Seimo kėdėse sėdės ir veržlūs naujokai, ir ryškūs senbuviai Kas pradės pirmąjį posėdį ir kam perleis vadžias?

Sekmadienį finišavusiuose Seimo rinkimuose konservatoriai įtvirtino pirmajame ture pasiektą pergalę, kurią padėjo laimėti ir partijos senbuviai, ir politikos naujokai.

Sekmadienį finišavusiuose Seimo rinkimuose konservatoriai įtvirtino pirmajame ture pasiektą pergalę, kurią padėjo laimėti ir partijos senbuviai, ir politikos naujokai.<br>Lrytas.lt montažas
Sekmadienį finišavusiuose Seimo rinkimuose konservatoriai įtvirtino pirmajame ture pasiektą pergalę, kurią padėjo laimėti ir partijos senbuviai, ir politikos naujokai.<br>Lrytas.lt montažas
Vyriausias Seimo narys – valstiečių atstovas 77-erių A.Vinkus, o jauniausias – „laisvietis“ 28 metų M.Matijošaitis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Vyriausias Seimo narys – valstiečių atstovas 77-erių A.Vinkus, o jauniausias – „laisvietis“ 28 metų M.Matijošaitis.<br>V.Skaraičio nuotr.
Zigmantas Balčytis.<br>T.Bauro nuotr.
Zigmantas Balčytis.<br>T.Bauro nuotr.
M.Matijošaitis
M.Matijošaitis
Preliminarūs partijų laimėtų mandatų Seimo rinkimuose skaičiai. <br>„Lietuvos ryto“ grafikas
Preliminarūs partijų laimėtų mandatų Seimo rinkimuose skaičiai. <br>„Lietuvos ryto“ grafikas
Petras Gražulis.<br>T.Bauro nuotr.
Petras Gražulis.<br>T.Bauro nuotr.
Algirdas Butkevičius<br>T.Bauro nuotr.
Algirdas Butkevičius<br>T.Bauro nuotr.
Tomas Vytautas Raskevičius, Aušrinė Armonaitė.<br>T.Bauro nuotr.
Tomas Vytautas Raskevičius, Aušrinė Armonaitė.<br>T.Bauro nuotr.
Ingrida Šimonytė ir Gabrielius Landsbergis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Ingrida Šimonytė ir Gabrielius Landsbergis.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gintautas Paluckas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Gintautas Paluckas.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Antanas Guoga, Mindaugas Puidokas<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Antanas Guoga, Mindaugas Puidokas<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Rita Tamašunienė<br>T.Bauro nuotr.
Rita Tamašunienė<br>T.Bauro nuotr.
Laisvės partija ir jos pirmininkė Aušrinė Armonaitė. <br>V.Skaraičio nuotr.
Laisvės partija ir jos pirmininkė Aušrinė Armonaitė. <br>V.Skaraičio nuotr.
Viktoras Pranckietis. <br>V.Ščiavinsko nuotr.
Viktoras Pranckietis. <br>V.Ščiavinsko nuotr.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga antrojo rinkimų turo naktį.<br>T.Bauro nuotr.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga antrojo rinkimų turo naktį.<br>T.Bauro nuotr.
Ingrida Šimonytė ir Gabrielius Landsbergis antrojo rinkimų turo naktį.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Ingrida Šimonytė ir Gabrielius Landsbergis antrojo rinkimų turo naktį.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Liberalų sąjūdžio atstovai po pirmojo rinkimų turo.<br>T.Bauro nuotr.
Liberalų sąjūdžio atstovai po pirmojo rinkimų turo.<br>T.Bauro nuotr.
Vigilijus Jukna, Viktoras Fiodorovas.<br>T.Bauro nuotr.
Vigilijus Jukna, Viktoras Fiodorovas.<br>T.Bauro nuotr.
Antanas Vinkus.<br>T.Bauro nuotr.
Antanas Vinkus.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (19)

Lrytas.lt

Oct 27, 2020, 9:38 AM, atnaujinta Oct 27, 2020, 2:52 PM

Naujai išrinktam Seimui susirinkus į pirmąjį posėdį garbė jam pirmininkauti turėtų atitekti į parlamentą perrinktam 77 metų Antanui Vinkui.

