„Kaunas Jazz 2019“ jau ir Šiaurės Lietuvoje: stebins argentiniečio ir lietuvio duetas

Balandžio 12–28 dienomis 29-ąjį kartą skambės festivalis „Kaunas Jazz“, kuris šiais metais geografiškai dar labiau plečia savo ribas ir šiais metais džiazuoti kviečia net septyniuose Lietuvos miestuose – Kaune, Vilniuje, Birštone, Palangoje, Panevėžyje, Jurbarke ir Joniškyje.

„Kaunas Jazz“ debiutas Joniškyje patikėtas vienam žymiausių Lietuvos džiazo saksofonininkų K.Vaiginiui (dešinėje) ir ilgamečiam jo scenos bičiuliui argentiniečių gitaristui H.Romerui.<br> Rengėjų nuotr.
„Kaunas Jazz“ debiutas Joniškyje patikėtas vienam žymiausių Lietuvos džiazo saksofonininkų K.Vaiginiui (dešinėje) ir ilgamečiam jo scenos bičiuliui argentiniečių gitaristui H.Romerui.<br> Rengėjų nuotr.
Izraelio grupė „Ground Heights“ su vokaliste H.Meshesha kurie balandžio 12 d. pradės 29-ąjį „Kaunas Jazz“ festivalį.<br> Rengėjų nuotr.
Izraelio grupė „Ground Heights“ su vokaliste H.Meshesha kurie balandžio 12 d. pradės 29-ąjį „Kaunas Jazz“ festivalį.<br> Rengėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Mar 22, 2019, 12:17 PM, atnaujinta Mar 22, 2019, 12:21 PM

„Festivalis „Kaunas Jazz“ kasmet plečiasi ir kartu su juo daugėja džiazo mėgėjų visoje Lietuvoje. Todėl nenuostabu, kad geografinės festivalio ribos plečiasi – šį kartą netgi į Šiaurės Lietuvą – Joniškį. Džiazas praturtina ir vienija, kodėl tuo nepasidalijus su kitais Lietuvos miestais?“ – klausė „Kaunas Jazz“ sumanytojas Jonas Jučas.

Koncertai nuo Birštono iki Joniškio

Džiazo gerbėjų dėmesio turėtų sulaukti Birštone, Palangoje ir Panevėžyje grosiantys izraeliečiai „Ground Heights“, kurie balandžio 12 d. ir pradės 29-ąjį „Kaunas Jazz“ festivalį.

Prieš kelerius metus susibūrusi grupė su Izraelyje gimusia etiopų kilmės dainininke Hewan Meshesha, scenoje kuria muzikinių spalvų, emocijų ir įspūdžių kupiną atmosferą. Grupė koncertuoja nuo sausakimšų muzikos klubų iki solidžių koncertų salių ir visur randa sau vietą, tiesdama tiltus tarp Rytų ir Vakarų, išdykusios jaunimo muzikos ir ilgamečių džiazo tradicijų.

Džiazas skambės ir Joniškio mieste, kuris „Kaunas Jazz“ programoje atsidūrė pirmą kartą. Vieta taip pat pasirinkta išskirtinė – Raudonoji sinagoga. „Kaunas Jazz“ debiutas Joniškyje patikėtas vienam žymiausių Lietuvos džiazo saksofonininkų Kęstučiui Vaiginiui ir ilgamečiam jo scenos bičiuliui  JAV gyvenančiam argentiniečių gitaristui Hernanui Romerui.

Saksafoninkui K.Vaiginiui ir jo scenos partneriui H.Romerui balandžio 25–28 dienomis „Kaunas Jazz“ komanda patikėjo išskirtinę misiją – skleisti džiazo kalbą net keturiuose Lietuvos miestuose. Duetas savo programą atliks Raudondvario dvaro „Menų inkubatoriuje“, Joniškio Raudonojoje (Žieminėje) sinagogoje, Vilniuje ir Jurbarke.

