Baltijos šalių ralio kroso taurės trofėjai – lietuvių rankose

Praėjęs savaitgalis buvo išskirtinai sėkmingas mūsų šalies ralio kroso meistrams. Vokietijoje paskutiniajame „Euro RX“ etape Europos čempiono titulą iškovojo Rokas Baciuška, startavęs daugiausia dalyvių turinčioje S1600 klasėje.

Lietuviai tapo Baltijos ralio kroso čempionais.<br> Asmeninio archyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Oct 15, 2018, 6:55 PM, atnaujinta Oct 15, 2018, 6:57 PM

Tuo pat metu Lenkijoje, Torūnės trasoje, finišavo Baltijos šalių ralio kroso pirmenybės, kur visus svarbiausius važiavimus laimėjo pilotai iš Lietuvos.

Didžiausią persvarą po dviejų pirmųjų etapų Rygoje ir Vilkyčiuose susikrovęs „Super 1600“ klasės lyderis Rokas Jakubauskas jau po pirmųjų kvalifikacinių važiavimų tapo nepavejamas varžovams, todėl finalas buvo malonus formalumas.

Rokas stengėsi nesivelti į aršią kontaktinę kovą ir labiau pasaugoti techniką. Paskutiniajame važiavime jis trasą įveikė stebėdamas, kaip priešakyje vienas kito šonus skalbia keturi vietiniai pilotai ir finišavo 5-as. Tačiau pelnytų taškų su kaupu pakako galutinei pergalei.

Sunkesnė užduotis laukė šešiolikmečio iš Utenos Kajaus Samsono. „Touring Cars 2000“ klasės lyderis turėjo itin saugotis antroje turnyrinės lentelės vietoje įsitvirtinusio Kasparso Fricsonso atakų.

„Mūsų komanda turėjo nemažai streso, nes pirmosios kvalifikacijos starte nutrūko akceleratoriaus trosas, todėl net nepajudėjau į trasą. Bet šią problemą išsprendus kitkas susiklostė tikrai neprastai – visus vėlesnius važiavimus, įskaitant ir pagrindinį finalą, pavyko laimėti.

Ypač malonu, kad Torūnės trasa yra parankesnė važiuojantiems priekine ašimi varoma technika, finale buvau vienintelis su galu varomu automobiliu. Artimiausias mano varžovas  K. Fricsonsas su BMW net nepateko į finalą“, – pasakojo K. Samsonas.

Per itin trumpą laiką perprasti Torūnės trasos specifiką – greitą asfaltinę žiedo dalį ir klampią žvyrinę atkarpą – bei išspręsti savus techninius rebusus (pirmosios treniruotės metu subyrėjo pusašio šarnyrinė jungtis – „granata“) teko „Open RX / Super Cars“ klasėje startavusiems lietuviams.

Kvalifikacijoje klaipėdietis Paulius Pleskovas niekaip negalėjo atsivežti geresnio rezultato nei su „Volksawgen Polo“ startavęs Marcin  Gagacki, todėl finale startavo tik iš trečiosios vietos. Tačiau lemiame važiavime vienas Lenkijos čempionato lyderių pats „perdegė“, padarė falšstartą, todėl pagal ralio kroso taisykles „Joker“ ratą privalėjo įveikti du kartus.

Tai atvėrė Pauliui kelią į trečią pergalę. Antrąją vietą „Open RX / Super Cars“ klasėje užėmė dar vienas mūsiškis lenktynininkas Šarūnas Glikas, Torūnėje finišavęs trečias.