Labai tikėtina, kad Kuršo apygardoje į Seimą išrinktas buvęs medikas parlamento vadžias perduos Liberalų sąjūdžio vadovei 37-erių Viktorijai Čmilytei-Nielsen.

Liberalų sąjūdžiui sekmadienį pavyko padvigubinti jau turėtų mandatų kraitį – jis Seime turės 13 vietų. Jų frakcija dar gali padidėti – Vilkaviškio apygardoje išrinktas Lietuvos žaliųjų partijai atstovaujantis ekspremjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį „Lietuvos rytui“ patvirtino sulaukęs liberalų pasiūlymo prisijungti.

Naujokų banga atslūgo

Per pirmąjį rinkimų turą daugelį nustebinusi Laisvės partija laimėjo dar tris kėdes Seime, iš viso turės 11.

Pasaulio lietuvių apygardoje „laisviečių“ lyderė Aušrinė Armonaitė po įtemptos kovos įveikė konservatorių kandidatę Dalią Asanavičiūtę. Kitas konservatorių veteranas Audronius Ažubalis neprilygo Kaišiadorių-Elektrėnų apygardoje kandidatavusiai naujokei iš Laisvės partijos Silvai Lengvinienei.

Dar vieną konservatorių „laisviečių“ atstovas patiesė Kaune, kur dešiniųjų banga tiesiog nušlavė savo varžovus. Savanorių apygardoje į Seimą buvo išrinktas Kauno mero Visvaldo Matijošaičio bendrapavardis 28 metų Marius Matijošaitis bus jauniausias parlamentaras.

Beje, po 2016 metų rinkimų jauniausiai Seimo narei valstietei Rūtai Miliūtei buvo 26-eri.

M.Matijošaitis po pirmojo turo dar buvo antras, bet sekmadienį išsiveržė į priekį. Tokių pervartų per šiuos rinkimus įvyko net keturiolika.

Lyderiams sekėsi skirtingai

Kaune kandidatavęs konservatorių vedlys Gabrielius Landsbergis sekmadienį irgi triumfavo. 50 mandatų šiuose rinkimuose iškovojusios partijos lyderiui be didesnio vargo Centro-Žaliakalnio apygardoje pavyko įveikti valstietę Audronę Jankuvienę.

Tuo metu kitų sąrašų lyderiams sekėsi ne taip gerai. Antai valstiečių vėliavnešys lyderis premjeras Saulius Skvernelis suklupo Pilaitės-Karoliniškių apygardoje. Už jį balsavo kiek daugiau nei 4 tūkst. rinkėjų, o už konservatorę Radvilę Morkūnaitę-Mikulėnienę – per 10 tūkstančių.

Bet S.Skvernelis į Seimą pateko pagal valstiečių, kurie po antrojo turo savo turimų balsų kraitį papildė dar 16 mandatų ir iš viso parlamente turės 32 atstovus, sąrašą.

Utenoje – neregėta drama

Tikra drama sekmadienio vakarą užvirė ir Utenos apygardoje, kur savo garbę po ankstesnių ne itin sėkmingų rinkimų mėgino gelbėti socialdemokratų vedlys Gintautas Paluckas.

Suskaičiavus visus šios apygardos balsus buvo paskelbta, kad jis ir konservatorius Edmundas Pupinis surinko vienodai balsų – po 7075. Dėl to pirmadienį šioje apygardoje iki vėlaus vakaro buvo iš naujo perskaičiuojami rinkėjų balsai.

G.Palucko vadovaujami socialdemokratų kandidatai sekmadienį savo varžovus įveikė penkiose apygardose ir naujame Seime iš viso turės 13 vietų.

Iš kovos iškrito anksčiau

Anksčiau iš kovos turėjo pasitraukti valdančiajai daugumai priklausančios Socialdemokratų darbo partijos lyderis Gediminas Kirkilas ir šios partijos sąrašo lyderis Linas Linkevičius.

