Leipcigo knygų mugėje K. Kasperavičius nupiešė tikro dydžio žirafą

Vokietijoje keturias dienas trukusi Tarptautinė Leipcigo knygų mugė šiemet pritraukė daugiau nei 160 tūkst. lankytojų. Dėmesio netrūko ir mugėje įsikūrusiam Lietuvos stendui bei įvairialypei lietuvių kultūrinei programai, taip pat knygos dailininkui Tomui Mrazauskui, kuris knygos meno konkurse buvo įvertintas garbės raštu.

Diskusijos dalyviai.<br>Rengėjų archyvas
Diskusijos dalyviai.<br>Rengėjų archyvas
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Mar 23, 2013, 7:00 AM, atnaujinta Mar 9, 2018, 11:31 AM

Pirmąją mugės dieną didelio lankytojų susidomėjimo sulaukė lietuvių kilmės amerikiečių rašytojos Rūtos Šepetys surengta diskusija „Į Europos istorijos pakraščius su Rūta Šepetys“. Vokietijoje žinoma rašytoja publikai atskleidė ne tik savo trečiojo romano idėją apie nutylėtus Vokietijos istorijos momentus Antrojo pasaulinio karo metu, tačiau ir kitoje diskusijoje kartu su rašytojomis Dalia Staponkutė, bei Jutta Noak gvildeno emigracijos įtaką, kuriant svetimoje kultūrinėje terpėje.

Į dar vieną dėmesio vertą diskusiją – „Antrasis pokaris” mugės svečius sukvietė poetai Marius Burokas, Donatas Petrošius, Gytis Norvilas, prozininkas Andrius Jakučiūnas bei meno kritikė, literatūros apžvalgininkė Jurgita Ludavičienė. Talentinga Lietuvos rašytoju karta vadinami kūrėjai ne tik dalijosi įdomiomis įžvalgomis, tačiau ir užmezgė ryšių su kitų šalių leidyklų ir literatūros centrų atstovais. Specialiai mugei vokiečių kalba išleista rinktinė apie Lietuvos literatus ir jų kūrybą pakliuvo į daugelio specialistų rankas.

Lietuvišką kultūrinę programą mugėje paįvairino ir nuotaikingas kūrybines dirbtuves surengė vaikų knygų autorius ir iliustruotojas Kęstutis Kasparavičius, kuris perskaitė dvi istorijas iš savo knygos „Baltasis dramblys“ ir kartu su mažaisiais mugės lankytojais nupiešė tikro dydžio žirafą, kuri iškeliavo džiuginti vaikų globos namų auklėtinių.

Tarptautinėje Leipcigo knygų mugėje ypač daug dėmesio sulaukė ir knygos meno konkurso „Gražiausios knygos iš viso pasaulio 2013“ Garbės raštu apdovanotas knygos dailininkas Tomas Mrazauskas, apipavidalinęs Margaritos Matulytės knygą „Nihil obstat. Lietuvos fotografija sovietmečiu“ (Vilniaus dailės akademijos leidykla, 2011).

Laureato teigimu, šiame konkurse įvertintos knygos kasmet leidžia naujai pažvelgti į tradiciniu (ar netgi konservatyviu) laikomą knygos meną.

„Džiugu, jog šiemet įvertinta ir knyga iš Lietuvos. Apskritai susidomėjimas knygos tipografika pasaulyje šiuo metu yra didesnis nei bet kada anksčiau. Pirmiausia dėl raiškos priemonių gausos. Atmetamos knygos meno klišės ir kaskart kuriamas unikalus objektas. Neretai apmąstyta knygos forma pasako kur kas daugiau nei meniškiausios iliustracijos“, - sakė T. Mrazauskas.

Per keturias muges dienas lankytojai turėjo progą ne tik geriau susipažinti su Lietuvos literatūros naujienomis, tačiau ir pasigrožėti specialiai mugei pagamintu balto veltinio stendu, kuris dėl savo išskirtinio dizaino traukė ne vieno mugės svečio akį.  

„Džiaugiamės, kad Leipcigo knygų mugėje, kurioje šiemet apsilankė net 168 000 žmonių buvo ir nacionalinis Lietuvos stendas bei įvairi renginių programa. Lankytojų ir profesionalų susidomėjimas Lietuva leidžia tikėtis, kad dalyvavimas Leipcigo knygų mugėje taps geru postūmiu siekiant aktyvesnės lietuvių literatūros leidybos sklaidos Vokietijoje“, – teigė Tarptautinių kultūros programų centro Literatūros sklaidos projektų koordinatorė Kotryna Pranckūnaitė.

Tarptautinė Leipcigo knygų mugė Europoje yra žinoma kaip profesionaliausia knygų gurmanų erdvė, kurioje itin išsamiai pristatomos Europos knygų naujienos, ypatingą dėmesį skiriant Rytų ir Vidurio Europos literatūrai, bet ir skiriamas didelis dėmesys kultūrinei programai, susitikimams ir pokalbiams su rašytojais, ir literatūrinėms parodoms.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.