Politikos naujokų banga šlavė net vienmandačių karalius

Pokyčių būsimame Seime bus daugiau, nei tikėtasi. Išlaidas neperrinktų parlamentarų išeitinėms išmokoms dėliojusiems buhalteriams po užvakar įvykusio antrojo Seimo rinkimų turo teks iš naujo skaičiuoti.

Buvęs bušido kovotojas K.Smirnovas per rinkimus įveikė premjerą A.Butkevičių.<br>T.Bauro nuotr.
Buvęs bušido kovotojas K.Smirnovas per rinkimus įveikė premjerą A.Butkevičių.<br>T.Bauro nuotr.
„Valstietis“ B.Markauskas (nuotr.) nugalėjo Gargžduose ilgai karaliavusį P.Gražulį.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
„Valstietis“ B.Markauskas (nuotr.) nugalėjo Gargžduose ilgai karaliavusį P.Gražulį.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Su „valstiečiais“ į Seimą pateko daug naujokų, tarp jų – G.Kildišienė (nuotr.) ir jauniausia 26-erių R.Miliūtė.<br>Anykštos nuotr.
Su „valstiečiais“ į Seimą pateko daug naujokų, tarp jų – G.Kildišienė (nuotr.) ir jauniausia 26-erių R.Miliūtė.<br>Anykštos nuotr.
Su „valstiečiais“ į Seimą pateko daug naujokų, tarp jų – G.Kildišienė ir jauniausia 26-erių R.Miliūtė (nuotr.).
Su „valstiečiais“ į Seimą pateko daug naujokų, tarp jų – G.Kildišienė ir jauniausia 26-erių R.Miliūtė (nuotr.).
Vyriausias Seime bus 75 metų „tvarkietis“ J.Imbrasas.
Vyriausias Seime bus 75 metų „tvarkietis“ J.Imbrasas.

Tadas Ignatavičius, Vytautas Bruveris („Lietuvos rytas“)

Oct 25, 2016, 8:50 AM, atnaujinta May 10, 2017, 6:29 AM

Daugiau kaip 1,3 mln. eurų sumą parlamentarų išeitinėms išmokoms iš anksto numačiusi Seimo kanceliarija tikėjosi, kad rudenį naujame parlamente naujokų bus kiek mažiau.

Seimo kanceliarijos duomenimis, atkūrus nepriklausomybę per kiekvienus rinkimus vidutiniškai būdavo nusigręžiama nuo 82 tautos išrinktųjų. Nors prognozuota, kad toks likimas šiemet ištiks 75 dabartinius parlamentarus, išsipildė liūdnasis scenarijus.

Solidžios išeitinės išmokos jau skaičiuojamos 82 kadenciją baigiantiems Seimo nariams.

Juos pakeis politikos naujokai, kurių dauguma pretenduoja formuoti valdančiąją koaliciją. Per antrąjį rinkimų turą jie nuo kelio į valdžią nušlavė ne vieną politikos senbuvį.

Tėvui į draugiją – sūnus

Daugiausia naujų veidų – rinkimus triuškinamai laimėjusioje Ramūno Karbauskio ir Sauliaus Skvernelio vadeliojamoje Valstiečių ir žaliųjų sąjungoje, kuri iki šiol Seime turėjo vienintelę atstovę Rimą Baškienę.

Be jos, Seimo koridorius dar pažįsta prie „valstiečių“ šįkart prisišliejęs buvęs konservatorius Egidijus Vareikis, taip pat į Seimą kaip nepartinis kandidatas patekęs Povilas Urbšys ir ne vieną frakciją jau pakeitęs Valerijus Simulikas.

Senojoje Seimo plenarinių posėdžių salėje pirmininkauti yra tekę ir R.Karbauskiui, kuris į parlamentą buvo išrinktas du kartus ir net turėjo galimybę išbandyti pirmininko pavaduotojo kėdę. Parlamentaro duonos jau yra ragavęs ir jo pavaduotojas partijoje Viktoras Rinkevičius.

