Šiųmetinė Skaitmeninė savaitė kvies užduoti klausimą: ką naujo šiandien išmokote jūs?

Mokymasis visą gyvenimą – tai daugeliui suprantamas principas, tačiau retai įgyvendinamas realybėje. Ekspertai įsitikinę, kad šalies gyventojams šioje srityje reikia gerokai pasistiebti, o kad tai pavyktų, būtina savo žinių bagaže turėti pakankamai skaitmeninių įgūdžių.

 Kovo 22–28 d. Lietuvoje ir visoje Europoje vyks „Skaitmeninė savaitė 2021“. Jos tikslas – atkreipti gyventojų dėmesį į skaitmeninių įgūdžių svarbą tiek darbe, tiek kasdieniame gyvenime.<br> 123rf iliustr.
 Kovo 22–28 d. Lietuvoje ir visoje Europoje vyks „Skaitmeninė savaitė 2021“. Jos tikslas – atkreipti gyventojų dėmesį į skaitmeninių įgūdžių svarbą tiek darbe, tiek kasdieniame gyvenime.<br> 123rf iliustr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2021-03-18 12:01

Vadovaujantis Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) tyrimu „Mokymasis visą gyvenimą: įpročiai, patrauklumas, barjerai, naudos suvokimas“, tik 22 proc. šalies gyventojų turi įprotį mokytis nuolat, tai reiškia, kad per paskutinius kelerius metus mokėsi nepertraukiamai. Tačiau kad reikia mokytis įsitikinę net pusė (51 proc.) apklaustųjų.

„Šie duomenys atskleidžia tai, kad visi teoriškai suprantame mokymosi visą gyvenimą naudą ir prasmę, tačiau tai daro tik retas iš mūsų. Kovo 22–28 d. vyksiančiais Skaitmeninės savaitės renginiais norime atkreipti visuomenės dėmesį ir atrasti poreikį mokytis visą gyvenimą. Ypač šiandien, kai karantino metu naudodamiesi skaitmeniniais įrenginiais atradome, ko dar nemokame. Pokyčiai yra neišvengiami, tad norėdami kokybiškai gyventi ir efektyviai dirbti turime mokytis ir mes, suaugę piliečiai“, – sako asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė Loreta Križinauskienė.

Be skaitmeninių įgūdžių neįmanoma pasiekti tikslo

Nors internete gausu informacijos pačiomis įvairiausiomis temomis, nuotoliniu būdu organizuojama daugybė kursų, seminarų ir konferencijų, šalies gyventojai vis dar nėra linkę išnaudoti interneto teikiamų galimybių saviugdai. Remiantis 2020 m. Europos Komisijos (EK) Skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės indekso ataskaita, vos 9 proc. gyventojų internetą naudoja mokymosi ar savišvietos tikslais.

„Naujos technologijos iš esmės keičia kiekvieno iš mūsų darbo turinį ir pobūdį. Darbuotojams neišvengiamai reikia lavinti skaitmeninius įgūdžius, norint išlikti ekonomiškai aktyviais ir produktyviais. Ne veltui skaitmeninių įgūdžių lavinimą visą gyvenimą EK pastaruoju metu yra įvardijusi kaip vieną pagrindinių prioritetų. Greita techninė pažanga sąlygoja nuolatinį visų amžiaus grupių mokymąsi. Būtent skaitmeniniai įgūdžiai yra pagrindinė sąlyga siekiant nenutrūkstamai ugdyti savo kompetencijas tiek darbui, tiek kokybiškam gyvenimui“, – įsitikinusi L. Križinauskienė.

Nepaisant to, kad intensyviausias mokymasis vyksta mokykloje ir universitete, asociacijos vadovė skatina nesustoti ar nebijoti vėl pradėti mokytis vyresniame amžiuje. Vis daugiau vyresnio amžiaus žmonių ilgiau lieka darbo rinkoje, todėl norint išlikti konkurencingam būtina eiti koja kojon su technologine pažanga.

