Petras Gražulis susirūpino patyčiomis iš Lino Balsio: prašo įvertinti Andriaus Tapino pasisakymus

Seimo narys Petras Gražulis kartu su grupe Seimo narių inicijavo kreipimąsi į Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisiją dėl viešų patyčių prieš Seimo narį Liną Balsį. Kreipimosi tekste teikėjai pabrėžė, kad nepateisina L. Balsio poelgio ir supranta žalą Seimo įvaizdžiui, tačiau negali užmerkti akių prieš viešas patyčias.

 Petras Gražulis kreipėsi į Savižudybių ir smurto prevencijos komisiją.<br> lrytas.lt koliažas
 Petras Gražulis kreipėsi į Savižudybių ir smurto prevencijos komisiją.<br> lrytas.lt koliažas

Lrytas.lt

Nov 15, 2017, 10:58 AM, atnaujinta Nov 15, 2017, 2:19 PM

Seimo narių grupė išreiškė susirūpinimą dėl tam tikrų asmenų reakcijos į kolegos L. Balsio istoriją, kuri virto viešu pasityčiojimu ir psichologiniu teroru prieš galimai nuo priklausomybės kenčiantį Seimo narį. Teikėjai pastebėjo, kad vietoj pagalbos suteikimo, kai kurie Seimo nariai ir visuomenės veikėjai ėmėsi veiksmų, akivaizdžiai galinčių pastūmėti silpnesnį žmogų link savižudybės.

Seimo narių grupė, reaguodama į viešoje erdvėje kilusį skandalą dėl galimai neblaivaus Seime pasirodžiusio L. Balsio, Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos paprašė:

„įvertinti Seimo narių pasisakymus L. Balsio atžvilgiu ir nustatyti, ar tokie vieši pasisakymai, nesilaikant nekaltumo prezumpcijos principo, neskatina neapykantos priklausomybes turinčių asmenų atžvilgiu;

išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių Mišrios Seimo narių grupės atstovai laukė 6 mėnesius, kad viešai paskelbtų apie galimą L. Balsio priklausomybę, bei nustatyti, ar tokie veiksmai nesudaro prielaidų skatinti priklausomybę turintį asmenį ir toliau taip elgtis;

įvertinti policijos pareigūnų darbą, kai jie panaudodami kopėčias bandė stebėti L. Balsio gyvenamąsias patalpas, ir nustatyti, ar tokie veiksmai nėra laikytini psichologiniu smurtu;

įvertinti Andriaus Tapino pasisakymus socialiniuose tinkluose bei viešoje erdvėje ir nustatyti, ar minėtas žurnalistas savo veiksmais neskatina patyčių kultūros, kuri priklausomybę turinčius asmenis gali privesti prie savižudybės;

nustatyti, ar viešos patyčios, nesilaikant nekaltumo prezumpcijos principo, prisideda prie savižudybių skaičiaus augimo“.

Prašymą komisijai pasirašė: Petras Gražulis, Remigijus Žemaitaitis, Vytautas Kamblevičius, Rimas Andrikis, Zbignevas Jedinskis, Levutė Staniuvienė, Michalas Mackevičius, Leonardas Talmontas, Česlavas Olševskis, Vanda Kravčionok, Juozas Imbrasas, Dovilė Šakalienė, Kęstutis Bartkevičius, Algimantas Dumbrava, Ričardas Juška, Valerijus Simulikas, Alfredas Stasys Nausėda, Artūras Skardžius, Zenonas Streikus, Kazys Starkevičius.

Nepaskaitė, ką pasirašo

Apie tokį Seimo narių skundą pasisakė pats A.Tapinas. Jis stebėjosi, kad dar neteko matyti, jog dalis Seimo narių kreiptųsi į parlamentinę komisiją dėl privataus asmens pasisakymų. Juolab, kad anot jo, vienintelis jo pasisakymas apie L.Balsį buvo tai, kad jis viešai paskelbė ir taip žinomą informaciją, kad parlamentaras pripūtė 1,82 promilės ir kad iš Seimo išvyko savo automobiliu.

Tačiau kone daugiau dėmesio sulaukė D.Šakalienės, pasirašiusios kreipimąsi, komentaras. Politikė teigė nežinojusi, ką pasirašo:

„Na, Andriau, jei jau nesiskundžiau niekur dėl Tavo patyčių iš manęs – tai dėl šito sakinio apie promiles tikrai neskųsiu. Pasirašinėjau kelių kolegų prašymus dėl pateikimų (leidimas pateikti pasiūlymą plenarinio posėdžio metu) ir neįsigilinau. Kai tik grįš iš pietų pertraukos darbuotojos – atsiimsiu. Gali dar vieną epizodą padaryt apie mane – nemirsiu“, – komentavo D.Šakalienė.

Tos jos komentaras sukėlė žmonių pasipiktinimą. Daugelis jų negalėjo suprasti, kaip Seimo narė gali pasirašyti dokumentą, jo nepaskaičiusi.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.