Norima išplėsti Pabradės ir Gaižiūnų poligonų ribas

Krašto apsaugos ministerija parengė Seimo nutarimo projektą, kuriuo bus siekiama dviejų pagrindinių Lietuvos kariuomenės poligonų – Pabradės ir Gaižiūnų – plėtrą pripažinti ypatingos valstybinės svarbos projektu, kurį įgyvendinant būtų galima skubos tvarka išplėsti šių poligonų ir aplink juos esančių karinių mokymo teritorijų ribas, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Gaižiūnų poligone šiuo metu vyksta bendros Lietuvos ir JAV karių pratybos „Juodoji strėlė“<br>A.Vaitkevičiaus nuotr.
Gaižiūnų poligone šiuo metu vyksta bendros Lietuvos ir JAV karių pratybos „Juodoji strėlė“<br>A.Vaitkevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

May 19, 2014, 5:47 PM, atnaujinta Feb 13, 2018, 6:30 PM

„Priėmus sprendimą intensyvinti Lietuvos kariuomenės padalinių pratybas ir aktyviau į jas įtraukti NATO sąjungininkus, susidūrėme su turimų poligonų teritorijų problema. Neretai dėl to pratybas tenka perkelti į kaimyninių šalių poligonus arba apriboti jose dalyvaujančių karių skaičių, todėl nusprendėme inicijuoti dviejų pagrindinių poligonų išplėtimą,“ – sako krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

Ministras taip pat pabrėžia, kad dabartinės poligonų ir karinių mokymo teritorijos neleidžia užtikrinti ir deramos priimančiosios šalies paramos į Lietuvą atvykstančioms NATO sąjungininkų pajėgoms ir todėl NATO sąjungininkų buvimas Lietuvos teritorijoje galėtų būti apribotas.

„NATO sąjungininkų pajėgos mūsų šalies teritorijoje yra labai svarbi atgrasymo priemonė, kuri yra itin aktuali dabartinėje situacijoje, todėl imamės visų reikiamų žingsnių, kad atvykusiems sąjungininkų kariams būtų sudarytos tinkamos sąlygos treniruotis kartu su Lietuvos kariais, “ – sako krašto apsaugos ministras.

Projekto iniciatoriai teigia, kad dėl per mažų karinių mokymo teritorijų plotų nėra galimybės treniruoti ir nacionalinių karinių pajėgų vienetų aukštesniame nei kuopos (apie 150 karių) lygyje. Siekiama, kad išplėtus poligonų plotą juose vienu metu galėtų treniruotis bataliono kovinė grupė su reikiamais kovinės paramos ir netiesioginės ugnies paramos vienetais bei aviacija.

Dabartinis poligonų plotas riboja ir kovinio šaudymo galimybes. Įsigijus naujos ar modernizavus turimą ginkluotę, esamų poligonų teritorijos nebeužtektų, todėl mūsų kariai turėtų vykti į kitas valstybes.

Pagal siūlomą nutarimo projektą Pabradės ir Gaižiūnų poligonų ir karinio mokymo teritorijų ribos būtų išplečiamos prie jų prijungiant aplink esančių miškų urėdijų valdomus žemės plotus.

Pripažinus dviejų karinių poligonų ir karinio mokymo teritorijų išplėtimą ypatingos valstybinės svarbos projektu, teisės aktų tvarka būtų rengiami teritorijų planavimo dokumentai. Jais būtų nustatomos Gaižiūnų ir Pabradės poligonų ir aplink juos esančių karinio mokymo teritorijų ribos. Projektą pradėjus įgyvendinti jį būtų planuojama baigti per dvejus metus.

Krašto apsaugos ministerijai valstybinės žemės valdymo teisė į žemės sklypus Lietuvos kariuomenės kariniams poligonams ir patvirtintos jų ribos buvo suteikta 2000 m. gegužės 12 d. LR Vyriausybės nutarimu. Taip pat Lietuvos kariuomenei suteikta teisė neterminuotai naudotis karinio mokymo teritorijomis, kurių žemės valdymo teisė suteikta miškų urėdijoms, ir patvirtintos jų ribos.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.