Teksto dydis:
2018-08-13 09:09
LTU

74 tam 72 73

ar tu autistas, kad nesuvoki - ne apie tai mama kalba, o apie tai kad direktorė visiškai nesuvokia kaip dirbti su vaikais, ok reikia tam vaikučiui kito darželio tai bendrauk su tėvais normaliai, o ne tyčiokis iš jų. va ar dabar supratai, ar nemokytinas?

0
2018-08-12 12:51
LTU

73 P.S. autistū tėvų "logikos" perlai

Jie nori, kad kiti gerbtų jų vaikus ir būtų jiems tolerantiški, atsižvelgtų į jų poreikius. Tuo pat metu jie visiškai nenori gerbti kitų vaikų interesų ir būti tolerantiški jų poreikiams. Jiems nusipjauti kad jų vaikas kenkia kitiems vaikasm. Nusipjauti, kad jei autistui auklėtojai (vėliau mokytojai) skirs daugiau dėmesio- tai reiškia kad kitiem vaikams bus skiriama mažiau dėmesio, nukentės tų kitų vaikų lavinimas. LABAI PUIKI TOLERANCIJA "Į VIENUS VARTUS"- tik sau, tik dėl savo autistų- o jei kiti rūpinasi savo vaikais- imama klykti apie netoleranciją.

4
2018-08-12 12:42
LTU

72 Vėl buki supertėveliai siautėja

Darželis skirtas sveikiems, normaliems vaikams. Spec lavinimo paslaugų paslaugų, sutrikusio vystimosi vaikams jie neteikia- tokių specialistų neturi. Ir kaina yra už atitinkamą paslauga - įprastą vaikų lavinimą. ĖPRASTĄ - o ne turinčių raidos sutrikimų. O čia atveda nesveiką vaiką ir reikalauja, kad juo pasirūpintų. Alio, "garaž" - ar tie tėvai suvokia koki jie buki ir savanaudžiai? Perka vieną paslaugą bet neįspėja reikalauja visiškai kitos paslaugos, gerokai sudėtingesnis, tokios kokios darželis net neteikia.

4
2018-08-10 17:35
LTU

71 Dede

Vaikams su spec poreikiais turi buti spec darzeliai.privaciam darzelyje,sakykimas moku po kelis simtus euru i menesi ir autizmu sergantis tiek pat.prie sergancio sokinejimo tris kartus daugiau,darzelio resursu irgi.paimkit tuos pacius hiperaktyvius vaikus.grupe is desimt vaiku,vienuoliktas puse dienos nevaldomas,klyksmas,lipa sienomis.tai sakykit gerbiamieji,cia privatus darzelis normalios raidos vaikams,ar beprotnamis,kuriame vaikui pietu pogulis-prabanga.?ir dar gerbiami teveliai.jusu vaikas yra JUSU problema.kas mano kitaip,tegul pardavineja savo butus,glaudziasi bendrabucio kambarelyje,o likusius pinigus aukoja badaujantiems afrikos vaikams.pabegeliu dar didelis trukumas..tu,kur teisininkai,gydytojai ,inzinieriai....

15
2018-08-10 17:29
LTU

70 Mūsų sūnus

T. p. turi spec. poreikius - sulėtėjusi kalbinė raida. Bet yra pozityvus, savarankiškas, sugebantis susikoncentruoti veiklai, su asmenine higiena neturintis problemų nuo 2 metukų, penkiametis, mokantis valgyti su peiliu ir šakute ir t. t. traktuojamas kaip "nesveikas". Tuo tarpu kaimynų 8-etis iki šiol kelis kart per savaitę šlapinasi į lovą, keikiasi kaip mužikas, spjaudosi, bet... pilnai kalba - reiškias sveikas :) :) Jaučiate tame absurdą??

7
2018-08-10 08:55
LTU

69 mengelė

tiesiog utilizuot , sunki našta visuomenei, daug įsigimusių gimsta, sveikos , mokytos šeimos turėtų būti skatinamos ir remiamos gimdyt, nes gimdo prastos, tamsios šeimos

18
2018-08-10 08:49
LTU

68 doktor

yra spec. darželiai vaikams su negalia, šiaip labai daug gimsta nesveikų vaikų, autistų, debiliukų ir su įgimtom patalogijom, gal dar Černobylio pasekmės

10
2018-08-10 08:15
LTU

67 tam 40

nesupranti kaip pažemino? skaityk iš naujo. jei moki skaityti. Jei tą patį rytą praneša, kad vaikus veža į ekskursija, kad Jonuką atvežtų anksčiau, o jei ta šeima gyvena toli nuo Kauno - tau čia ne pasityčiojimas, ne tėvų žeminimas? kaip tau atrodo, gal bent iš vakaro reiktų informuoti?

