Vyriausybėje – neskelbtas premjero, susisiekimo ministro ir „Lietuvos geležinkelių“ vadovo susitikimas

Laikinasis premjeras socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius Vyriausybėje trečiadienį susitiko su susisiekimo ministru socialdemokratu Rimantu Sinkevičiumi ir valstybės įmonės „Lietuvos geležinkeliai“ vadovu Stasiu Dailydka. Apie šį susitikimą viešai nebuvo paskelbta.

Vyriausybėje – neskelbtas premjero, susisiekimo ministro ir „Lietuvos geležinkelių“ vadovo susitikimas.<br>M.Patašiaus nuotr.
Vyriausybėje – neskelbtas premjero, susisiekimo ministro ir „Lietuvos geležinkelių“ vadovo susitikimas.<br>M.Patašiaus nuotr.

Lrytas.lt

Dec 1, 2016, 1:52 PM, atnaujinta Feb 10, 2018, 1:22 AM

Ministras R.Sinkevičius savo ruožtu patvirtino sulaukęs kai kurių „Lietuvos geležinkelių“ valdybos narių atsistatydinimo pareiškimų, tačiau jų pavardžių neatskleidė.

„Susitikimo tema – dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie „Lietuvos geležinkelių“ veiklą, apie bendrovės pirkimus, susijusius su vidaus sandoriais. Susisiekimo ministrui nurodyta išsiaiškinti, ar viskas atlikta skaidriai“, – BNS ketvirtadienį sakė premjero atstovas spaudai Mindaugas Janulionis.

Paklaustas, kodėl apie šį susitikimą nebuvo pranešta viešai, M.Janulionis aiškino, jog pokalbio būta darbinio, todėl, kaip ir daugelis darbinių ministro pirmininko susitikimų su ministrais, šis nebuvo viešinamas.

„Atkreipiu dėmesį, kad premjeras į susitikimą`pakvietė tik ministrą R.Sinkevičių. O ministras savo iniciatyva į pokalbį su premjeru atsivedė ir S.Dailydką“, – aiškino M.Janulionis.

S.Dailydkos atleisti nežada, valdybos nariai traukiasi

Susisiekimo ministras R.Sinkevičius BNS ketvirtadienį sakė jau sulaukęs kai kurių „Lietuvos geležinkelių“ valdybos narių atsistatydinimo pareiškimų, tačiau jų pavardžių neatskleidė ir patikino, kad ši informacija – „neviešas daiktas“.

Susisiekimo ministerijos valdomų „Lietuvos geležinkelių“ valdybą sudaro trys ministerijos atstovai: valdybos pirmininkas susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas, ministerijos kancleris Tomas Karpavičius ir ministro patarėjas Alfonsas Macaitis, taip pat du nepriklausomi atstovai Ričardas Čepas ir Algimnantas Variakojis.

Ministras teigė nematąs reikalo šiuo metu atleisti „Lietuvos geležinkelių“ valdybos, nes natūrali valdybos kaita vyks pasikeitus ministrams.

„Pasibaigia mano kadencija, tad baigiasi ir valdybos kadencija. Naujas ministras organizuoja naujos valdybos išrinkimą. Valdybos skiriamos ministro kadencijai. Jos nėra amžinos“, – teigė R.Sinkevičius.

Jis pabrėžė, kad „nieko dėl valdybos nedarys“.

„O kodėl juos turėčiau atleisti ir palikti įmonę be valdybos? Kas iš to, kad ją atleisiu, kokią naudą iš to turėsiu? Paliksiu taip, kaip yra. Ne kurie (valdybos nariai – BNS) jau yra parašę pareiškimus“, – aiškino laikinasis ministras.

Ministro teigimu, „Lietuvos geležinkelių“ vadovo S.Dailydkos „likimas kabo ant plauko, nes susirinkusi valdyba bet kada gali nušalinti arba atleisti vadovą, net jeigu jis serga“.

Tačiau dabartinė bendrovės valdyba, anot R.Sinkevičiaus, S.Dailydkos neatleis, nors padaryti tai gali: „Kad tik savaitė liko – ateis naujas ministras ir spręs.“

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.