„Formulės 1“ trasoje sprogo bolidas – lenktynininkas liko gyvas stebuklo dėka Lenktynes laimėjo L. Hamiltonas

Sekmadienį Bahreine vykstančios „Formulės 1“ lenktynės vos tragedija nesibaigė lenktynininkui Romainui Grosjeanui.

„Formulės 1“ trasoje sprogo bolidas – lenktynininkas liko gyvas stebuklo dėka.<br>Scanpix koliažas.

2020-11-29 17:36, atnaujinta 2020-11-29 22:27

Pirmajame lenktynių rate  jis nesuvaldė savo bolido, kuris lūžo pusiau ir sprogo po įsirėžimo į apsauginius bortus.

Stebuklo dėka likęs gyvas prancūzas neprarado sąmonės ir sugebėjo pasišalinti iš liepsnų židinio virtusios avarijos vietos.

Sportininkui pavyko išvengti rimtų sužalojimų, tačiau saugumo sumėtimais jis buvo nugabentas į ligoninę.

Šią informaciją patvirtino R.Grosjeano komanda.

„Jam viskas gerai, jis lengvai nudegė rankas ir kulkšnis“, – „Sky Sports“ teigė „Haas“ komandos vadovas Guentheris Steineris.

Dėl šio incidento ir trasos tvarkymo darbų lenktynės buvo sustabdytos daugiau nei valandai.

Kiek vėliau atnaujinus lenktynes – jose triumfavo Lewis Hamiltonas, tiesa, pastarasis tai padarė važiuodamas paskui saugos automobilį, nes likus keturiems ratams iki lenktynių pabaigos užsidegė iki tol trečioje vietoje važiavusio Sergio Perezo bolidas.

Iš trečios vietos kritusio meksikiečio vietą užėmė Alexanderiu Albonui.

Antras lenktynėse liko olandas Maxas Verstappenas.

Šią akimirką „Formulės 1“ čempionate pirmaujantis L.Hamiltonas savo sąskaitoje turi 332 taškus. Antrojoje pozicijoje bendrojoje įskaitoje rikiuojasi Valtteri Bottas (201 taškas), trečias – M.Verstapenas (189).