Norite laimingo vedybinio gyvenimo - keiskite požiūrį į santuoką

Žmonės dažnai turi susidarę neteisingą vaizdą apie santuoką, sutuoktinį ir apskritai apie meilę. Klaidingas suvokimas kenkia jų tarpusavio santykiams. Nesusipratimai kyla ne dėl nenusisekusios santuokos ir ne dėl žmogaus, su kuriuo susituokėme kaltės. Dažniausiai bėda yra klaidingas santuokos suvokimas.

Daugiau nuotraukų (1)

Vilma Šiaučiūnienė, (www.meilėsharmonija.lt)

May 22, 2014, 4:58 PM, atnaujinta Feb 13, 2018, 3:28 PM

Santuoka yra dviejų partnerių veidrodinis atspindys. Gyvendami arti kito žmogaus pradedame įsivaizduoti, kas iš tikrųjų esame. Pradedame matyti ką reikia pataisyti ir pakeisti. Štai kodėl santuoka taip veiksmingai padaro žmonių gyvenimą turtingesnį ir išmintingesnį – žinoma jeigu žmonės yra pasirengę pokyčiams. Deja, daugelis tikisi, kad santuoka padės atrodyti geresniems, o ne atskleis kas jiems negerai. Be to, užuot matę,ką mes turėtume koreguoti ar net keisti, savo negatyvų vaizdą perkialiame į sutuoktinį ir puolame jį kaltinti bei nurodinėti, ką jis turėtų pakeisti.

Sutuoktinio pareiga yra padaryti mus geresnius, o ne būti veidrodiniu atspindžiu, kuris padėtų mums pamatyti,kas iš tikrųjų esame, savo santuoką imsime laikyti nepilnaverte, kai tik bus atskleistas vienas iš mūsų trūkumų. Ir kalbėdami pažeriame jam priekaištų: „Nebegaliu taip gyventi. Tu privalai kasdienoje gaminti pietus. Turėtum keistis“.Vienas kitam sutuoktiniai nieko neprivalo, jie tarpusavyje tik geranoriškai gali pasiskirstyti buitines pareigas namuose.

Jei viduje esate įsitikinę, kad jūsų santuoka bloga, niekada negalėsite jos pakeisti išoriškai, kad ir kaip stengtumėtės pakoreguoti savo požiūrį ar elgesį. Žmonės, kurių vedybinis gyvenimas, nenusisekė, dažniausiai supranta, kad blogos santuokos negali tapti geros pasitelkus į pagalbą tik išorines priemones. Išoriniai santuokos gerinimo metodai neveiks, jūs nepradėsite keisti santuokos suvokimo.

Kaip dabar žiūrite į savo santuoką? Ar ji jums brangi? Ar gerbiate ir vertinate savo vedybinį gyvenimą tokį, koks jis yra? Jeigu jūs iš esmės klaidingai suvokiate santuoką, visos jūsų dedamos pastangos ir naudojamos strategijos (kai manote, kad jūsų santuoka pagerės, vos tik padarysite šitai ar pakeisite tai) pasibaigs nesėkme.

Būtina siekti besąlygiškai myleti savo santuoką, jūsų taktika atrodys kaip manipuliacija siekiant priversti sutuoktinį elgtis pagal jūsų norus. Tai atsiduoda despotiškumu ir prievarta, kuri anaiptol neduoda teigiamų rezultataų,o priveda santuoką prie išsiskyrimo. Privalote puoselėti savo santuoką todėl, kad tikime, jog ji yra vertybė, o ne bandyti paversti ją vertybe. Laikinomis, jums tinkančiomis priemonėmis stiprios santuokos nesukursite.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.