Kirtis piratiniam verslui – nuo lapkričio 1-os negalėsite pirkti nelegalaus turinio per Lietuvos finansų sistemą

Nuo pirmadienio įsigalioja Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pakeitimai, kuriais Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) nurodymu šalies finansų įstaigoms, bus nutraukiami mokėjimai ar kitos finansinės operacijos neteisėto autorinio turinio internete platintojams. Naujoji pataisa padės keisti klaidinantį vogto turinio platformų patikimumo įvaizdį, o Lietuvos vartotojams atskirti, kuris turinys piratinis.

 Atsiskaityti už nelegalų turinį iki šiol buvo galima skaitmeninėje aplinkoje populiariais apmokėjimų būdais, tai neretai klaidindavo vartotojus, kurie neatskiria, jog atsiskaito už vogtą turinį.<br> 123rf iliustr.
 Atsiskaityti už nelegalų turinį iki šiol buvo galima skaitmeninėje aplinkoje populiariais apmokėjimų būdais, tai neretai klaidindavo vartotojus, kurie neatskiria, jog atsiskaito už vogtą turinį.<br> 123rf iliustr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 29, 2021, 1:00 PM

Dar vasarą Seimo Kultūros komitetui vienbalsiai pritarus įstatymo pataisai, autorinio turinio kūrėjams bei jo transliuotojams sužibo viltis, jog pagaliau – žengtas teisingas žingsnis padėsiantis pažaboti autorių išnaudojimą Lietuvoje.

Pateiktus įstatymo Autorinių teisių ir gretutinių teisių pakeitimus nedelsdamas pasirašė ir Prezidentas Gitanas Nausėda.

„Piratavimo mastai Lietuvoje yra vieni didžiausių Europoje: tiek turinio teikėjai tiek legalūs turinio transliuotojai patiria finansinę žalą bei tampa nekonkurencingi prieš nemokamas piratines platformas. Todėl labai džiaugiamės nuo lapkričio įsigaliojančiais Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymo pakeitimais, kurie leis efektyviau bei greičiau kovoti prieš piratinio turinio teikėjus bei jų vartotojus. Tačiau tai tik vienas žingsnis, siekiant efektyviai pažaboti vogto turinio verslus. Tenka apgailestauti, kad net didžiausios interneto platformos pro pirštus žiūri į piratinio turinio skleidimą savo aplinkoje. Todėl turime įtikinti informacinės paieškos sistemą „Google“, prisidėti draudžiant arba žemiau indeksuojant nelegalaus turinio paieškos rezultatą populiariausioje paieškos sistemoje“, – sako Daiva Borkertaitė, kompanijos INIT, TV ir Interneto produkto vystymo vadovė.

Atsiskaityti už nelegalų turinį iki šiol buvo galima skaitmeninėje aplinkoje populiariais apmokėjimų būdais, tai neretai klaidindavo vartotojus, kurie neatskiria, jog atsiskaito už vogtą turinį.

„Neretai piratinio turinio svetainių įvaizdis niekuo nesiskiria nuo įprastų legalaus turinio svetainių. Naujas įstatymo pakeitimas, pagaliau leis neklaidinti Lietuvos vartotojų, jog perkant piratinį turinį, jie nieko blogo nedaro. Žinoma, dar efektyviau būtų apskritai mažinti vartotojams galimybę tyčia ar netikėtai papulti į tokias svetaines per paieškos sistemas. Todėl būtų puiku, jei tokios didžiosios kompanijos kaip „Google“, imtųsi veiksmų padedančių užkardyti vogto turinio platinimą, ribotų nelegalių svetainių pasiekiamumą per jų paieškos įrankius“ , – pastebi Gediminas Andriukaitis, festivalio „Nepatogus kinas“ vadovas.

Pradedančius galioti įstatymo pakeitimus sveikina ir legalaus turinio aljanso „Baltas“ nariai. Aljansas vienija įvairias organizacijas, kurios siekia ginti nevienodas legalaus turinio platintojų galimybes konkuruoti su piratinio turinio alternatyvomis.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Lietuva tiesiogiai“: kaip Lietuvos verslas išgyvena krizes?