Į Seimą nepateko ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatų sąrašo lyderis Zbignevas Jedinskis.

Dar blogiau šiuose rinkimuose sekėsi tik šiemet įkurtai „Laisvei ir teisingumui“.

Partija į Seimą nepateko, o parlamentaru tapo tik jos lyderis Remigijus Žemaitaitis, kuriam sekmadienį Kelmės-Šilalės apygardoje pavyko įveikti konservatorių Joną Gudauską.

Tuo metu nė vieno atstovo naujame Seime neturės Centro partija-tautininkai, kurių vedlys Naglis Puteikis jau anksčiau iškrito iš kovos.

Visas pajėgas partija metė bandydama išplėšti vienintelę pergalę Telšiuose, tačiau jos kandidatui Algirdui Bacevičiui tai nepadėjo.

Jis šioje apygardoje pralaimėjo Darbo partijos kandidatui parlamentarui Valentinui Bukauskui. Beje, tai – vienintelė šios partijos atstovo pergalė antrajame ture, padėjusi „darbiečių“ mandatų skaičių padidinti iki 10.

Vieni traukiasi, kiti sugrįžta

Nors Lietuvos žmonės šiuose rinkimuose duris į parlamentą užvėrė nemažam būriui politikos veteranų, neįsileido ir daug naujokų. Naujos sudėties Seime jų darbuosis 60, tuo metu 2016 metais tokių buvo net 82.

Užtat šįkart į Seimą pateko daugiau moterų – 38. Šios kadencijos parlamentas startavo su 30 moterų ir 111 vyrų.

Daugiausia naujokų prieš ketverius metu buvo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje, šįkart didžiausias tokių politikų būrys atėjo su Laisvės partija. Daugiau nei pusė naujokų bus ir socialdemokratų frakcijoje.

Savo kėdes išsaugojo 81 dabartinis parlamentaras. Kai kurie jų Seime – jau nuo senų laikų. Pavyzdžiui, konservatorius Emanuelis Zingeris į Seimą perrinktas jau septintai kadencijai.

Šeštą kadenciją Seime dirbs ir Žiemgalos rytinėje apygardoje rinkimus laimėjęs Antanas Matulas, Petrašiūnų-Gričiupio vienmandatėje laimėjęs Kazys Starkevičius – penktą kadenciją.

Šeštą kadenciją baigiantis konservatorius Jurgis Razma nusileido liberalui Jonui Varkaliui, tačiau į Seimą pateko pagal partijos sąrašą.

Pagal Liberalų sąjūdžio sąrašą mandatą pelniusiam liberalui Kęstučiui Glaveckui tai bus jau aštunta kadencija.

Į Seimą po ilgesnės ar trumpesnės pertraukos grįžta kai kurie buvę parlamentarai. Antai su konservatoriais į Seimą pateko buvusi europarlamentarė Laima Liucija Andrikienė.

Šilutės rinkimų apygardoje į Seimą išrinktas dar vienas buvęs europarlamentaras Zigmantas Balčytis, atstovaujantis „socialdarbiečiams“.

Žmonės ištaisė klaidą?

Seime toliau šmėžuos Petras Gražulis, kuris Gargždų apygardoje laimėjo prieš konservatorę Rasą Petrauskienę. Savarankiškai kandidatavęs skandalais pagarsėjęs politikas savo pergalę ir pats prilygino stebuklui.

Iš viso į Seimą pateko keturi save išsikėlę politikai.

Be P.Gražulio, vienmandatėse apygardose laimėjo parlamentaras Vytautas Bakas, Šiaulių vicemeras Domas Griškevičius ir buvęs parlamentaras bei buvęs Biržų meras Valdemaras Valkiūnas.