12
2018-08-09 21:03
LTU

66 Nudegusi

Pasitaisau- darželio direktores, ne aukletojos užverda ta kose.

2
2018-08-09 20:52
LTU

65 Nudegusi

Vilniuje dar geriau veikia sistema- vaiką bando padaryti autistu, įrodinėja kažkokius neva simptomus net pedagoginio neturinčios privataus darželio aukletojos ir gražia forma išspiria iš daržo pasilikdamos stojimo mokestį. Juk stojamasis mokestis negrazinamas. Kiek nervu suėda tevams ir vaikui įvaro streso, kai vaikas visiškai sveikas!!!

6
2018-08-09 20:52
LTU

64 Dirbanti si autistais

Labai sunkus raidos sutrikimas- ar lengvas, ar vidutinis, ar sunkus. Reikia be galo daug žinių, pažinimo, patirties, artimo ryšio su vaiko tėveliais. Darbas su vaiku beveik 24 valandas per parą, jei kalbame apie rezultatus ugdymo.Autistiškų vaikų daugėja geometrine progresija... Kodėl?..Padėkime jiems, jų tėveliams, būkime empatiški, keiskimės, būkime bendruomeniški, nors tai nelengva.Bet Tuo apibrėžiamos žmogiškosios vertybės.

7
2018-08-09 20:28
LTU

63 Nesutinku

Privatus darzelis irgi turi reikalavimus kad but užtikrintas tinkamas ugdymas! Jis juk gauna valstybės pinigus. Neturi kompetencijos - lai kuria kitokią įmonę o ne vaikų ugdymo įstaigą.

7
2018-08-09 19:49
LTU

62 privatus darzelis- nori priima

nori nepriima

7
2018-08-09 17:34
FRA

61 Nugi

Kas man patiko, tai, kad ponia ekonomiste pedagoge nepastebėjo nieko blogo ir nieko nesakė, kol nebuvo informuota apie vaiko diagnozę. Tai parodo jos profesionalumą. Ji net nesugebėjo pastebėti, kad vaikas yra kitoks. O būtent su vaiku dirbantis pedagogas paprastai anksčiau už tėvus ir kitus pastebi vaiko problemas. Nes jis turi progą stebėti vaiką diena, įvairioje veikloje ir santykyje su kitais vaikais. Geras pedagogas pirmas tėvams pasakys, kad kažkas negerai ir reiktų kreiptis i gydytojus specialistus. Ir ne tik dėl psichikos, bet ir regėjimo, klausos, laikysenos, motorinio vystymosi. Tėvams vienturtis vaikas gali atrodyti be problemų, juk jie nelabai turi su kuo palyginti.

12
2018-08-09 17:10
FRA

60 Nugi Tomai

Nepanašu, kad tai sunki forma. Jei vaikas noriai eina i darželį, visiems šypsosi, piešia, tik kalba atsilieka, tai jis tikrai nėra labai sunkus ligonis. Tikrai manau, kad eilinis darželis su papildomu darbu namie jam tiktų ir vargu ar čia reikia specializuoto pedagogo, ypač jei grupeje yra tik 7 vaikai. Vaikas juk neturėjo problemų darželyje, kur grupės daug didesnės. O kai sufizmas diagnozuotas, tai ten kažko ypatingo nereikia. Bent jau man teko matyti skelbimą, kaip autistu tėvų asociacija ieškojo pagalbininku, kuriuos žadėjo apmokyti Ir turėti pedagoginį išsilavinimą nebuvo reikalaujama, reikėjo motyvacijos mokytis ir kantrybės. Yra specifika kaip su tokiu vaiku bendrauti, bet tai ne kosmosas.

9
2018-08-09 17:03
FRA

59 Nugi

Darželio vadove yra prascioke boba nes tiesiog nemoka elgtis. Jei jai nereiks Augusto auklėtinio, tai turėjo tėvams iškart po diagnozės nustatymo tai ir pasakyti. Kad jie neturi žinių tokius vaikus ugdyti. Ir butu labai gražu buvę, kad ji būtų parekomendavusi tėvams ugdymo įstaigą, kur vaikas gautų tai ko reikia. Nors ta turėjo rekomenduotina gydytojas, kuris nustatė diagnozę. Tėvams patarčiau daugiau domėtis kaip vaiką ugdyti ir nepasitikėti vien darželiais. Tokiam vaikui reikia daug daugiau nei bendravimo su vaikais. Prancūziuku tėvai vaikus net i Belgija veža, nes pas juos mažai specializuotų ugdymo įstaigų ir specialistu pedagogu. Čia labai svarbu ugdymas nuo mažens. Kompleksinis. Ir tada rezultatai tikrai būna daug geresni.

