TOP 5 su sėkminga karjera siejamos studijos: viršūnėje – IT ir medicina

6 iš 10 Lietuvos gyventojų savo vaikui ar kitam mokyklą baigiančiam giminaičiui rekomenduotų pasirinkti informacinių technologijų studijas ir tai sieja su sėkminga bei materialiai užtikrinta karjera, parodė asociacijos „Unicorns Lithuania“ tyrimas.

6 iš 10 Lietuvos gyventojų savo vaikui ar kitam mokyklą baigiančiam giminaičiui rekomenduotų pasirinkti informacinių technologijų studijas. <br>123rf nuotr.
6 iš 10 Lietuvos gyventojų savo vaikui ar kitam mokyklą baigiančiam giminaičiui rekomenduotų pasirinkti informacinių technologijų studijas. <br>123rf nuotr.
 Šiemet beveik 10 proc. padidėjo ir norus studijuoti pagal informatikos mokslų studijų krypčių programas pareiškusių, ir į jas pakviestųjų skaičius.<br> 123rf nuotr.
 Šiemet beveik 10 proc. padidėjo ir norus studijuoti pagal informatikos mokslų studijų krypčių programas pareiškusių, ir į jas pakviestųjų skaičius.<br> 123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Aug 9, 2022, 12:13 PM

Toliau rikiuojasi medicinos (35 proc. apklaustųjų), inžinerijos (27 proc.), ekonomikos / verslo vadybos (24 proc.) ir teisės (24 proc.) studijos – apklaustieji galėjo rinktis kelis variantus.

Tiesa, su sėkminga karjera šiemet dažniau sietinos medicinos, ekonomikos arba verslo vadybos ir teisės, rečiau nei pernai – inžinerijos ir biochemijos studijos. Įdomu tai, kad IT, programavimą ir biochemiją dažniau įvardijo aukščiausio išsimokslinimo ir didesnių pajamų respondentai, didmiesčių ir rajono centrų gyventojai. Ekonomiką – žemesnio išsimokslinimo kaimo vietovių gyventojai, teisę – žemesnio išsimokslinimo, mažesnių pajamų apklaustieji.

„IT ir programavimo studijos tebėra siejamos su sėkminga karjera ir išlieka labiausiai rekomenduojama studijų sritis. Tačiau matome, kad visuomenės nuostatos dėl perspektyvių specialybių keičiasi labai lėtai ir ne visuomet spėja su ateities darbo rinkos poreikiais“, – sako „Unicorns Lithuania“ vadovė Inga Langaitė.

Net 77 proc. apklaustųjų studijas baigiančiam savo giminaičiui rekomenduotų arba greičiau rekomenduotų dirbti startuolyje. Didžiausiais privalumais įvardijamos perspektyvos, naujos ir didelės galimybės (27 proc.), siekis įgyti unikalios patirties ir tobulėti (17 proc.) bei įdomus darbas, už kurį mokama didelė alga (po 8 proc.). Didžiausiais trūkumais – rizika, nepastovumas ir nestabilumas (9 proc. – šiemet, 6 proc. – pernai).

„Darbas startuoliuose Lietuvoje vis dar vertinamas su atsargiu optimizmu. Nors sėkmingiausi mūsų šalies startuoliai veikia ir ilgiau nei 10 metų, turime vidinę brandą pasiekusią ekosistemą, pati ši sąvoka neretai neatsiejama nuo rizikos. Matome, kad dirbti startuoliuose ir toliau vilioja didelės galimybės, o stabdo rizika“, – situaciją analizuoja I.Langaitė.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenys rodo, kad šiemet pagal pirmąjį prioritetą daugiausia stojančiųjų rinkosi socialinių, sveikatos mokslų, verslo ir viešosios vadybos studijų programas, nors trauka į šių mokslų studijas jau slūgsta. Įdomu tai, kad šiemet beveik 10 proc. padidėjo ir norus studijuoti pagal informatikos mokslų studijų krypčių programas pareiškusių, ir į jas pakviestųjų skaičius.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.