Saulius Skvernelis: „Vyriausybės priesaika gali įvykti be teisingumo ministro“

Žada pertvarkas kanceliarijoje

Vyriausybės priesaika kitą antradienį gali įvykti be nuolatinio teisingumo ministro, jeigu socialdemokratai neras į šią vietą tinkamo kandidato, sako paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis.<br>T. Bauro nuotr.
Vyriausybės priesaika kitą antradienį gali įvykti be nuolatinio teisingumo ministro, jeigu socialdemokratai neras į šią vietą tinkamo kandidato, sako paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis.<br>T. Bauro nuotr.

bns

Dec 7, 2016, 2:14 PM, atnaujinta Feb 10, 2018, 12:05 AM

„Partneriai tiesiog turi apsispręsti, turi surasti tikrai žmogų, kuris atitinka tuos bendrus Vyriausybės formavimo principus ir aš manau, kad mes antradienį, jeigu bus priiminėjama Seime Vyriausybės programa ir Vyriausybės priesaika, aš tikrai turiu viltį, kad teisingumo ministras bus“, – trečiadienį Liberalų sąjūdžio frakcijai Seime sakė S.Skvernelis.

Pasak jo, neradus kandidato, pareigos bus pavestos eiti vidaus reikalų ministrui Eimučiui Misiūnui.

Socialdemokratai kandidatą į teisingumo ministrus žada paskelbti trečiadienį.

Teisingumo ministro postas naujoje Vyriausybėje liko laisvas šių pareigų atsisakius Juliui Pagojui. Jis praėjusią savaitę buvo paskirtas teisingumo ministru naujojoje Vyriausybėje, tačiau savo kandidatūrą atsiėmė paaiškėjus informacijai, jog pernai gegužę jis buvo sustabdytas prie vairo neblaivus ir apie tai nepranešė viešai.

Anksčiau Socialdemokratų partija į teisingumo ministrus teikė eksparlamentaro Dariaus Petrošiaus kandidatūrą, bet šis ją atsiėmė, sulaukęs priekaištų dėl sąsajų su prieštaringos reputacijos Tauragės verslininku Arūnu Pukeliu, pravarde Švinius. Kitas socialdemokratų kandidatas, Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas „valstiečiams“ neįtiko, kaip teigta, dėl amžiaus ir politikavimo.

Žada pertvarkas kanceliarijoje

Vyriausybės kancelarija turi būti ne tik posėdžių organizavimo sekretoriatas, bet pažangos ir pokyčių lyderis, sako paskirtasis premjeras Saulius Skvernelis

„Pirmas žingsnis yra Vyriausybės kanceliarija. (...) Aš noriu ją turėti iš tikrųjų ne (kaip) Vyriausybės posėdžių organizavimo sekretoriatą, o kanceliariją arba tarnybą, kuri galėtų ir apjungti visų ministerijų veiklos tam tikras sritis, koordinuoti, būti pažangos ir pokyčių lyderiu ir neužsiimti, kaip jau minėjau, tik techniniu darbu“, – trečiadienį Liberalų sąjūdžio frakcijoje sakė S.Skvernelis. 

Jis teigė su paskirtaisiais ministrais aptaręs, jog visų ministerijų ir prie jų esančių įstaigų funkcijos turi būti perkirstytos, siekiant darbo efektyvumo. 

Viešojo sektoriaus pertvarką S.Skvernelis kaip asmeninį prioritetą pradėjus dirbti ministru pirmininku įvardijo antradienį Seime pristatydamas Vyriausybės programą.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.