11
2018-08-09 15:47
LTU

58 Toma

Manau, labai svarbu kiek sunkus yra to vaikelio autizmas. Jei lengvas - gal jis ir gali lankyti paprastą darželį, jei jis sunkus - pačiam vaikui bus geriau jei jis gaus tam paruoštų specialistų pagalbą.

0
2018-08-09 15:16
LTU

57 AA

Akivaizdu, kad visuomenė visiškai nesupranta, kas yra autizmas. Nesupratau ir aš, kol nesusidūriau. Tai tikrai ne kažkoks siaubas ar beviltiška proto liga, kaip rašo .. proto bokštai''. Tiesa ta, kad toks vaikas dažnai yra protingesnis, nei ,,normalus''. Tik su juo reikia daugiau kantrybės - jis labai judrus ir labiau užsispyręs. Sutinku, kad darželiuose su tokiais vaikais sunkiau. Bet paskaičius daugumą komentarų atrodo, kad ,,normalūs'' vaikai tikri angelai - užauga be ,,ožių'', visad gerai elgiasi. Visi žinom, kad taip nėra ir kad užauginti vaiką nėra taip paprasta. Paskaičius kai kuriuos komentarus atrodo, kad rašantys šimtu procentų įsitikinę, kad jų gyvenime ar jų artimoje aplinkoje niekada nebus tokio atvejo. Nė vienas nuo to neapsaugotas, nes tokių vaikų daugėja. Daugiau tolerancijos ir mažiau nužmogėjimo.

10
2018-08-09 15:00
LTU

56 Taip

Mano nuomone atseit normalūs vaikai yra kur kas bjauresni nei tie autistukai. Drauge dirba darzelyje tai ojezau ka papasakoja. Man cia kliuva labiausiai kad nemoksa direktore visiskai nemoka komunikuoti su tevais. Va kur problema. Autistu daugeja ziurekit tie tyruoliai kurie norit atsiribot nuo nelaimingu vaikuciu kad tik patys tokio nesusilauktumet. Tada kitaip porinsit. Vnz skaitot ponai ir nesuprantat esmes - beda ne del vaiko elgesio o del administracijos nesupratongumo ir negebejimo komunikuot. Gal ten tikrai gimines ir artimieji su prekyb issilavinimu patapo pedagogais? Butina patikrint nes koks tikslas uz darza moket 500 + kas men jei melzejos mano vaika ugdo?

13
2018-08-09 14:58
IRL

55 aha to 52

Kai yra sunkus ar vidutinio sunkumo autizmas, tada taip, reikia specialių pedagogų/asistentų ir specialių mokymosi programų. Kai yra lengvas autizmas, ir įprasta auklėtoja gali susitvarkyti... Esmė yra požiūris, elgesys, bendravimas su tokio vaiko tėvais. Akivaizdu, kad šitoj situacijoj darželio direktorė tik stengėsi kuo greičiau vaiko nusikratyti ir elgėsi ciniškai. O jei ji baigusi tik ekonomikos studijas, tai ir su vaikais be diagnozių vargu ar dirbti tinkama.

8
2018-08-09 14:14
IRL

54 P. S. to 44

Oi, dar noriu pridurti :) Galvoju, kad kai autistas pasakė apie valdovus ir sunaikinimus, tai čia dar nieko, - paaiškinai savo vaikui, jog anas, matyt, pamatė kažkokiam filme ir pakartojo, ir tiek. Kebliau yra, kai reikia paaiškinti ''normalių'' vaikų posakius, pvz., septynmečio berniuko pasigyrimą kitiems, kad jis ''darė savo močiutę per užp...''. Kai reikėjo paaiškinti savo mažametei dukrai, kodėl jis taip kalba, -- va, čia tai buvo sunki užduotis.

5
2018-08-09 14:04
LTU

53 Ingrida

Mano vaikui tiesiog sulėtėjusi raida. Jam jau septyneri, tačiau daugeliu atvejų elgiasi kaip jaunesnis vaikas. Su juo tokių problemų, kaip mušimasis, spaudymąsis ir kiti nepageidaujami piktybiški veiksmai jam tabu. Patį skriausdavo ir mušdavo. Tačiau jei vaikai iš jo ir nesityčiodavo, tą darydavo auklėtojos. Nes jam sunku išlaikyti dėmesį, susikaupti, tai visos nesėkmės ir mokymosi sunkumai bei auklėtojų "pastangos" buvo nurašomos, nes jis gi TOKS. Linksmiausia buvo, kai kartą atėjau į darželį ir auklėtoja sako "jis raides pažįsta beveik visas". Tai aš ir sakau, kad jis tą jau seniai moka. Vien žo, per išleistuves braukiau ašaras iš pasityčiojimo bei nusivylimo. Nes ir išleistuvės buvo siaubingos...

