Meno festivalis „Mėlynoji juosta” sugrįžta trečiąjį kartą

Rugpjūčio 14 d. (penktadienį) 18 val. trečią kartą Smiltynėje (Smiltynės pl. 9) rengiamas meno festivalis „Mėlynoji juosta“ atsigręžia  į gamtą ir ekologiją bendrystėje su žmogumi.

Rengėjų nuotr. 
Rengėjų nuotr. 
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Aug 10, 2020, 4:37 PM

Festivalis „Mėlynoji juosta“ ypatingą dėmesį skiria gamtai, ekologijai ir bendrabūviui. Festivalio rengėjai mano, kad svarbu kalbėti apie švarią ir tvarią aplinką, apie miestiečių savimonę ir atsakomybę aplinkai.  Projekto dalyviai tirs žmogaus ir gamtos santykį. Menininkai pasitelkę stebėjimo, pažinimo metodus, kurs įvietintus  meno projektus. Naudodami skirtingas disciplinas persvarstys miesto, kaip urbanistinio vieneto, ir vandens materijos ? jūros saitus ir takoskyras. 

Vanduo gali tapti destruktyvia jėga arba transformacijos veiksniu, galinčiu sukurti struktūras, kurios atitiktų žmonių ir jūrų būtybių poreikius bei norus. Daugiau nei 95 procentų gyvybės egzistuoja po vandeniu, bet mes labai mažai žinome apie šiuos gylius. Jūros paviršius kviečia mus persvarstyti pasaulio paviršių. Tai yra ne tik santykio kaita, bet ir santykis tarp vandens ir žemės, žmogaus racionalaus proto ir pasąmonės, buvimo žmogumis ir buvimo žuvimi, tarp gyvo ir mirusio, praeities ir dabarties. 

Meno kūriniai išplės aplinkosaugos problemas į individo, bendruomenės ir žmonijos visuomenės sferas, kad ištirtų paslėptus ekosistemos randus. Festivalis taip pat skirtas tirti alternatyvius dalykus, kuriuos menas gali parodyti mūsų įsivaizduojamų jūrų kontekste.

Festivalio programoje numatyta Juozapo Kalniaus fotografijų paroda „Jūra už tvoros“, Dano Aleksos skulptūra-performansas „85 litrai“, Gintauto Trimako instaliacija-performansas „Išlankstytas horizontas“, Geraširdys Linkėtojas skulptūra „Replika visoms kitoms brangioms medžiagoms“, Lino Kutavičiaus instaliacija „Švietimkūnis“. 

Renginį užbaigs baltiškos atmosferinės muzikos dueto „Tykumos“ (atlikėjai: Kristijonas Lučinskas ir Donatas Bielkauskas) instrumentinės muzikos koncertas.

Visi renginiai nemokami.

PROGRAMA:

Smiltynės pl. 9, Smiltynė  

Nuo 18.00 val. projektų pristatymai 

Juozapo Kalniaus fotografijų paroda „Jūra už tvoros“

Dano Aleksos skulptūra-performansas „85 litrai“

Gintauto Trimako instaliacija-performansas „Išlankstytas horizontas“

Geraširdys Linkėtojas skulptūra „Replika visoms kitoms brangioms medžiagoms“

Lino Kutavičiaus instaliacija „Švietimkūnis“

Baltiškos atmosferinės muzikos dueto „Tykumos“ instrumentinės muzikos koncertas Atlikėjai: Kristijonas Lučinskas ir Donatas Bielkauskas

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.