Dėl biomedicininių tyrimų ekspertų darbo apmokėjimo spręs ministerija

Vyriausybė posėdyje pavedė Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) nustatyti Lietuvos bioetikos komiteto (LBEK) Biomedicininių tyrimų ekspertų grupės narių darbo apmokėjimo tvarką. Tai reiškia, kad ir toliau galios bendri principai, taikomi tokių komisijų darbo apmokėjimui, tačiau konkrečius dydžius, atsižvelgusi į specifiškumą, nustatys SAM.

 Vyriausybė posėdyje pavedė SAM nustatyti Lietuvos bioetikos komiteto Biomedicininių tyrimų ekspertų grupės narių darbo apmokėjimo tvarką.<br> 123rf nuotr.
 Vyriausybė posėdyje pavedė SAM nustatyti Lietuvos bioetikos komiteto Biomedicininių tyrimų ekspertų grupės narių darbo apmokėjimo tvarką.<br> 123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 2, 2020, 10:09 AM, atnaujinta Jul 2, 2020, 1:48 PM

Ši naujovė įsigalios nuo 2021 metų gegužės 21-osios dienos kartu su Biomedicininių tyrimų etikos įstatymu.

SAM primena, kad LBEK Biomedicininių tyrimų ekspertų grupės sprendimu išduodami leidimai (pritarimai) biomedicininiams tyrimams atlikti. Šią ekspertų grupę sudaro 9 nariai, iš jų 5 yra biomedicinos mokslų specialistai, 3 – mokslo laipsnį turintys socialinių ar humanitarinių mokslų srities specialistai ir vienas pacientų organizacijos atstovas.

Biomedicinos mokslų srities specialistus į šią grupę siūlo asmens sveikatos priežiūros specialistų asociacijos, socialinių ar humanitarinių mokslų srities specialistus siūlo universitetai, kuriuose yra dėstomi bioetikos arba sveikatos teisės dalykai, o pacientų organizacijos atstovą siūlo pacientų organizacijos.

Lietuvos bioetikos komiteto biomedicininių tyrimų ekspertų grupės sudėtį tvirtina sveikatos apsaugos ministras, vadovaudamasis nešališkumo ir skaidrumo principais, atsižvelgdamas į kandidatų profesinę kvalifikaciją ir kompetenciją bei patirtį biomedicininių tyrimų etikos srityje.

Lietuvos bioetikos komiteto biomedicininių tyrimų ekspertų grupės kadencija – 4 metai.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: kada Ukraina gali tikėtis naikintuvų?