Kurti kolekciją dizaineres įkvėpė lietuvių tautinis kostiumas

Lietuvių tautinis kostiumas įkvepia kurti madingus drabužius. Tai jau artimiausiu metu pasiryžusios įrodyti žinomos šalies dizainerės Jolanta Rimkutė ir Ieva Ševiakovaitė. Jų tandemas dar rudenį pradėjo naują kūrybinį projektą – šiuolaikinių tautinių drabužių kolekciją. 90 metų jubiliejų mininčiai Dainų šventei dizainerės pristatys penkiolika modelių, skirtų vaikams, jaunimui ir suaugusiems.

Dizainerės J.Rimkutė ir I.Ševiakovaitė dar rudenį pradėjo naują kūrybinį projektą – šiuolaikinių tautinių drabužių kolekciją.
Dizainerės J.Rimkutė ir I.Ševiakovaitė dar rudenį pradėjo naują kūrybinį projektą – šiuolaikinių tautinių drabužių kolekciją.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Feb 26, 2014, 7:56 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 9:56 PM

Imtis ambicingo iššūkio dizaineres įkvėpė šiais metais jau devynioliktą kartą nuskambėsiančios Dainų šventės rengėjai. Atkūrę istorinio ir tautinio lietuvių kostiumo kolekcijas, jie nusprendė inicijuoti ir modernaus tautinio kostiumo sukūrimą.

Kolekcijoje bus naudojami ir šių metų Dainų šventei pristatyti naudojami raštai – lelijos tamsiai mėlyname fone bei raudoni išilginiai dryžiai sodriai raudoname.

„Jau keletą mėnesių stebime, kaip iš turtingos lietuviškų raštų kolekcijos randasi šiuolaikiški ir įdomūs sprendimai. Džiaugiamės, kad dizainerės įvertino vieną didžiausių dar išlikusių vertybių – rankų audimą ir kolekcijai pasirinko mūsų meistrų sukurtus audinius“, – sakė Dainų šventės direktorius Saulius Liausa.

Naujoji kolekcija taps svarbiu akcentu rengiantis šiemet liepos 6-ąją, finalinę Dainų šventės dieną, minėti Tautinio kostiumo dieną. Ją Dainų šventės rengėjai ragins švęsti pasipuošus tautiniu kostiumu ar jo detale.

„Lengviausia kurti tada, kai tiki. Šios kolekcijos esmė – žinojimas, kad lietuviškas drabužis, jo istorija yra turtinga, o tai, ką kuriame, vertinga. Tautinis lietuvių kostiumas atveria naujas galimybes naudoti nematytus raštus, languotus audinius, ryškiaspalvę gamą. Kolekcijos kontūrai jau aiškūs, bet norėdamos išlaikyti intrigą, kol kas jų neatkleisime“, – sakė dizainerė J.Rimkutė.

Pasak jos, naująja kolekcija jos sieks ne tik išryškinti tautinio drabužio galimybes, bet ir sukurti patogų, kasdien dėvimą drabužį. Beje, kuriami ir specialūs aksesuarai, kurie, kaip tikisi kūrėjos, ras savo nišą kiekvieno garderobe.

Kurdamos naujuosius drabužius dizainerės bendradarbiauja su Lietuvos liaudies kultūros centro tautinio kostiumo specialiste Danute Keturakiene, padėjusia atrinkti tautinius raštus, spalvų derinius.

Nuo 1997 metų kartu kuriančios dizainerės J.Rimkutė ir I.Ševiakovaitė yra žinomos kaip lietuviškai tapatybei skirtų projektų autorės. Žinomiausia dueto kūrybos pakraipa, aprėpianti ne tik drabužius, jų dizainą, bet ir kasdienius daiktus, yra nuo 2003 metų kuriamas prekių ženklas „LT Identity“. Nuo 2007 m. dizainerės rengia kūrybines dirbtuves „Migruojantys paukščiai“, skirtas suburti emigravusius ir Lietuvoje gyvenančius menininkus bei kitus kūrybingus žmones bendrai veiklai. 2011 m. atsirado nauja „LT Identity“ kūrybos pakraipa „Baltai“.

Lietuvos dainų šventė – svarbiausias šalies kultūros įvykis, jungiantis visas kartas ir visus žmones, stiprinantis šalies tapatybę ir garsinantis jos vardą pasaulyje. Šalies tautines dainas, šokius, ansamblių, pučiamųjų orkestrų, kanklių muzikos ir teatro programas, amatus pristatantys atlikėjai 2014 m. liepos 2–6 d. Vilniuje ištars „Čia – mano namai“. Šventė taip pat pakvies dalyvauti įvairiose pramogose, išbandyti senuosius amatus. Birželio 28 d. Kaune, Dainų slėnyje, vyks Dainų šventės 90-mečio minėjimas.

Jubiliejinėje Dainų šventėje bus gausu ir naujovių. Minint K.Donelaičio gimimo 300-ąsias metines, pirmą kartą šventės istorijoje dalyvius kvies Teatro diena kartu su specialia programa „Dyvų dyvai“. Planuojama, kad jubiliejinėje Dainų šventėje dalyvaus apie 37 tūkst. dalyvių, į ją atvyks užsienio lietuvių iš daugiau kaip 10 pasaulio šalių. Šis tradicinės kultūros reginys 2014-aisiais Lietuvoje bus surengtas devynioliktą kartą.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Lietuva tiesiogiai“: kaip jaustis tapus grėsme nacionaliniam saugumui?