Oskaro Koršunovo teatro ruduo – tarp tolimojo Seulo ir menų Mekos Londono

Režisierius Oskaras Koršunovas ir jo teatro aktoriai šį rudenį gastroliuodami nukeliaus tiek kilometrų, kiek pakaktų apskrieti aplink pasaulį. Kelionių maršrutai laviruos tarp vienu svarbiausių festivalių visoje Azijoje laikomo Seulo scenos menų festivalio Pietų Korėjoje, daugiau nei mėnesį truksiančios teatrinės fiestos Žironoje (Ispanija) ir pasaulio menų meka laikomo Londono (Didžioji Britanija). 

OKT leidžiasi į gastroles.<br>OKT nutor.
OKT leidžiasi į gastroles.<br>OKT nutor.
OKT leidžiasi į gastroles. „Vestuvės“.<br>OKT nutor.
OKT leidžiasi į gastroles. „Vestuvės“.<br>OKT nutor.
OKT leidžiasi į gastroles. „Vestuvės“.<br>OKT nutor.
OKT leidžiasi į gastroles. „Vestuvės“.<br>OKT nutor.
OKT leidžiasi į gastroles. „Žuvėdra“.<br>D.Matvejevo nuotr.
OKT leidžiasi į gastroles. „Žuvėdra“.<br>D.Matvejevo nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Oct 10, 2018, 11:59 AM, atnaujinta Oct 10, 2018, 11:59 AM

Iš viso šį rudenį teatras aplankys net 7 tarptautinius festivalius, rengiamus skirtingose užsienio valstybėse. Trupei toks gyvenimo būdas, kuomet lėktuvuose, oro uostuose ir viešbučiuose praleidžiama daugiau laiko nei namie, jau tapęs įprastu. O. Koršunovo ruduo – dar intensyvesnis. Po kelionės į Pietų Korėją režisierius skrenda tiesiai į Japoniją tartis dėl būsimų gastrolių ir projektų.

Savotiška įžanga į rudens gastroles įvyko dar rugpjūčio pabaigoje Kinijos mieste Siane. Čia trupė suvaidino 20-ąjį „Hamletą“ Kinijoje ir uždarė Siano dramos festivalį.

20-asis „Hamletas“ Siane – ne vienintelis azijietiškas akcentas. Jau kitą savaitę „Žuvėdros“ aktorių laukia kelionė į Pietų Korėją, kur spektaklis bus pristatytas Seulo scenos menų festivalyje. Tai bus trečiasis OKT/Vilniaus miesto teatro spektaklis, pristatytas vienu svarbiausių scenos menų renginiu Azijoje laikomame festivalyje. 

2002 m. čia buvo parodytas „Ugnies veidas“, 2010 m. – prancūzų režisieriaus Erico Lacascado pastatytas „Dėdė Vania“. Šiemet jau 18-ąjį kartą rengiamo festivalio programoje – 23 spektakliai iš 8 šalių, tokių kaip Belgija, Serbija, Singapūras, Japonija, Prancūzija, Suomija. Pagrindiniu festivalio įvaizdžiu, afišuojamu skrajutėse, plakatuose, lauko reklamos stenduose, organizatoriai pasirinko kadrą iš vilniečių spektaklio, tad nelieka abejonės, jog „Žuvėdra“ bus vienas iš šių metų programos „vinių“.

Italijos mieste Pontederoje rengiamo „Era“ festivalio publika turės galimybę pamatyti visą O. Koršunovo trilogiją. 2011 m. čia buvo pristatytas „Hamletas“, 2013 m. „Dugne“, šiemet – „Žuvėdra“. Jerzy Grotowskio teatro dvasios kupiname mieste (čia veikia jo vardo centras) festivalis rengiamas jau dešimtą kartą.

Sugrįžimas į „Baltic House“ festivalį Sankt Peterburge

Po ketverių metų pertraukos režisierius O. Koršunovas sugrįžta į „Baltic House“ festivalį, rengiamą Sankt Peterburge (Rusijoje). Tai vienas iš dviejų didžiųjų Rusijos teatro įvykių. Šiemet režisierius čia pristato spektaklį „Pamišėlis“.

„Baltic House“ buvo tarp pirmųjų festivalių, pristačiusių O. Koršunovo spektaklius. Dar 1993 m. čia buvo parodyti „Ten būti čia“ ir „Senė“. Vėliau čia pristatyti dauguma kertinių režisieriaus pastatymų. „Pamišėlis“ – jau 11-as spektaklis, įtrauktas į „Baltic House“ programą.

Pasirodymas festivalio Sankt Peterburge publikai jaunam aktoriui Eimantui Pakalka nėra tarptautinis debiutas. „Pamišėlio“ premjera įvyko Žironoje (Ispanija) rengiamame festivalyje „Temporada Alta“. Vėliau spektaklis pristatytas „Andriyivsky Fest“ festivalyje, rengiamame Kijeve (Ukraina). Čia kūrėjams atiteko net trys prizai – geriausio aktoriaus, publikos simpatijų ir geriausio spektaklio apdovanojimai.

„Vestuvių“ stalas Briuselio nacionalinio teatro didžiojoje salėje

Šį sezoną galima vadinti „Vestuvių“ užsienio gastrolų piko metu – vieną kelionę aktoriai jau atlaikė, laukia dar dvi. Rugsėjo mėnesį „Vestuvės“ parodytos Minske (Baltarusija) rengiamame festivalyje TEART. Greta O. Koršunovo programoje – tokie teatriniai vardai, kaip Kristianas Smedsas ir Jo Stromgren.

Pasak Žironoje (Ispanija) rengiamo festivalio „Temporada Alta“, jų programa nebeįsivaizduojama be naujausių O. Koršunovo spektaklių. OKT/Vilniaus miesto teatras čia dalyvaus aštuntą kartą iš eilės. Šį kartą – tai „Vestuvės“. „Temporada Alta“ – tai daugiau nei du mėnesius trunkanti teatrinė fiesta, pristatanti beveik 100 spektaklių. Šių metų programoje – Jan Lauwers ir Needcompany, Rimini Protokol, Thomas Ostermeieris, Alainas Platelis, Jan Fabre ir kiti.

Trečioji „Vestuvių“ stotelė – Turnė (Belgija) vyksiantis festivalis NEXT. 2014 m. čia parodytas spektaklis „Dugne“. Šių metų programoje O. Koršunovui kompaniją palaikys tokios asmenybės, kaip Krystianas Lupa ir Rodrigo Garcia.

Didžiausias išbandymas „Vestuvių“ komandos laukia kitų metų pradžioje, kuomet balta staltiese dengtas stalas, nukrautas mišrainėmis ir kitais privalomais akcentais, iškils Briuselio nacionalinio teatro didžiojoje salėje.

„Trans Trans Trance“ pasaulio menų mekoje Londone

Jaunos režisierės Kamilės Gudmonaitės itin atviras, drąsus ir nuoširdus spektaklis „Trans Trans Trance“ kelia sparnus į pasaulio menų sostine vadinamą Londoną (Didžioji Britanija). Jau spalio pabaigoje spektaklis bus pristatytas „Rich Mix“ menų centre.

Gastrolės Londone pratęs „Trans Trans Trance“ sėkmę užsienyje, prasidėjusią dar pavasarį, kuomet spektaklis buvo pristatytas Romoje ir Milane (Italija), taip pat vasarą, kuomet buvo parodytas Berlyne (Vokietija).

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.