„Skaitmeniniai įgūdžiai yra tokie pat svarbūs kaip skaitymas ir rašymas, tad jų tobulinimui būtina skirti dėmesio. Skaitmeniniai įgūdžiai atveria duris ir kitiems naujiems gebėjimams bei žinioms, nes šiais laikais tobulėti, išsilaikyti darbo rinkoje ir gyventi kokybiškai neįmanoma be gebėjimo naudotis technologijomis“, – teigia „Langas į ateitį“ vadovė.

„Skaitmeninėje savaitėje 2021“ dėmesys nuolatiniam tobulėjimui

Kovo 22–28 d. Lietuvoje ir visoje Europoje vyks „Skaitmeninė savaitė 2021“. Jos tikslas – atkreipti gyventojų dėmesį į skaitmeninių įgūdžių svarbą tiek darbe, tiek kasdieniame gyvenime. Šių metų „Skaitmeninėje savaitėje 2021“ ypatingas dėmesys bus skiriamas mokymuisi visą gyvenimą. Projektas „Prisijungusi Lietuva“ kvies į 5 vaizdo transliacijas kasdien nuo 11 val. Profesionalūs pranešėjai gvildens gyventojams rūpimus klausimus, renginių metu taip pat vyks viktorinos, kurių metu bus galimybė laimėti prizų.

„Kalbėsime apie šių dienų skaitmeninius iššūkius ir , pasidalinsime patarimais, kaip saugiai saugoti dokumentus „debesyje“, kaip naršyti internete, kad jis mums nepridarytų nemalonumų, taip pat paaiškinsime, ką reikia žinoti, norint saugiai atlikti finansines operacijas internete, kaip elektroninėje erdvėje apsipirkti, taupyti ir investuoti. Akivaizdu, kad savaitės renginių tematiką neišvengiamai paveikė ir COVID-19 bei pandemijos įtaka pasauliui – gyvename naujoje realybėje, kurioje skaitmeniniai įgūdžiai dar svarbesni nei bet kada anksčiau“, – sako L. Križinauskienė.

„Skaitmeninę savaitę 2021“ atidarys renginys tema „Skaitmeninė visuomenė – kvietimas augti“, kurią pristatys skaitmeninių inovacijų ekspertas Elijus Čivilis ir kibernetikos ekspertė Vilma Škarnulytė. Antradienį bus diskutuojama tema „Darbo vietų transformacija“, apie tai kalbės vadovavimo konsultantas, personalo ekspertas Saulius Jovaiša ir verslo atsparumo ekspertas Edvinas Kerza. Trečiadienį vyks diskusija apie debesų kompiuteriją – šia tema diskutuos inovacijų ekspertas Arnoldas Lukošius ir „Google“ atstovybės Lietuvoje vadovas Vytautas Kubilius.

Ketvirtadienio tema – „Kaip (iš)GYVENTI tarp ekranų?“. Apie tai kalbės Skaitmeninės etikos centro steigėjos Rasa Jauniškienė ir Renata Gaudinskaitė. Paskutinis savaitės renginys bus skirtas finansiniam saugumui internete. Renginio metu bus galima išgirsti ekspertų patarimus – juos dalins SEB banko Prevencijos departamento direktorius Audrius Šapola ir „Swedbank“ Lietuvoje banko vyriausioji informacinės saugos vadovė Žygeda Augonė.

Be to, „Skaitmeninės savaitės 2021“ metu projektas „Prisijungusi Lietuva“ ir Migracijos departamentas prie LR VRM organizuoja akciją, kurios metu gyventojai, Migracijos departamento teritoriniuose skyriuose atsiimdami asmens tapatybės kortelę, gaus dovanų skaitytuvą, kuris suteiks galimybę pasirašyti elektroniniu parašu naudojant savo asmens tapatybės kortelę.

Renginius bus galima stebėti projekto „Prisijungusi Lietuva“ svetainėje, „Youtube“ kanale arba „Facebook“ paskyroje. Daugiau informacijos apie renginius galima rasti svetainėje prisijungusi.lt.

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.