Karo nuo gimtinės atkirsti „Kyjivo solistai“ atvyksta koncertų turui į Lietuvą

Balandžio 10–15 d. Lietuvoje vyks Ukrainos nacionalinio kamerinio ansamblio „Kyjivo solistai“ gastrolės. Vilniuje, Šiauliuose, Plungėje, Kaune ir Visagine skambės ukrainiečių atliekama programa „Mes grojame už taiką. „Kyjivo solistai“ iš Ukrainos“. Svečių koncertai skiriami Ukrainai paremti.

 „Kyjivo solistai“.<br> Rengėjų nuotr.
 „Kyjivo solistai“.<br> Rengėjų nuotr.
 „Kyjivo solistai“.<br> Rengėjų nuotr.
 „Kyjivo solistai“.<br> Rengėjų nuotr.
 „Kyjivo solistai“.<br> Rengėjų nuotr.
 „Kyjivo solistai“.<br> Rengėjų nuotr.
 „Kyjivo solistai“.<br> Rengėjų nuotr.
 „Kyjivo solistai“.<br> Rengėjų nuotr.
 „Kyjivo solistai“.<br> Rengėjų nuotr.
 „Kyjivo solistai“.<br> Rengėjų nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lietuvos nacionalinė filharmonija

Apr 5, 2022, 9:30 AM, atnaujinta Apr 5, 2022, 9:32 AM

„Šių metų vasario mėnesį „Kyjivo solistai“ buvo išvykę į gastroles po Europą ir koncertavo Italijoje, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą. Prasidėjo karas, ir viskas pasikeitė. Bendromis Italijos, Šveicarijos, Vokietijos, Skandinavijos ir Baltijos valstybių koncertinių įstaigų pastangomis buvo skubiai pradėtas organizuoti ansamblio „Kyjivo solistai“ koncertinis turas, pradėta rinkti parama Ukrainai“, – pasakojo Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.

„Mes grojame už taiką. Sunku išreikšti savo emocijas žodžiais... Mūsų šeimos yra Ukrainoje ir su jomis palaikome ryšį kiekvieną dieną – su tėvais, broliais ir seserimis bei giminaičiais. Šiuo metu mūsų darbas yra sunkus, bet mes grojame. Muzika padeda mums šioje situacijoje, ir mūsų pareiga yra atstovauti Ukrainos kultūrai“, – kalbėjo ansamblio „Kyjivo solistai“ vadovas Anatolijus Vasilkovskis.

Lietuvos kultūros atašė Skandinavijoje Lianos Ruokytės-Jonsson rūpesčiu kovo 27 d. koncertu Stokholmo koncertų salėje prasidėjo ansamblio dešimties koncertų turas Švedijoje ir Norvegijoje. Koncerto transliacijos Nacionalinėje Švedijos televizijoje SVT metu buvo renkamos piniginės aukos, skirtos humanitarinei pagalbai Ukrainos kariuomenei ir civiliams.

Balandį ansamblis rengia gastroles Baltijos valstybėse, jas organizuoja ilgametės bendražygės – koncertų įstaigos Lietuvos nacionalinė filharmonija, „Latvijas koncerti“ ir „Eesti kontsert“.

Balandžio 9 d. ansamblis „Kyjivo solistai“ iš Norvegijos atvyksta į Lietuvą – čia jo koncertų ciklą surengs Lietuvos nacionalinė filharmonija su partneriais Kauno valstybine filharmonija, Plungės kultūros centru, koncertine įstaiga Šiaulių valstybiniu kameriniu choru„Polifonija“, Visagino kultūros centru.

Jo programoje skambės ukrainiečių kompozitorių, klasikų ir žymiausių nūdienos kūrėjų – Maksymo Berezovskio, Valentino Silvestrovo, Myroslavo Skoryko, Oleksandro Shymko kūriniai, styginių ansambliui aranžuotos ukrainiečių liaudies dainos, vieno žymiausių italų filmų muzikos kompozitoriaus Nino Rotos koncertas styginiams ir tuomet 14-mečio jaunuolio, būsimo muzikos genijaus Felixo Mendelssohno-Bartholdy Dešimtoji simfonija.

Po pasirodymų Baltijos šalyse „Kyjivo solistai“ vėl grįš į Skandinaviją. Iš viso 2022 m. vasarį–gegužę ansamblio gastrolės Europoje aprėps net dešimtį šalių: Italiją, Šveicariją, Vokietiją, Švediją, Norvegiją, Lietuvą, Latviją, Estiją, Suomiją, Daniją.

Ukrainos nacionalinis kamerinis ansamblis „Kyjivo solistai“ („Київські Солісти“) – tai ilgametės iškilaus ukrainiečių smuikininko ir mokytojo Bogodaro Kotorovičiaus (1941–2009) svajonės išsipildymas. Įkūrėjo tradicijas puoselėjantys orkestro muzikantai suburti iš visos Ukrainos, dauguma jų yra nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatai.

Už išskirtinius laimėjimus atstovaujant Ukrainos kultūrai ansambliui suteiktas Ukrainos kultūros ambasadoriaus pasaulyje titulas. Nuo 2017 m. ansamblio meno vadovo pareigas eina Anatolijus Vasilkovskis (Anatoli Vasylkovskii).

Ansamblio „Kyjivo solistai“ koncertai Lietuvoje vyks: balandžio 10 d. 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje; balandžio 12 d.19 val. Šiaulių koncertų salėje „Polifonija“; balandžio 13 d.18 val. Plungės kultūros centre; balandžio 14 d. 18 val. Kauno valstybinėje filharmonijoje ir balandžio 15 d.18 val. Visagino kultūros centre. Bilietai platinami koncertų vietose. Bilietus Vilniuje galima įsigyti Filharmonijos kasose ir kakava.lt.

Ansamblio „Kyjivo solistai“ atliekama Myroslavo Skoryko „Melodija“, dirigentas Igor Puchkov. Koncertas 2021 m. gruodžio 21 d., Ukrainos nacionalinė filharmonija:

Ansamblio „Kyjivo solistai“ atliekama Oleksandro Shymko pjesė styginių orkestrui „Seno miško sapnai“, dirigentas Roman Rewakowicz. Koncertas 2015 m. birželio 22 d., Peremislis, Lenkija. Vaizdo įrašą parengė fondas „Pro Musica Viva“:

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.