Kas trečias naujokas bus ir 31 mandatą iškovojusioje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijoje.

Erdvesnių patalpų Seime jau dairosi ir keturiolika vietų iškovoję liberalai, dabar turintys 12 narių frakciją. Pastarojoje darbuosis ir du šeimos atstovai – Eugenijus Gentvilas su sūnumi Simonu. Be pastarojo, frakcijoje bus dar aštuoni naujokai.

Tuo metu pas socialdemokratus pokyčių kur kas mažiau – su 17 mandatų likusią jų frakciją papildys finansų ministrė Rasa Budbergytė, krašto apsaugos ministras Linas Linkevičius ir premjero patarėjas Antanas Vinkus.

Skirtumas – pusė amžiaus

Tiek pat naujokų, kiek socialdemokratų gretose, bus ir beveik perpus mažesnėje „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijoje.

Prie penkių buvusių frakcijos narių prisidės advokatas Rimas Andrikis, radijo stoties savininkas Kęstutis Pūkas ir buvęs Vilniaus meras Juozas Imbrasas, kuriam teks pirmininkauti pirmajam naujojo Seimo posėdžiui.

Ši pareiga tenka vyriausiam parlamentarui. J.Imbrasui – 75 metai. Nuo jauniausios būsimos Seimo narės 26 metų „valstietės“ Rūtos Miliūtės jį skiria beveik pusė amžiaus.

Būsimas Seimas ne tik atsinaujins, bet ir atsijaunins. „Pagal amžiaus vidurkį statistika labiau optimistiška. Per praėjusius ketverius metus Seimo narių amžiaus vidurkis sumažėjo visais metais“, – vakar pranešė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Seimo narių amžiaus vidurkis po 2012 metų rinkimų siekė 52,8 metų, o naujojo parlamento bus 51,5 metų.

Moterų bus mažiau

Užtat naujame Seime bus mažiau moterų. Per 2012 metais vykusius rinkimus į parlamentą buvo išrinktos 33 dailiosios lyties atstovės, dabar jų gretos sumažės iki 30.

Daugiausia moterų turės „valstiečiai“ – 13. Su šia partija į Seimą pateko ir Vida Ačienė, apsikeisianti vietomis su vyru Remigijumi Aču, kuris į naująjį parlamentą šįkart nepateko.

Į Seimą pagaliau įsiveržė ir garsiomis kalbomis žinoma ekonomistė Aušra Maldeikienė, Žirmūnų vienmandatėje apygardoje patiesusi patyrusią konservatorę Viliją Aleknaitę-Abramikienę.

Beje, pastaroji per rinkimų kampaniją tikino esanti šalies prekės ženklas.

Patyrusią varžovę konservatorę Rasą Juknevičienę nesunkiai Aukštaitijos apygardoje nušlavė „valstietė“ politikos naujokė Guoda Burokienė.

O praeityje garsus krepšininkas konservatorius Sergejus Jovaiša Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje neatsilaikė prieš „valstietę“ Naisių vasaros projektų ambasadorę Gretą Kildišienę.

Bet ir R.Juknevičienė, ir S.Jovaiša į Seimą pateko pagal sąrašą.

Už borto – ir senbuviai

Kurių dabartinių Seimo narių šiuose rinkimuose laukė bene didžiausias nusivylimas, apmaudas, o galbūt asmeninė tragedija?

Žinoma, pirmiausia tų, kurie parlamente jau yra ne pirmą kadenciją, atsidūrė už jo borto per pirmąjį rinkimų turą daugiamandatėje apygardoje, tačiau sugebėjo išsiropšti į antrąjį rinkimų turą, bet pralaimėjo.

Tarp jų – minėta konservatorė V.Aleknaitė-Abramikienė, Seimo nare buvusi nuo 1992 iki 2000 m., o po to nuo 2004-ųjų. Taigi – visą dvidešimtmetį.