Į Seimą taip pat sugrįžtantis V.Valkiūnas „Lietuvos rytui“ aiškino manąs, kad pernai Biržų meru jo neperrinkę kraštiečiai, matyt, jau gailisi suklydę: „Yra toks posakis: verkia praradę. Žmonės labai išgyveno, kad prarado puikų merą, ir ištaisė klaidą.“

Į politiką suka atžalos

V.Valkiūnas Sėlos vakarinėje apygardoje įveikė konservatorių sąraše į Seimą jau patekusį politikos naujoką Matą Maldeikį.

Europarlamentarės Aušros Maldeikienės sūnus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąraše buvo įrašytas 141 numeriu, bet po reitingavimo pakilo į 21 vietą.

Į Seimą išrinktas ir buvusio parlamento vadovo Arūno Valinsko sūnus Arūnas. Jį konservatorių rėmėjai iš 39 vietos sąraše pakėlė į 20.

Rinkėjai perrinko ir abu Seime dirbančius Gentvilus.

Buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eugenijus Gentvilas vienmandatėje apygardoje nekandidatavo, o Pajūrio apygardoje iškeltas jo sūnus Simonas Gentvilas įveikė konservatorių Arūną Barbšį.

Po pirmojo turo nuo varžovų atsilikę keturiolika kandidatų atsigriebė spalio 25-ąją

Spalio 25-ąją surengtame Seimo rinkimų antrajame ture parlamentarų mandatus pelnė dar 68 politikai. Jau pirmajame ture vienmandatėse apygardose laimėjo konservatorių atstovė I.Šimonytė (Antakalnio apygarda) ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatai B.Petkevič (Šalčininkų-Vilniaus apygarda) bei Č.Olševskis (Medininkų apygarda).

Praėjusį sekmadienį vykusiuose rinkimuose keturiolikai politikų pavyko įveikti varžovus, kuriems po pirmojo turo pralaimėjo (nurodyti skaičiai - rinkimuose dalyvavusių piliečių balsų procentas)

