Vilniaus taryba vandens branginimui nepritarė, bet jis vis tiek brangs?

Trečiadienį Vilniaus miesto taryba po ilgų ginčų nepritarė bendrovės „Vilniaus vandenys“ prašymui padidinti šalto vandens kainas. Tai padaryti, mero Artūro Zuoko teigimu, dabar turėtų Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK).

„Vilniaus vandenų“ investicijos siekia 234 mln. Lt.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
„Vilniaus vandenų“ investicijos siekia 234 mln. Lt.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Artūras Jančys

Oct 30, 2013, 3:19 PM, atnaujinta Feb 20, 2018, 5:39 PM

Nuo kitų metų už kubinį metrą vandens vilniečiai, turintys bute skaitiklį, mokės 5,88 Lt (su PVM). Gyventojai, kurie už vandenį atsiskaito pagal daugiabučio namo įvado skaitiklį, už vandens kubą mokės mažiau – 5,27 Lt. Individualių namų savininkai mokės 5,33 Lt už kubą (su PVM).

Vilniaus meras A.Zuokas teigė, kad didinti vandens kainą verčia „Vilniaus vandenų“ investicijos ir didėjančios energetinės sąnaudos.

„Iš tiesų vandens kaina nesikeitė ilgus metus, o juk per tą laiką pasikeitė ekonominė situacija, didėjo energetinės išlaidos“, – tikino A.Zuokas.

Dabar vilniečiai moka 4,37 Lt už kubą. Šių metų spalį VKEKK pritarė „Vilniaus vandenų“ prašymui didinti šalto vandens kainą. Dar šių metų birželį miesto valdžia pritarė bendrovės „Vilniaus vandenys“ 243 mln. Lt investicijoms į naują dumblo valymo sistemą.

Pabrangimas siejamas su investicijomis, kurių vandens tiekėjams buvo būtinos, statant naujus dumblo valymo ir utilizavimo įrenginius, darant kitus vandens tiekimo sistemos atnaujinimus.

Anksčiau sudarius „Vilniaus vandenų“ plėtros planus iki 2015 metų buvo išbrauktos investicijos į dumblo utilizavimą.

Dabar investicijos būtinos – 53 mln. Lt skiriama iš ES fondų, 4 mln. Lt – iš valstybės biudžeto, 380 tūkst. Lt – iš savivaldybės, 90 mln. Lt – pačios bendrovės lėšos. Skolintis numatoma per 90 mln. litų.

Įdiegus naują dumblo utilizavimo sistemą nuo dvoko nebekenčia Karoliniškių ir Lazdynų gyventojai. Ateityje geležingo vandens, kaip iki šiol, nebegers Bukčių gyventojai – sostinėje apskritai nebeliks geležingo vandens zonų. Tačiau investicijos pareikalavo gyventojų aukos. Šalto vandens tiekimo paslaugas teko branginti.

Trečiadienį opozicijos atstovai, ypač konservatorius Valdas Benkunskas, ragino neužversti visos „Vilniaus vandenų“ investicijų naštos ant vartotojų pečių. Jo nuomone, vandens tiekėjai gali rasti galimybių taip smarkiai, net 30 proc., nedidinti vandens kainų.

„Ne paslaptis, kad „Vilniaus vandenys“ yra socialdemokratų ir A.Zuoko įtakos sritis. Mes visuomenei parodysime, kas kaltas dėl vandens pabrangimo“, – piktinosi V.Benkunskas.

„Tvarkietis“ Gediminas Rudžionis siūlė, kad vandens pabrangimą „Vilniaus vandenys“ vilniečiams kompensuotų iš bendrovės pelno dalies.

„Jūs neįsivaizduojate, kokius didžiulius pelnus gauna ši bendrovė, atlyginimai ten 15 tūkst. ir daugiau siekia“, – tikino G.Rudžionis.

Tačiau daugumos balsų pritrūko. Meras A.Zuokas suirzęs nukirto: „Tai nieko nereiškia. Naują vandens kainą patvirtins VKEKK.“

Opozicijos atstovai ėmė protestuodami šaukti, reikalavo replikų po balsavimo, kurios priklauso pagal reglamentą.

„Baikite triukšmą, čia ne zoologijos sodas“, – sutramdė opoziciją A.Zuokas.

Miesto tarybos narys G.Rudžionis ir toliau teigė, kad brangesnio vandens tarifai dar nepatvirtinti, esą VKEKK pritarimo neužtenka, būtinas Vilniaus miesto tarybos sprendimas.

Portalo lrytas.lt duomenimis, prieš vandens pabranginimą balsavo arba susilaikė ne tik opozicija, bet ir dalis lenkų bei „darbiečių“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.