Nuo 2008 metų Seime dirbo liberalė Dalia Kuodytė, kuri dar turėjo šansą jame išlikti, tačiau antrajame ture sostinės Fabijoniškių apygardoje pralaimėjo į politiką su konservatoriais pasukusiam Vytautui Kernagiui.

16 pastarųjų metų Seime dirbo ir socialdemokratas Edvardas Žakaris, pralaimėjęs Šiaulių Aušros apygardoje „valstiečių“ atstovui Stasiui Tumėnui.

Kita solidi socialdemokratė Milda Petrauskienė taip pat patyrė skaudžią nesėkmę savo Utenos apygardoje, kur ją ilgai lydėjo sėkmė. Nuo 2004 m. Seime buvusi politikė Utenoje pralaimėjo konservatoriui Edvardui Pupiniui.

Daugiau nei dešimtmetį Seime dirbo ir „darbietė“ žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, kuri visuomet kandidatuodavo šios partijos citadelėje – Kėdainiuose. Tačiau politikė šiemet čia vos pora procentų balsų pralaimėjo save išsikėlusiam kandidatui Dariui Kaminskui.

Ne mažesnis nusivylimas ištiko kitą „darbietę“ Dangutę Mikutienę, dirbusią Seime nuo 2000-ųjų ir ilgai dominavusią Trakuose. Ji čia nusileido Liberalų sąjūdžio atstovui Juozui Liesiui ir turės atsisveikinti su parlamentu.

P.Gražuliui pritrūko meilės

Savotiškas pažeminimas laukė ir Petro Gražulio, kuris per kelerius pastaruosius rinkimus vis laimėdavo Gargždų apygardoje. Į Seimą tik pagal partijos sąrašą prasibrovusį „tvarkietį“ įveikęs „valstietis“ Bronius Markauskas įžvelgė kelias savo pergalės priežastis.

„Tikrai nesu naujas žmogus šioje apygardoje, rinkėjai mane gerai žino – jau vien dėl to, kad net kelias pastarąsias kadencijas dirbu Klaipėdos rajono savivaldybės taryboje. Tačiau, aišku, pergalę lėmė ne tik mano asmeninis įdirbis, bet ir vadinamoji partijos banga.

Žmonės, kurie norėjo permainų ir ieškojo ko nors naujo, rinkosi būtent mūsų partiją“, – „Lietuvos rytui“ sakė B.Markauskas.

Klausiamas, ar mato kokias nors savo varžovo klaidas, kurios jį paskandino dar giliau, „valstietis“ teigė, kad pats „tvarkietis“ nuteikė prieš save nemažai rinkėjų: „Apygarda visuomet buvo pasidalijusi į dvi labai aiškias dalis – į tuos, kurie besąlygiškai myli P.Gražulį, ir tuos, kurie jo nekenčia.

Dabar išėjo taip, kad tų, kurie jo nemyli, buvo daugiau nei mylinčiųjų.“

Pavargusieji nori permainų

Tuo metu buvusį ilgametį vienvaldį Vilkaviškio apygardos karalių, socialdemokratų lyderį premjerą Algirdą Butkevičių antrajame ture nokautavęs buvęs garsus bušido kovotojas „valstietis“ Kęstutis Smirnovas prisipažino pats esąs šiek tiek dėl to nustebęs.

„Žmonės yra pavargę ir nori permainų. Jiems trūksta saugumo, užtikrintumo“, – taip savo ir atstovaujamų „valstiečių“ pergalės priežastį apibūdino K.Smirnovas.

Pasak politikos naujoko, vaizdas labai liūdnas būtent regionuose, kuriuos sekina nedarbas ir emigracija, – tai esą pakirto ir rinkėjų pasitikėjimą visais politikais.

Apie savo būsimąjį darbą parlamente K.Smirnovas negalėjo daug ką pasakyti – jam artimiausios sritys yra sportas, švietimas, o į kitas problemas gilintis padės Seime dirbantys specialistai ir patarėjai.

