Pagrindinis sesijos darbas - kitų metų šalies biudžetas

Vienas pagrindinių Seimo rudens sesijos darbų bus 2015 metų valstybės ir savivaldybių, Valstybinio socialinio draudimo fondo ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetų tvirtinimas.

Vienas pagrindinių Seimo rudens sesijos darbų - biudžetų tvirtinimas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Vienas pagrindinių Seimo rudens sesijos darbų - biudžetų tvirtinimas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

ELTA ir lrytas.lt inf.

Sep 18, 2014, 6:10 PM, atnaujinta Jan 30, 2018, 12:31 PM

Šie projektai yra įrašyti į ketvirtadienį patvirtintos rudens sesijos darbų programą. Ją parėmė 56 parlamentarai, 2 buvo prieš ir 16 susilaikė.

Sesijos darbų programoje yra įrašyta per 700 teisės aktų projektų (be lydimųjų), iš jų Vyriausybės teikimu įrašyti 270, Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės - 24, Seimo narių (frakcijų) siūlymu - per 400 įstatymų projektų.

2015 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymu bus patvirtinti asignavimai valstybės institucijoms ir įstaigoms valstybės funkcijoms vykdyti ir savivaldybių biudžetų pagrindiniai finansiniai rodikliai.

Projektas rengiamas vadovaujantis Fiskalinės drausmės įstatymo nuostatomis, atsižvelgiant į Lietuvos konvergencijos 2014 metų programos tikslus, parlamentinių partijų 2014 m. kovo 29 d. susitarimo "Dėl 2014-2020 metų Lietuvos Respublikos užsienio, saugumo ir gynybos politikos strateginių gairių" nuostatas nuosekliai kasmet didinti lėšas, skiriamas krašto apsaugai.

Atsižvelgiant į tai, kad nuo 2015 m. sausio 1 d. Lietuvoje įvedamas euras, biudžeto projektas bus rengiamas dviem valiutomis - litais ir eurais. Kartu teikiami teisės aktų pataisų projektai, susiję su euro įvedimu - įstatymai, kuriuose litais išreikštos vertės perskaičiuojamos į eurais išreikštas vertes.

Rudens sesijoje teikiamais teisės aktų projektais numatoma užtikrinti kryptingą kovos su korupcija strategiją ir veiksmingą korupcijos prevencijos ir kontrolės sistemą.

Tarp pagrindinių prioritetų - ekonomikos augimas, užimtumo didinimas, skurdo ir socialinės atskirties mažinimas.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.