11
2018-08-09 14:02
LTU

52 Bitė to 55.AHA

Su visa pagarba aprašytai situacijai.. Jūs norite pasakyti, kad tarp vaiko be tokios diagnozės ir su tokia diagnoze nėra skirtumo kas liečia priežiūros, užsiėmimų, lavinimo pamokėlių, elgesio ir t.t.? Melas. Turiu dukterėčia su autizmu. Patikėkite, mama jos išėjo iš darbo, kadangi suprato, kad jai vienai ir tai nelengva savo dukrą prižiūrėti, ką kalbėti apie grupes, kur daugiau vaikų ir viena auklėtoja arba maksimum dvi?

6
2018-08-09 14:00
LTU

51 Cvv

Geriau tiesiai sakytu kad privatus darzelis norejo kuo didesni bizny sau pasidaryti, vaikus priima, o specialistu nesamdo. Juk aiskiai parasyta kad tam darzely daugiau nekalbanciu buvo. Tai kur logopedas? Tik kam sukt galva- pasidarai darzeli isrinktiesiems idealams ir visus neitikusius meti lauk. Neduok dieve, cia putojanciu normalus vaikelis ims rekaut ar mustis- tuoj bus nurasytasi nenormalius ir pareikalauta iseiti....

6
2018-08-09 13:33
IRL

50 Aha to 44

Kaip gerai, kad turėjot atpirkimo ožį - jei tik jūsų vaikas kažkaip neįprastai ar negražiai elgėsi, iškart galėjot apkaltinti tą autistą :) Šiaip nemažai vaikų, pradėję lankyti darželį, išmoksta spjaudytis, keiktis ar spardytis žiūrėdami į tokius pat normalius vaikus kaip jie patys :) Tada beliek niurnėti, kad ''tokie tie vaikai'' ir stengtis koreguoti savo vaiko elgesį. Bet jei grupėje yra autistas - tada visiems tėveliams būna patogiausia kaltinti būtent jį.

12
2018-08-09 13:33
LTU

49 tai kurioj vietoj

įžeidė, žemino, tyčiojos? nesupratau. Jeigu atvirai pasakė, kad negali užtikrinti reikiamos priežiūros ir ugdymo, tai reikia priimt kaip sažiningo ir garbingo žmogaus poelgį. Viskas rodoma kaip IŠSILAVINE tėvai ir kiti nemokšos. Galima numanyt kad IŠSILAVINE diagnozę žinojo senei, bet elgėsi nelabai garbingai.

13
2018-08-09 13:30
LTU

48 Seniokas

Panašu, kad mamytė pamiršo parašyti, kad autistas Jonukas užėjus pykčio priepuoliams mušdavo kitus vaikus ir laužydavo inventorių.

18
2018-08-09 13:24
IRL

47 Aha to 45

Na, tai jei direktorė tokia gabi, kad pasimokiusi ekonomikos, gali su įprastais vaikais dirbti, tai jau po specialių kursų apie autizmą, tikrai turėtų sugebėti ir su autistais apsieiti :)

13
2018-08-09 13:20
LTU

46 S

Pagal komentarus, akivaizdu, kad mūsų visuomenė netolerantiiška ir kiekvienas žiūri tik savo neva ,normalių' vaiko intersų ir nori gyventi patogiai. Turi keistis požiūris, jūs ir jūsų vaikai turėtumėte taikytis ir gerbti kitus, arba keiskite įstaigą

14
2018-08-09 13:07
LTU

45 ka ir besakyt

pamato, kad "privatus"ir galvoja, kad cia bus panaceja. Cia kaip privaciam seimos gydytoju kioske tiketis bent apendicito operacijos ar pas manikiuriste kreiptis su ginekologinem problemom ir po to kaltint kaltint nekompetencija. Teisingai padare direktore - vardan vaiko. Toks vaikas turi patekti i valstybini darzeli, kuriame dirba visa komanda specialistu. Autizmo sutrikimu spektras yra labai platus, todel su vaiku turi dirbti patyre specialistai, mate ne viena desimti tokiu vaiku ir suprantantys, kaip ieiti i ju pasauli. O paskui prasides kaltinimai mokytojams, kokie jie akli, buki, nekompetetingi.. pati, mamyte, pati dirbkite su vaiku. Juk tai taip lengva - va i kursus nuejai ir jau moki. Anot kai kuriu patarimu, kad direktore tegul nuvaziuoja i kursus ir ismoksta kaip dirbt su autistais :-D

7