„Negali žmogus visko žinoti. Jei kas skelbiasi viską puikiai žinantis, vadinasi, nieko nežino. O jūs ar viską taip gerai žinote?“ – taip visus klausimus apie planus ir prioritetus atrėmė 40 metų kovotojas.

Beje, premjerą patiesęs „valstiečių“ vadovybės giriamas politikos naujokas augina penkis vaikus. „Nuo trijų žmonų“, – sekmadienį vienoje televizijos laidoje įgėlė A.Butkevičius.

Tačiau socialdemokratų lyderio informacija apie savo priešininką, pasirodo, irgi nebuvo visai tiksli.

K.Smirnovas vakar tvirtino tiek vaikų susilaukęs su dviem moterimis.

Žadėjo nesiekti postų

Nepaisydamas skaudaus partijos ir asmeninio pralaimėjimo A.Butkevičius vakar pareiškė kol kas neketinantis trauktis iš socialdemokratų vadovo pareigų, nes tai esą galėtų pakenkti partijos stabilumui.

Tačiau socialdemokratų vedlys užsiminė, kad greičiausiai daugiau savo kandidatūros į partijos pirmininkus nekels. Ką išsirinkti nauju lyderiu, kairieji spręs suvažiavime, kuris planuojamas kovą.

A.Butkevičius taip pat teigė nesieksiantis jokių postų ir tuo atveju, jei socialdemokratai būtų pakviesti prisidėti prie valdančiosios daugumos.

„Prisiimu atsakomybę ir sau, ir savo komandai. Nesugebėjome visuomenei parodyti ir jos įtikinti, kokie yra nuveikti darbai ir kokie jie svarbūs valstybės dabarčiai“, – pirmadienį į krūtinę mušėsi premjeras, užuominomis prakalbęs ir apie partijos vadovybėje vykstančias intrigas.

Užtrenkė duris ir J.Pundziui

Beje, pirmasis turas už antrąjį sėkmingesnis buvo ne tik A.Butkevičiui.

Per kelias savaites rinkėjų simpatijos susvyravo net 18 apygardų.

Bene ryškiausias posūkis įvyko Dainavos apygardoje Kaune, kurioje kandidatavo profesorius Juozas Pundzius, pašalintas iš konservatorių gretų, kai „Lietuvos rytas“ atskleidė jo įtartiną praturtėjimą.

Buvęs Kauno klinikų vadovas po pirmojo turo pirmavo prieš „valstietį“ Laurą Stacevičių, tačiau po įsiplieskusio skandalo medikui durys į Seimą buvo garsiai užtrenktos – už jį balsavo mažiau nei 25 proc. rinkėjų, o už varžovą – 70 procentų.

Laimėjimas pirmajame rinkimų ture ne visiems kandidatams garantavo galutinę pergalę

Spalio 23-iąją dėl Seimo nario mandato kovos vyko 68 vienmandatėse rinkimų apygardose (pirmojo ir antrojo rinkimų turo rezultatai procentais nuo dalyvavusiųjų balsų). Žvaigždute pažymėti trys Seimo nariai, išrinkti per pirmąjį rinkimų turą.

Naujamiesčio (Nr. 1) rinkimų apygarda:

Ž.Pavilionis (TS-LKD) 43,12 64,51

V.Alekna (LS) 18,93 31,57

Senamiesčio (Nr. 2) apygarda:

M.Majauskas (TS-LKD) 35,07 63,53

A.Zuokas (LLS) 16,70 33,15

Antakalnio (Nr. 3) apygarda:

*I.Šimonytė (TS-LKD) 51,54

J.Požela (LSDP) 9,88

Žirmūnų (Nr. 4) apygarda:

A.Maldeikienė (PPLS) 22,44 59,03

V.AleknaitėAbramikienė (TS-LKD) 19,81 37,67

Fabijoniškių (Nr. 5) apygarda:

V.Kernagis (TS-LKD) 30,51 56,12

D.Kuodytė (LS) 12,99 35,88

Šeškinės (Nr. 6) apygarda:

V.Sinkevičius (LVŽS) 16,08 56,93

A.Ažubalis (TS-LKD) 23,68 40,37

Justiniškių (Nr. 7) apygarda:

P.Saudargas (TS-LKD) 23,85 66,79

D.Narbut (LLRA-KŠS) 12,94 27,95

Karoliniškių (Nr. 8) apygarda:

S.Skvernelis (LVŽS) 30,08 52,86

K.Masiulis (TS-LKD) 21,93 44,55

Lazdynų (Nr. 9) apygarda:

A.Strelčiūnas (TS-LKD) 29,62 50,72

A.Armonaitė (LS) 19,23 42,31

Naujosios Vilnios (Nr. 10) apygarda:

M.Navickienė (TS-LKD) 22,99 51,75

A.Paleckis (IP) 23,08 45,51

Panerių (Nr. 11) apygarda:

L.Balsys (LŽP) 13,82 55,77

A.Gedvilienė (TS-LKD) 16,97 41,39

Verkių (Nr. 12) apygarda:

D.Kreivys (TS-LKD) 31,18 57,01

G.Steponavičius (LS) 16,26 35,33

Centro-Žaliakalnio (Nr. 13) apygarda:

G.Landsbergis (TS-LKD) 38,36 53,89

A.Jankuvienė (LVŽS) 13,90 44,18

Šilainių (Nr. 14) apygarda:

R.Karbauskis (LVŽS) 39,07 64,10

R.J.Dagys (TS-LKD) 19,30 33,72

Kalniečių (Nr. 15) apygarda:

A.Papirtienė (LVŽS) 20,77 64,34

A.Kupčinskas (TS-LKD) 17,14 32,83

Dainavos (Nr. 16) apygarda:

L.Stacevičius (LVŽS) 22,78 70,07

J.Pundzius (TS-LKD) 23,81 24,61

Petrašiūnų (Nr. 17) apygarda:

G.Vasiliauskas (LVŽS) 27,11 57,41

K.Starkevičius (TS-LKD) 30,22 40,63

Panemunės (Nr. 18) apygarda:

A.Veryga (LVŽS) 20,48 55,39

T.Langaitis (TS-LKD) 26,05 42,40

Aleksoto-Vilijampolės (Nr. 19) apygarda:

M.Puidokas (LVŽS) 26,32 57,75

E.Gudiškauskienė (TS-LKD) 24,43 40,49

Baltijos (Nr. 20) apygarda:

A.Kirkutis (LVŽS) 16,43 56,79

A.Bilotaitė (TS-LKD) 24,39 38,81

Marių (Nr. 21) apygarda:

D.Kepenis (LVŽS) 18,10 48,72

E.Kvederis (LS) 16,51 46,43

Pajūrio (Nr. 22) apygarda:

G.Vaičekauskas (LS) 17,83 43,41

A.Barbšys (TS-LKD) 17,31 42,68

Danės (Nr. 23) apygarda:

N.Puteikis (APKK) 24,26 51,06

S.Gentvilas (LS) 23,10 45,53

Saulės (Nr. 24) apygarda:

V.Simulikas (LVŽS) 28,43 53,97

A.Mockus (LSDP) 20,25 40,68

Aušros (Nr. 25) apygarda:

S.Tumėnas (LVŽS) 29,27 65,15

E.Žakaris (LSDP) 19,70 29,65

Nevėžio (Nr. 26) apygarda:

B.Matelis (IP) 22,12 52,44

R.MorkūnaitėMikulėnienė (TS-LKD) 26 34,41

Vakarinė (Nr. 27) apygarda:

P.Urbšys (IP) 47,95 70,58

A.Anušauskas (TS-LKD) 16,93 2 6,51

Aukštaitijos (Nr. 28) apygarda:

G.Burokienė (LVŽS) 27,55 62,38

R.Juknevičienė (TS-LKD) 25,19 35,11

Marijampolės (Nr. 29) apygarda:

D.Gaižauskas (LVŽS) 32,36 59,07

A.Vyšniauskas (TS-LKD) 20,37 37,99

Alytaus (Nr. 30) apygarda:

R.Šarknickas (LVŽS) 27 60,99

J.Sabatauskas (LSDP) 17,08 34,60

Gargždų (Nr. 31) apygarda:

B.Markauskas (LVŽS) 20,89 55,39

P.Gražulis (TT) 30,28 41,63

Šilutės (Nr. 32) apygarda:

A.Nausėda (LVŽS) 24,27 63,43

S.Tamašauskienė (TS-LKD) 17,71 34,11

Pietų Žemaitijos (Nr. 33) apygarda:

R.Žemaitaitis (TT) 38,03 66,25

S.Šedbaras (TS-LKD) 17,14 31,20

Tauragės (Nr. 34) apygarda:

A.Noreikienė (LVŽS) 20,57 53,75

D.Petrošius (LSDP) 35,06 43,31

Plungės (Nr. 35) apygarda:

J.Varkalys (LS) 24,29 54,92

J.Razma (TS-LKD) 24,24 40,47

Kretingos-Palangos (Nr. 36) apygarda:

A.Vinkus (LSDP) 26,47 53,66

V.Bacevičius (TS-LKD) 20,88 42,79

Kuršo (Nr. 37) apygarda:

L.Staniuvienė (LVŽS) 18,83 57,54

G.Anužis (TS-KD) 22,01 39,52

Mažeikių (Nr. 38) apygarda:

K.Bartkevičius (TT) 25,51 59,85

L.Rimkienė (TS-LKD) 25,47 36,73

Akmenės-Mažeikių (Nr. 39) apygarda:

V.Ąžuolas (LVŽS) 25,89 61,91

T.Martinaitis (LSDP) 22,66 34,94

Telšių (Nr. 40) apygarda:

V.Bukauskas (DP) 30,65 49,79

K.Martinkus (LVŽS) 12,41 47,86

Kelmės-Šiaulių (Nr. 41) apygarda:

J.Rimkus (LVŽS) 34,69 63,03

A.Monkauskaitė (LSDP) 23,12 34,27

Raseinių-Kėdainių (Nr. 42) apygarda:

A.Nekrošius (LVŽS) 15,94 62,47

E.Jonyla (LSDP) 18,36 34,91

Kėdainių (Nr. 43) apygarda:

D.Kaminskas (IP) 20,35 48,44

V.Baltraitienė (DP) 25,49 46,54

Radviliškio (Nr. 44) apygarda:

A.Gaidžiūnas (LVŽS) 18,06 67,74

V.Juozapaitis (TS-LKD) 16,96 29,13

Kuršėnų-Dainų (Nr. 45) apygarda:

R.Baškienė (LVŽS) 47,68 74,58

G.Sitnikas (LSDP) 11,97 21,48

Žiemgalos (Nr. 46) apygarda:

V.Gailius (LS) 39,51 58,84

A.Gumuliauskas (LVŽS) 21,24 39,05

Pasvalio-Pakruojo (Nr. 47) apygarda:

A.Matulas (TS-LKD) 27,56 48,81

S.Margis (LSDP) 19 48,38

Biržų-Kupiškio (Nr. 48) apygarda:

A.Šimas (LVŽS) 18,01 50,65

A.Zeltinis (LSDP) 19,27 45,43

Anykščių-Panevėžio (Nr. 49) apygarda:

G.Kildišienė (LVŽS) 24,29 56,80

S.Jovaiša (TS-LKD) 23,62 40,58

Sėlos (Nr. 50) apygarda:

R.Martinėlis (IP) 18,89 59,19

V.Saulis (LSDP) 20,44 38,02

Utenos (Nr. 51) apygarda:

