Antras šansas išgyventi net seniems - prie prekybos centro

Per tris veiklos mėnesius naujus namus ir šeimininkus surado 44 beglobiai gyvūnai, kurie buvo apgyvendinti prie Vilniaus „Akropolio“ pastatytame gyvūnų prieglaudos „SOS gyvūnai“ namelyje. Nauja geresnio ir laimingesnio gyvenimo viltis įsižiebė net ir tiems likimo nuskriaustiesiems, kurie gyvendami prieglaudoje buvo gyventojų nepastebimi ir „nurašyti“ kaip per seni keliauti į naujus namus.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Mar 20, 2014, 10:46 AM, atnaujinta Feb 15, 2018, 6:42 AM

„Mylinčius šeimininkus surado 30 kačių ir 14 šunų. Mūsų didžiausiam džiaugsmui, šeimininkų sulaukė ir tokie šuneliai bei katinukai, kurių mūsų prieglaudoje Minsko plente niekas net nepastebėdavo, tie, kurie pas mus gyveno jau ne vienerius metus. Žmonės nepabūgo paimti net tų kačių, kurios buvo baikščios ir dar šiek tiek laukinės. Galiausiai jas paėmę žmonės su savo augintiniais puikiai susidraugavo ir juos prisijaukino“, – sako organizacijos „SOS gyvūnai“ vadovė Ilona Reklaitytė-Mezenceva.

Bene labiausiai I. Reklaitytė-Mezenceva džiaugiasi dėl padovanotos aštuonerių metų kalytės, kuri visiems atvykusiems į prieglaudą atrodydavo per sena, o prie „Akropolio“ esančiame namelyje buvo visų lankytojų numylėtinė – smagi, žaisminga, gudri. Sumanioji kalytė, vardu Žučka, iš sostinės iškeliavo į Tauragę.

„Moteris iš Tauragės atvyko aplankyti dukters ir atvažiavo apsipirkti į „Akropolį“. Lipdamos iš automobilio jos pamatė mūsų namuką. Vedinos smalsumo, jos užėjo. Prasidėjo ilgas pokalbis apie tai, kaip prieš metus mirė moters mylimas šuniukas ir kaip ji nori kito, tačiau sielvartas dar neišnyko ir vis dar kankina prisiminimai. Pabendravome, ir jos pasuko savo keliais, tačiau po valandos užbėgo dukra ir paklausė ko reikia, kad vakare galėtų pasiimti mūsų Žučką. Viską susakiau, bet netikėjau, kad grįš. Visgi grįžo. Niekaip negalėjo pamiršti mūsų Žučkos ir ją pasiėmė į savo namus. Jau sulaukėme padėkos, kad surado nuostabią kalytę – naują savo draugę“, – jausmingą istoriją atskleidžia I. Reklaitytė-Mezenceva.

Namus suradus tiek daug beglobių augintinių, atsirado nauja viltis ir tikėjimas, kad bus galima suteikti šansą ir padėti didesniam kiekiui namus praradusių, išmestų ir niekam nebereikalingų gyvūnų.

„Pastebėjome, kad žmonės čia užsuka net atvykę iš kitų miestų, nes kažkur skaitė, kad prie čia įsikūrė gyvūnų prieglauda, arba tiesiog atvykę apsipirkti pamato mūsų namelį ir užeina. Yra ir tokių, kurie pirmą kartą sužino, kad išvis yra toks dalykas kaip prieglaudos. Atsirado didesnė galimybė supažindinti žmones su mūsų prieglaudos veikla, informuoti juos apie sterilizacijos ir kastracijos naudą, gyvūnų globą ir priežiūrą. Žmonės net užsuka pasikonsultuoti, kaip auklėti savus gyvūnus. Atsirado naujų talkininkų, kurie ateina pasivaikščioti su šuneliais. Ne vienas prekybos centro lankytojas apsipirkinėdamas nuperka ir ką nors mūsų globotiniams“, – vardina organizacijos vadovė.

Organizacijos įkurtame namelyje nuolat gyvena apie 15 gyvūnų. Vienam iš gyvūnų radus naujus namus ir naujus šeimininkus, į jo vietą atkeliauja kitas organizacijos globojamas gyvūnas. Šiuo metu organizacija rūpinasi apie 130 beglobių gyvūnų, tad vietos namelyje laukiančių gyvūnų eilė išties ilga.

Visi prie „Akropolio“ esančiame namelyje gyvenantys gyvūnai yra paskiepyti, sterilizuoti ir išgydyti. Visus juos galima pasiimti į namus, tačiau organizacijos atstovai pasisako už atsakingą gyvūnų globojimą, todėl išsirinkus norimą šuniuką ar katytę, siūlo jo namo neimti iš karto.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.