„Smagu, kad koncertuosime tokiose skirtingose erdvėse ir miestuose, kuriuose nėra tekę to daryti. Tai patvirtina faktą, kad „Kaunas Jazz“ bendruomenė ir jos akiratis plečiasi. Gal kauniečiai nevažiuos į Joniškį, bet Joniškio žmonės, kurie galbūt nevažiuotų į Kauną, ateis pasiklausyti džiazo. Taip savo muzika auginame išskirtinės muzikos gerbėjus“, – kalbėjo K.Vaiginis.

Saksofono virtuozas K.Vaiginis teigė, kad jo ir temperamentingojo argentiniečio H.Romero draugystė trunka daugiau kaip 15 metų ir tai yra jo ilgaamžiškiausias muzikinis projektas, kuris gyvuoja iki šiol.

„Per tiek metų turėjome daugybę turnė ne tik Lietuvoje, bet ir JAV, Panamoje, Meksikoje, išmaišėme Europą, rengėme koncertus Baltijos šalys. Esame drauge išleidę ne vieną kompaktinę plokštelę, todėl puikiai papildome vienas kitą scenoje.

Hernano pietietiškas temperamentas ir mūsų skirtingos stilistikos bei jų derinys duoda savo muzikinių vaisių. Todėl publika tikrai gali tikėtis gero, energingo muzikinio sprogstamojo užtaiso“, – apie savo ir partnerio pasirodymą 29-ajame „Kaunas Jazz“ festivalyje kalbėjo K.Vaiginis.

Hernanas Lietuvos publiką savo virtuoziška grojimo technika ir karštomis pietietiškomis natomis sužavėjo dar prieš gerą dešimtmetį. Nuo flamenko iki džiazo ir ritmenbliuzo – tokia plati muzikos paletė atsiskleidžia ne tik soliniuose Hernano įrašuose ir projektuose, bet ir su kitais atlikėjais, tarp jų ir su populiariąja Alicia Keys.

O K.Vaiginis džiazo klausytojus jau keliolika metų žavi ir originalia kūryba, ir ambicingais tarptautiniais projektais – nuo Lietuvos iki JAV, Kinijos, Malaizijos, Azerbaidžano, Pietų Afrikos.

Startas tarptautinėje arenoje – festivalyje „Kaunas Jazz“

Koncertinės turnė ir tarptautinio lygio projektai su pasaulinio lygio atlikėjais K.Vaiginiui prieš 15 metų atrodė tikra svajonė, kuri buvo auginama būtent festivalyje „Kaunas Jazz“.

„Mano muzikinei karjerai „Kaunas Jazz“ festivalis yra labai reikšmingas. Man jis labai patinka. Būtent jame ir buvo žengti vieni pirmųjų mano žingsnių tarptautinės arenos link. Dar studijų laikais pirmą kartą „Kaunas Jazz“ scenoje pasirodžiau su Lietuvos džiazo žvaigždės saksofonininko Vytauto Labučio grupe. Po šio pasirodymo J.Jučas pasiūlė pagroti su tokiomis garsenybėmis kaip Barbara Dennerlein ir Danielis Messina. Man tai labai daug reiškė.

Studijų laikais daug kartų vykau groti į „Kaunas Jazz“ „jam session“ su pasaulinio lygio žvaigždėmis, kurios atvykdavo į festivalį ir vakarais legendiniame klube „Combo“ kurdavo neįtikėtinas džiazo improvizacijas. „Kaunas Jazz“ buvo puiki terpė, kurioje augau, klausiau daug gerų koncertų tų atlikėjų, kurie mano gyvenime buvo idealai“, – prisiminimais dalijosi K.Vaiginis.

Visą festivalio, kuris šįmet vyksta su šūkiu „Be happy! Be Jazzy!“, programą jau galima rasti interneto svetainėje www.kaunasjazz.lt

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.