Paskutinysis 2022 m. Dakaro ralio etapas: lemiamą etapą laimėjęs R. Baciuška iškovojo prizinę vietą V. Žala pasiekė asmeninį rekordą, A. Gelažninkas triumfavo vienišių klasėje

2022-ųjų sausio 1-ąją startavęs Dakaro ralio maratonas pasiekė finišo tiesiąją, o paskutinę dieną savo pozicijas pagerino net keli lietuviai.

Rokas Baciuška.<br>R.Baciuškos komandos nuotr.
V. Žala ir jo šturmanas.<br>Vytauto Dranginio ir Marian Chytka nuotr.
A.Gelažninkas.<br>A.Gelažninko komandos nuotr.
R.Baciuška.<br>R.Baciuškos komandos nuotr.
A.Juknevičius.<br>A.Juknevičiaus komandos nuotr.
V.Žala.<br>V.Žalos komandos nuotr.
V.Paškevičius.<br>V.Dranginio nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Jan 14, 2022, 7:20 AM, atnaujinta Jan 14, 2022, 3:55 PM

Saudo Arabijoje vyksiančiose sunkiausiose pasaulio lenktynėse penktadienį baigėsi 12-asis greičio ruožas, o jame savo pasirodymą tęsė aštuoni Lietuvos garbę ginantys ekipažai. Jame geriausiai pasirodė lenktyninkai Vaidotas Žala ir Rokas Baciuška.

Šį kartą visiems savo kovą tęsiantiems lenktynininkams teko įveikti 676 kilometrų atkarpą, iš kurių greičio ruožą sudarė vos 163 kilometrai.

Pasak maratono organizatorių, „ratuotiems riteriams“ reikėjo įveikti trasą, kurią sudarė net 65 proc. akmenuoto dirvožemio, 27 proc. smėlio ir 8 proc. akmenų.

Pirmasis į trasą išriedėjo motociklininkas Arūnas Gelažninkas, kuris sėkmingai įveikė paskutinį etapą ir vienišių klasėje bendroje įskaitoje apgynė čempiono titulą. 12-ąjį etapą A.Gelažninkas baigė užimdamas 46-ąją vietą. Trasą jis įveikė per 2 val. 4 min. Lyderiui nusileido 24 min. 40 sek. Bendroje įskaitoje lietuvis liko 28-oje vietoje. Motociklų klasėje triumfavo britas Samas Sunderlandas.

Automobilių klasėje geriausiai pasirodė Vaidotas Žala ir portugalas Paulo Fiuza. „Teltonika racing“ ekipažas 2022-ųjų Dakaro paskutinį etapą baigė 5-oje vietoje, o tai bendroje įskaitoje leido pakilti į 11-ąją vietą. Septintą kartą dalyvaujančiam V.Žalai tai yra geriausias asmeninis pasiekimas. 2019 m. jis ir šturmanas Saulius Jurgelėnas užėmė 12-ąją vietą.

Lemiamą etapą V.Žala įveikė per 1 val. 38 min. 44 sek. Lyderiui pralaimėjo 3 min. 25 sek.

Gintas Petrus su Šarūnu Palioku 12-ąjį etapą įveikė 44-oje vietoje. Trasą jie įveikė per 2 val. 6 min. 39 sek. Lyderiui nusileido 31 min. 20 sek. Bendroje įskaitoje ekipažas liko 41-as.

Antanas Juknevičius ir latvis Didzis Zarinis etapą baigė užimdami 48-ąją vietą. Jų ekipažas trasą įveikė per 2 val. 13 min. Lyderiui pralaimėjo 38 min. 25 sek. Šių metų Dakare A.Juknevičius užėmė 49-ąją vietą. Tiksli vieta paaiškės tik tada, kai finišuos visi dalyviai.

Bendroje automobilių klasės įskaitoje triumfavo Kataro atstovas Nasseras Al-Attiyah.

Lengvųjų motobagių klasėje puikiai pasirodė debiutantas Rokas Baciuška ir ispanas Oriolas Menas. Ekipažas laimėjo lemiamą etapą ir užsiropštė ant nugalėtojų pakylos! Bendroje įskaitoje lietuvis užėmė trečiąją vietą.

Lemiamą etapą R.Baciuška įveikė per 1 val. 51 min. 15 sek.

Motobagių klasėje važiuojantis Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas paskutinį greičio ruožą įveikė 29-oje vietoje. Trasą nuvažiavo per 2 val. 17 min. 35 sek. Lyderiui pralaimėjo 26 min. 20 sek. Bendroje įskaitoje lietuviai liko 15-oje vietoje.

Tarp motobagių triumfavo amerikietis Austinas Jone'as.

Dakaro krikštą patiriantys sunkvežimių klasėje dalyvaujantys Vaidotas Paškevičius, Tomas Gužauskas ir Slavomiras Volkovas lemiamą etapą baigė 24-oje vietoje. Lyderiui pralaimėjo 42 min. 8 sek. Bendroje įskaitoje jie liko 12-oje vietoje.

Sunkvežimių klasėje trumfavo rusas Dimitrijus Sotnikovas.

„Dakar Classic“ kategorijoje lenktyniavęs Valdas Valiukevičius ir Paulius Kavaliauskas taip pat baigė visą trasą. Kol kas nėra aišku, kokia jų pozicija.