Aukštą kartelę įveikusiems mokslininkams įteiktos premijos

Lietuvos mokslų akademijoje pirmadienį įteiktos Lietuvos mokslo premijos. Nors komisija galėjo išrinkti septynis darbus, šįmet įteiktos šešios premijos.

Humanitarinių ir socialinių mokslų srityse apdovanotas kalbininkas Vincentas Drotvinas pristato savo mokslinį darbą.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Humanitarinių ir socialinių mokslų srityse apdovanotas kalbininkas Vincentas Drotvinas pristato savo mokslinį darbą.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Gediminas Gasiulis

Mar 9, 2015, 1:59 PM, atnaujinta Jan 11, 2018, 4:21 AM

Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidentas Valdemaras Razumas teigė, kad vertinimo komisija liko nusivylusi, jog, lyginant su ankstesniais metais, pretendentų į 2014 metų Lietuvos mokslo premiją buvo mažiau. Jei 2013-aisiais buvo 26 kandidatai, tai pernai – tik 20.

„Nors gal tai yra ir gerai, kadangi mūsų mokslininkai supranta, jog tai yra nepaprastai aukšta kartelė ir tik labiausiai nusipelnę gali pretenduoti į tą premiją, – svarstė V.Razumas. – Tai rodo, kad komisija yra principinga, vertindama darbus, o ir mokslo bei studijų įstaigos, teikiančios pretendentus, juos įvertina.“

Humanitarinių ir socialinių mokslų srityse buvo galima skirti dvi premijas, tačiau komisija sulaukė tik 4 pretendentų darbų, todėl išrinko vieną laimėtoją. Šioje srityje apdovanotas kalbininkas Vincentas Drotvinas įvertintas už mokslo darbą „Mažosios Lietuvos raštijos paveldo (leksikografijos) tyrimai“.

Fizinių mokslų srityje skirtos dvi premijos. Pirmoji jų atiteko Daumantui Čipliui, Romualdui Rimeikai, Vytautui Samulioniui už darbų ciklą „Aukštadažnės akustinės bangos feroelektriniuose kristaluose, plačiatarpiuose puslaidininkiuose ir nanostruktūriniuose dariniuose“.

Antroji fizikos mokslų srities premija skirta Ramūnui Garunkščiui ir Antanui Laurinčikui už darbų ciklą „Dzeta funkcijos. Universalumas, nuliai ir momentai“.

Biomedicinos ir žemės ūkio mokslų srityse taip pat skirtos dvi premijos. Pirmoji – Giedriui Sasnauskui, Gintautui Tamulaičiui ir Mindaugui Zarembai už darbų ciklą „Nauji taikiniui specifinių endonukleazių sąveikos su DNR reguliacijos ir katalizės mechanizmai“.

Antrosios šios srities premijos laureatai – Pavelas Duchovskis, Aušra Brazaitytė, Giedrė Samuolienė ir Akvilė Viršilė, pristatę darbų ciklą „Augalų fiziologijos tyrimai: raidos, streso, produktyvumo ir kokybės valdymas“.

Premija iš technologijos mokslų srities skirta Rimvydui Simučiui, Donatui Levišauskui ir Vytautui Galvanauskui už darbų ciklą „Pažangūs biotechnologinių procesų modeliavimo, optimizavimo ir valdymo metodai. Kūrimas ir taikymai“.

Sveikindamas premijų laureatus premjeras Algirdas Butkevičius pabrėžė, kad mokslas yra Lietuvos ateitis. „Rytdiena yra mokslininkų rankose. Mokslas ir švietimas turi būti kiekvienos į ateitį žvelgiančios tautos pasididžiavimas, – sakė A.Butkevičius. – Jūs esate mūsų avangardas, mūsų žmonių viltis ir mūsų Lietuvos ateitis.“

Premijų laureatus vasario pradžioje paskelbė Lietuvos mokslo premijų komisija.

Lietuvos mokslo premija siekia apie 29,6 tūkst. eurų.

Vyriausybės nutarimu Lietuvos mokslo premijos skiriamos kasmet už Lietuvai reikšmingus fundamentinius ir taikomuosius mokslinių tyrimų ir eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros darbus.

Premijoms gali būti siūlomi ir užsienyje atlikti ir paskelbti darbai, svarbūs Lietuvos istorijai, kultūrai ir ūkiui.

Skiriamos ne daugiau kaip septynios Lietuvos mokslo premijos. Iš viso šiemet premijų konkursui buvo pasiūlyta 20 mokslo darbų.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.