Neįtikėtina, bet tiesa: dinozaurai gyveno visiškai kitoje galaktikos pusėje

Suvokti laiką yra pakankamai sunku, tačiau aišku viena – Žemėje dinozaurai karaliavo būdami visiškai kitoje Paukščių tako galaktikos pusėje.

Laiką suvokti yra pakankamai sunku, tačiau aišku viena – Žemėje atsiradus dinozaurams, jie gyveno visiškai kitoje Paukščių tako galaktikos pusėje. <br>123RF nuotr. 
Laiką suvokti yra pakankamai sunku, tačiau aišku viena – Žemėje atsiradus dinozaurams, jie gyveno visiškai kitoje Paukščių tako galaktikos pusėje. <br>123RF nuotr. 
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 17, 2019, 2:36 PM

Jei visą istoriją įsivaizduotume kaip vieną ilgą liniją, tai Kleopatrą surastume arčiau „Maxima“ tinklo atsiradimo, o ne Gizos piramidžių statybų.

Tuo tarpu Oksfordo universitetas yra senesnis nei Actekų civilizacija. Šie paprasti faktai skamba labai keistai, bet yra teisingi. Kaip ir faktas, jog dinozaurai gyveno kitoje mūsų galaktikos pusėje.

Tai pastebėjo NASA astrofizikė Jessie Christiansen. Žemė sukasi aplink Saulę, o visa Saulės sistema – aplink mūsų galaktikos centrą.

Atstumas tarp mūsų ir Paukščių Tako centro – apie 28 tūkstančiai šviesmečių, tačiau mes skriejame 828 tūkstančių kilometrų per valandą greičiu.

Išvis, kalbėti apie atstumus ir greitį kosmose prasmės nedaug – tačiau žinokite, kad aplink Paukščių Taką apkeliaujame per maždaug 225-250 milijonų metų.

Triasas – mezozojaus eros periodas – prasidėjo maždaug prieš 251 milijoną metų. Būtent tada ir atsirado dinozaurai.

Prieš 201 milijoną metų jie jau karaliavo Žemėje, o tai reiškia, kad kai dinozaurai vaikštinėjo drėgnos Žemės paviršiumi, mūsų planeta buvo kitoje Paukščių Tako galaktikos pusėje.

Šį įdomų faktą puikiai iliustruoja J. Christiansen sukurtas filmukas:

Laikas yra neįtikėtinai sunkiai suprantamas dalykas, ypač kai nėra jokio atskaitos taško.

Dinozaurai techniškai gyveno kitoje galaktikos pusėje, tačiau Visatoje nėra „šios“ ir „anos“ pusės, kaip nėra ir viršaus bei apačios.

Taigi, šis faktas geriausiai iliustruoja tai, kaip prastai mes suprantame laiko tėkmę. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad laiko tarpas tarp stegozauro ir tiranozauro yra didesnis nei tarp tiranozauro ir mūsų?

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.