Dėl asmeninių priežasčių Lietuvos mokslo tarybos pirmininko pareigas palieka R. Baronas

Dėl asmeninių priežasčių iš Lietuvos mokslo tarybos pirmininko pareigų traukiasi Vilniaus universiteto (VU) Matematikos ir informatikos fakulteto Informatikos instituto profesorius Romas Baronas.

Lietuvos mokslo taryba yra patariamoji ekspertinė institucija mokslo plėtros klausimais, įgyvendinanti programinį konkursinį mokslo finansavimą.<br>P.Lileikio nuotr.
Lietuvos mokslo taryba yra patariamoji ekspertinė institucija mokslo plėtros klausimais, įgyvendinanti programinį konkursinį mokslo finansavimą.<br>P.Lileikio nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2022-11-14 15:42

R. Baronas BNS nurodė, jog pasitraukimo priežastis plačiau įvardins trečiadienį Seime vyksiančio švietimo ir mokslo komiteto posėdžio metu.

„Priežastis pasakysiu trečiadienį, bet jos yra asmeninės, nėra kažkokios politinės“, – pirmadienį sakė jis.

R. Barono pirmininko kadencija turėjo trukti iki 2023 metų birželio pabaigos. Jis 2019 metų spalį pakeitė į šias pareigas Seimo paskirtą, tačiau netrukus atsistatydinusį profesorių Valdemarą Razumą.

R. Baronas VU 2000-aisiais įgijo fizinių mokslų srities informatikos krypties daktaro laipsnį, 2006–2017 metais šiame universitete ėjo Matematikos ir informatikos fakulteto Programų sistemų katedros vedėjo pareigas, nuo 2018 metų yra šio fakulteto Informatikos instituto direktorius. 2014–2018 jis buvo ir VU Senato pirmininko pavaduotojas.

Mokslininkas yra paskelbęs per 50 mokslinių straipsnių dažnai cituojamuose moksliniuose leidiniuose, vadovavo ir dalyvavo rengiant daugiau kaip 30 informatikos gamybinių ir mokslinių projektų.

Lietuvos mokslo tarybos pirmininką skiria Seimas Vyriausybės teikimu.

Lietuvos mokslo taryba yra patariamoji ekspertinė institucija mokslo plėtros klausimais, įgyvendinanti programinį konkursinį mokslo finansavimą.

Taryba administruoja Lietuvos mokslo plėtros programas, nustato mokslinės veiklos vertinimo kriterijus, taip pat atstovauja Lietuvos mokslo interesams tarptautinių organizacijų veikloje.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.