Bernardinų sodą, naująjį Paupį ir Paupio turgaus prieigas, Vilniaus turizmo informacijos centrą bei Lukiškių kalėjimą bus galima apžiūrėti tiesiog įsijungus „Google“ programos žemėlapius. Tikimasi, kad populiarių sostinės erdvių nuotraukos paskatins dar daugiau keliautojų atvykti į Vilnių.
Vilnius – 700 metų jaunas
2023 metų sausio 25 dieną Lietuvos laukia istorinis įvykis – Vilniaus 700 metų jubiliejus. Šią sukaktį nuspręsta įamžinti ir „Google“ žemėlapio „Street view“ funkcija nukeliavus į populiarias sostinės vietas. Virtualiu būdu naršytojai galės išvysti net miesto įkūrėją Gediminą, vaikštinėjantį Pilies gatvėje prie Turizmo informacijos centro.
Nors Vilniui sukanka 700 metų, jis dar niekada nebuvo toks aktyvus ir jaunas – juk jaunystė nepriklauso nuo amžiaus. Nuotraukoje su šarvais pasipuošusiu ir šalia žirgo pozuojančiu kunigaikščiu Gediminu užfiksuotas šiuolaikinis žmogus, jaunatviškas hipsteris, demonstruojantis, kad Vilniuje puikiai dera ir istorija, ir modernumas.
Populiarios pasivaikščiojimo vietos
Virtualios įdomiausių Vilniaus vietų nuotraukos bus prieinamos keliautojams iš viso pasaulio, kurie naudojasi „Google Maps“. Jie įsitikins tuo, kas akivaizdu sostinės gyventojams – kad Vilnius yra kompaktiškas ir patogus keliauti pėsčiomis, o norintiems pailsėti nuo miesto šurmulio net pačiame sostinės centre galima rasti žalių erdvių.
Bene populiariausia ir mėgstamiausia šeimų pasivaikščiojimų vieta – Bernardinų
sodas. Virtualus turas po Bernardinų sodą vingiuoja pagrindiniu sodo taku parko aikštėje žydinčio rožyno link ir dar toliau – iki Vilnelės, iš kur atsiveria vaizdas į Altanos kalno papėdę kitoje upės pusėje.
Toliau virtualiai „keliaujant“ Užupio link galima apžiūrėti dar daugiau Bernardinų parko erdvių ir XX amžiaus pradžioje menininko Alexanderio Strausso įkurtą alpinariumą su tvenkiniu.
Virtualiems keliautojams „Google“ žemėlapiuose pristatoma ir dar viena miestiečių mėgstama pasivaikščiojimų vieta – Paupys. Fotografas Elijas Šležas virtualiose 360 laipsnių nuotraukose užfiksavo Paupio turgaus prieigas, pėsčiųjų ir dviračių
taką, nusidriekusi palei Vilnelę.
Bus galima virtualiai nukeliauti ir prie aukšto Vilnelės upės kranto įsikūrusio Užupio gyvenamųjų namų kvartalo, iš kur atsiveria įspūdinga Vilniaus senamiesčio panorama.
Virtualus turas po Lukiškių kalėjimą
Atsivėręs Lukiškių kalėjimas – naujas ir itin populiarus lankytinas objektas, kuriame kasdien kyla naujos kūrybinės idėjas, organizuojami koncertai ir muzikos festivaliai. „Go Vilnius“, bendradarbiaudamas su kalėjimo konversijos autoriais bei virtualios fotografijos menininku Elijumi Šležu, sukūrė virtualų pažintinį turą po Lukiškių kalėjimą.
Nuo šiol lankytojai galės virtualiai pasižvalgyti po buvusio Lukiškių kalėjimo lauko
teritoriją, nuteistųjų pasivaikščiojimo
kiemelius, apžiūrėti žymiąją Šv. Mikalojaus Stebukladario
cerkvę, kuri paskutiniaisiais kalėjimo egzistavimo metais buvo naudojama renginiams.
Pasivaikščiojimų po kalėjimą dalyviai, klausydami pasakojimų apie kalinių pasaulį ir jų kasdienybę, dažnai užsimena, kad dėl vykdomo karo Ukrainoje Lukiškių kalėjimas būtų puiki vieta Vladimirui Putinui. Tad organizatoriams kilo idėja įgyvendinti lankytojų viziją ir žiūrovams parodyti Rusijos diktatorių, „įkalintą“ kalėjimo
kameroje – tai padaryti leido „Street view“ technologija.
Besidomintys Lukiškių kalėjimo istorija, architektūra ir kasdieniu kalinių gyvenimu bei norintys savo akimis pamatyti už grotų „įkalintą“ V. Putiną, yra kviečiami į pasivaikščiojimus po kalėjimą dieną, o aštrių pojūčių mėgėjams tokia patirtis patiks per naktinį pasivaikščiojimą.