E.Pupinis (TS-LKD) 26,02 48,95

M.Petrauskienė (LSDP) 23,83 47,67

Zarasų-Visagino (Nr. 52) apygarda:

A.Dumbrava (TT) 38,42 75,90

O.Podolskienė (DP) 10,92 20,19

Nalšios (Nr. 53) apygarda:

G.Kindurys (LVŽS) 27,9 66,24

V.Vaitkevičius (LLS) 13,9 31,53

Molėtų-Širvintų (Nr. 54) apygarda:

P.Čimbaras (DP) 25,32 55,01

V.Stundys (TS-LKD) 23,4 41,97

Nemenčinės (Nr. 55) apygarda:

R.Tamašunienė (LLRA-KŠS) 44,14 61,37

V.Šalaševičius (TSLKD) 18,57 36,25

Vilniaus-Šalčininkų (Nr. 56) apygarda:

*L.Talmontas (LLRA-KŠS) 64,43

A.Ščerbaitė (DP) 6,67

Medininkų (Nr. 57) apygarda:

*Č.Olševskis (LLRA-KŠS) 57,31

G.Kazėnas (TSLKD) 8,46

Trakų-Vievio (Nr. 58) apygarda:

J.Liesys (LS) 14,64 58,74

D.Mikutienė (DP) 14,28 35,90

Kaišiadorių-Elektrėnų (Nr. 59) apygarda:

L.Matkevičienė (LVŽS) 24,75 62,24

M.Adomėnas (TS-LKD) 20,6 35,19

Jonavos (Nr. 60) apygarda:

R.Sinkevičius (LSDP) 41,64 58,54

G.Stašionis (LVŽS) 16,22 38,49

Ukmergės (Nr. 61) apygarda:

J.Varžgalys (LVŽS) 18,25 56,91

A.Balčiūnienė (TS-LKD) 19,58 39,88

Jurbarko-Pagėgių (Nr. 62) apygarda:

R.Juška (LS) 16,87 52,51

D.Rybakovas (TS-LKD) 17,36 42,01

Sūduvos (Nr. 63) apygarda:

K.Mažeika (LVŽS) 29,5 71,48

J.Olekas (LSDP) 15,83 24,36

Zanavykų (Nr. 64) apygarda:

M.Bastys (LSDP) 18,78 52,44

A.Vidžiūnas (TS-LKD) 18,71 42,43

Raudondvario (Nr. 65) apygarda:

V.Pranckietis (LVŽS) 28,11 54,73

R.Popovienė (LSDP) 25,12 40,86

Garliavos (Nr. 66) apygarda:

K.Bacvinka (LVŽS) 23,44 51,88

D.Jankauskas (TS-LKD) 28,78 45,74

Prienų-Birštono (Nr. 67) apygarda:

A.Palionis (LSDP) 37,08 60,03

Ą.Raškevičius (LVŽS) 15,06 36,27

Vilkaviškio (Nr. 68) apygarda:

K.Smirnovas (LVŽS) 27,43 49,44

A.Butkevičius (LSDP) 36,05 47,42

Dzūkijos (Nr. 69) apygarda:

P.Valiūnas (LVŽS) 19,08 54,41

L.Kasčiūnas (TS-LKD) 27,2 42,83

Varėnos-Trakų (Nr. 70) apygarda:

J.Baublys (LS) 17,13 49,36

V.Mikalauskas (LSDP) 25,23 47,61

Lazdijų-Druskininkų (Nr. 71) apygarda:

Z.Streikus (LVŽS) 21,04 58,96

K.Miškinienė (LSDP) 20,35 36,73

Santrumpos: Darbo partija (DP), Liberalų sąjūdis (LS), Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) (LLS), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Lietuvos žaliųjų partija (LŽP), Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS), politinė partija „Lietuvos sąrašas“ (PPLS), Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Antikorupcinė N.Puteikio ir K.Krivicko koalicija (APKK), partija „Tvarka ir teisingumas“ (TT), išsikėlė pats (IP).

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.