šiais metais švenčia 100 metų įkūrimo sukaktį. Raudonų plytų sieną papuošti kokiu nors piešiniu norėta seniai ir pagaliau tai buvo padaryta.
Piešinį sukūrė kaunietis gatvės meno kūrėjas Žygimantas Amelynas.
Menininkas pasakojo, kad jam patiko laiko nugairinta plytų siena. Teko pasukti galvą, ką ant jos piešti, nes nesinorėjo užgožti gražios sienos faktūros ir aplink esančių istorinių pastatų.
Domėdamasis muziejaus istorija Ž.Amelynas sužinojo, kad jį prieš 100 metų, kaip ir Kauno V.Kudirkos viešąją biblioteką, įkūrė pedagogas, bibliotekininkas Vincas Ruzgas.
„Muziejus ir biblioteka, man atrodo, susiję su laisvalaikiu, todėl piešinyje pavaizdavau įvairiausius žmonių poilsio būdus.
Nupiešiau apie 50 figūrų. Viena jų vaizduoja V.Ruzgą. Tai ir yra ant suoliuko sėdintis vyras, kuriam draugiją palaiko voverė“, – paslaptį atskleidė Ž.Amelynas.