Kremlius audringai sureagavo į JAV sprendimą nuo 2026 m. Vokietijoje dislokuoti sparnuotąsias raketas „Tomahawk“ ir ilgojo nuotolio hipergarsinius ginklus.
Rusijos vadovas Vladimiras Putinas pareiškė, kad jei JAV tęs šį planą, Rusija laikys save laisva nuo anksčiau įvesto moratoriumo dislokuoti vidutinio ir mažesnio nuotolio smogiamąsias sistemas, įskaitant jūrų pakrančių pajėgų
ginkluotės pastiprinimą.
Tačiau pagrindinė šio grasinimo problema yra ta, kad Rusija jau sužaidė šia korta. Kremlius bando įbauginti grasindamas dislokuoti vidutinio nuotolio raketas – nors tai iš tikrųjų jau padarė.
V. Putinas paskelbė, kad prie raketų sistemos „Iskander“ su raketomis „P-500“ potencialiai galėtų būti pridėtos pakrantės raketų sistemos „Bastion“. „Bastion“ sistema oficialiai yra ginkluota priešlaivinėmis raketomis „3M55 Oniks“, kurios gali atakuoti ir antžeminius taikinius. Pranešama, kad šios
raketos „M“ versija pasižymi 800 km veikimo nuotoliu, kuris anksčiau buvo draudžiamas. Tačiau svarbu pažymėti, kad šiai raketai naudojamas universalus paleidimo įrenginys „3S14“ naudojamas ir standartinėms sparnuotosioms raketoms „Kalibr“ paleisti.
Iš sistemos „Bastion“ taip pat paleidžiama hipergarsinė raketa „3M22 Cirkon“. Jos veikimo nuotolis – 1000 km. Norint pasiekti tokį nuotolį, kovinės galvutės svorį reikėjo sumažinti iki 150 kg. Toks svoris yra tinkamas taktinei branduolinei kovinei galvutei, tačiau nepakankamas skeveldrinei ar didelės sprogstamosios galios kovinei galvutei. Todėl „Cirkon“ jau dabar faktiškai yra vidutinio nuotolio branduolinė raketa, paleidžiama iš antžeminių sistemų.
Taigi, Rusija jau dabar naudoja iš antžeminių paleidimo įrenginių paleidžiamas sparnuotąsias raketas, tokias kaip „P-500“ ir „Kinžal“,o taip pat „Oniks-M“ ir vidutinio nuotolio hipergarsines „Cirkon“.
Kitaip tariant, Kremlius jau ėmėsi visų veiksmų, kuriais dabar grasina. Be to, šie veiksmai lėmė ne tik sprendimą dislokuoti amerikietiškas raketas Vokietijoje, bet ir tai, kad, atsakant į Rusijos veiksmus, ES pradėtos kurti vidutinio nuotolio
raketos, rašo „Defense Express“.