Finansų ministerija teikia pakeitimus dėl Vilniaus sporto rūmų rekonstrukcijos

Finansų ministerija Vyriausybei teiks svarstyti pakoreguotą projektą dėl Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos bei jo pritaikymo kongresams, konferencijoms ir kultūriniams renginiams. Numatoma, kad Vilniaus kongresų centro projekto rekonstrukcijos investicijų vertė sieks 28,3 mln. eurų.

Numatoma, kad Vilniaus kongresų centro projekto rekonstrukcijos investicijų vertė sieks 28,3 mln. eurų.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Numatoma, kad Vilniaus kongresų centro projekto rekonstrukcijos investicijų vertė sieks 28,3 mln. eurų.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 25, 2018, 5:29 PM

Projektas būtų įgyvendintas naudojantis valstybės biudžeto, valstybės išteklių fondų bei paskirtojo vykdytojo lėšomis, tačiau atsisakant projektui panaudoti ES struktūrinių fondų paramą ir Klimato kaitos specialiosios programos lėšas.

Keičiamo nutarimo priede patikslinamas rezultatas „Įrengtas naujas kongresų, konferencijų ir kultūrinių renginių centras, rekonstruojant įsigytą valstybės nuosavybėn Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pastatą (vietų skaičius)“. Šis patikslinimas techninis.

Taip pat nustatomas naujas rezultatas „Išnuomotas naujas centras“ ir išbraukiami visi kiti rezultatai ir jų rodikliai, susiję su nuomininko veikla jau pasirašius kongresų, konferencijų ir kultūrinių renginių centro nuomos sutartį.

Pasak Finansų ministerijos, tokie pakeitimai siūlomi tam, kad būtų aiškiai nustatyti rezultatai ir rodikliai pagrindiniam valstybės tikslui pasiekti – įrengti naują kongresų, konferencijų ir kultūrinių renginių centrą ir išnuomoti jį privatiems partneriams, vykdantiems kongresų, konferencijų ir kultūrinių renginių veiklą.

„Šiuo metu galiojantys keičiamo nutarimo priede nurodyti rezultatai ir jų rodikliai viešoje erdvėje buvo suprantami kaip galimai valstybės įsigyjamų renginių skaičius, suponuojantis koncesijos, o ne nuomos santykius“, – teigiama ministerijos parengtame rašte.

ELTA primena, kad su anksčiau Turto banko skelbto rekonstrukcijos konkurso nugalėtoja „Irdaiva“ sutartį reikėjo nutraukti dėl galimos korupcijos.

Viešųjų pirkimų tarnyba nusprendė, kad Turto bankas turės rengti naują konkurso biudžetą, nes buvusi 27,79 mln. eurų suma pasirodė per didelė.

Šių metų liepą Turto bankas paskelbė Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų pirkimą.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis yra sakęs, kad naujas konkursas rekonstruoti rūmus bus skelbiamas rudenį.

Rekonstrukcijos pabaigos terminas dėl stringančių viešųjų pirkimų procedūrų Vyriausybės sprendimu neseniai atidėtas porai metų, iki 2021 m.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.