Senamiesčio-Žvėryno apygarda

V.Čmilytė-Nielsen (LRLS) 53,9 27,98

M.Majauskas (TS-LKD) 43,09 28,93

Naujamiesčio-Naujininkų apygarda

Ž.Pavilionis (TS-LKD) 56,61 31,08

T.V.Raskevičius (LP) 35,33 13,81

Žirmūnų apygarda

P.Kuzmickienė (TS-LKD) 60,63 37,71

M.Ošmianskienė (LP) 33,6 13,05

Fabijoniškių apygarda

A.Gedvilienė (TS-LKD) 52,51 30,36

A.Žukauskas (LP) 40,8 16,50

Šeškinės-Šnipiškių apygarda

M.Lingė (TS-LKD) 53,22 28,86

M.Danielė (LP) 39,4 15,03

Justiniškių-Viršuliškių apygarda

P.Saudargas (TS-LKD) 53,2 29,49

B.Guobė (LP) 38,34 12,00

Pilaitės-Karoliniškių apygarda

R.MorkūnaitėMikulėnienė (TS-LKD) 66,29 30,14

S.Skvernelis (LVŽS) 31,5 14,38

Lazdynų apygarda

A.Strelčiūnas (TS-LKD) 58,76 33,26

D.Meiželytė (LP) 34,31 13,59

Naujosios Vilnios apygarda

M.Navickienė (TS-LKD) 62,09 34,10

R.Poševeckaja (LLRS-KŠS) 35,45 14,24

Panerių-Grigiškių apygarda

A.Bilotaitė (TS-LKD) 51,67 29,09

R.Balčiūnienė (LP) 40,66 11,74

Verkių apygarda

D.Kreivys (TS-LKD) 64,31 40,90

G.Jaunius (LP) 31,35 14,72

Pašilaičių apygarda

V.Kernagis (TS-LKD) 52,09 30,55

V.Mitalas (LP) 42,85 21,36

Šilainių apygarda

J.Šiugždinienė (TS-LKD) 55,44 31,12

L.Valalytė (LVŽS) 41,49 16,26

Kalniečių apygarda

A.Anušauskas (TS-LKD) 54,63 31,32

A.Papirtienė (LVŽS) 42,3 17,08

Savanorių apygarda

M.Matijošaitis (LP) 45,51 15,09

P.Lukaševičius (TS-LKD) 43,51 22,79

Petrašiūnų-Gričiupio apygarda

K.Starkevičius (TS-LKD) 56,43 33,24

G.Vasiliauskas (LVŽS) 40,45 15,71

Panemunės apygarda

G.Skaistė (TS-LKD) 58,95 33,03

A.Veryga (LVŽS) 37,74 19,16

Aleksoto-Vilijampolės apygarda

V.Juozapaitis (TS-LKD) 54,75 28,01

K.Žekaitė (LVŽS) 41,57 14,34

Centro-Žaliakalnio apygarda

G.Landsbergis (TS-LKD) 59,48 38,04

A.Jankuvienė (LVŽS) 37,48 12,77

Marių apygarda

L.Girskienė (LVŽS) 55,27 23,12

K.Navickas (TS-LKD) 40,86 15,99

Pajūrio apygarda

S.Gentvilas (LRLS) 51,77 19,55

A.Barbšys (TS-LKD) 37,59 17,48

Danės apygarda

A.Pocius (TS-LKD) 50,3 25,99

S.Budinas (LRLS) 41,69 14,14

Baltijos apygarda

A.Petrošius (TS-LKD) 50,72 21,74

M.Bastakis (LVŽS) 44,9 12,49

Aušros apygarda

S.Tumėnas (LVŽS) 52,64 21,47

M.Šiurkus (TS-LKD) 44,0 17,43

Saulės apygarda

D.Griškevičius (IP) 58,93 20,01

V.Simulikas (LVŽS) 37,5 18,96

Panevėžio vakarinė apygarda

D.Labanavičius (LVŽS) 49,66 17,99

I.Grigienė (TS-LKD) 46,27 19,48

Nevėžio apygarda

B.Matelis (TS-LKD) 51,85 25,83

K.Lukoševičius (LVŽS) 44,58 15,52

Marijampolės apygarda

A.Vyšniauskas (TS-LKD) 51,68 22,59

D.Gaižauskas (LVŽS) 45,41 20,45

Alytaus apygarda

V.Bakas (IP) 57,82 16,83

P.Labukas (TS-LKD) 38,84 17,50

Gargždų apygarda

P.Gražulis (IP) 53,64 21,36

R.Petrauskienė (TS-LKD) 42,58 20,16

Šilutės apygarda

Z.Balčytis (LSDDP) 60,64 19,50

S.Tamašauskienė (TS-LKD) 36,54 23,98

Aukštaitijos apygarda

G.Burokienė (LVŽS) 50,63 21,15

J.Girdzijauskienė (TS-LKD) 45,7 19,16

Tauragės apygarda

R.Vaitkus (LRLS) 49,99 19,20

D.Petrošius (LSDP) 47,33 23,56

Plungės-Rietavo apygarda

J.Varkalys (LRLS) 62,18 27,80

J.Razma (TS-LKD) 34,25 24,67

Mėguvos apygarda

M.Skritulskas (TS-LKD) 55,88 26,85

R.Žiubrys (LVŽS) 40,71 13,27

Kuršo apygarda

A.Vinkus (LVŽS) 59,42 27,61

J.Mažeika (TS-LKD) 37,83 20,18

Mažeikių apygarda

L.Nagienė (LVŽS) 66,09 26,85

L.Rimkienė (TS-LKD) 29,71 14,79

Žemaitijos šiaurinė apygarda

V.Ąžuolas (LVŽS) 62,02 42,29

T.Martinaitis (LSDP) 34,50 16,49

Telšių apygarda

V.Bukauskas (DP) 49,99 26,22

A.Bacevičius (CP-T) 46,39 15,14

Kelmės-Šilalės apygarda

R.Žemaitaitis (LT) 64,01 28,36

J.Gudauskas (TS-LKD) 34,36 23,84

Raseinių-Kėdainių apygarda

A.Nekrošius (LVŽS) 57,1 20,67

V.Merkliopas (TS-LKD) 40,53 15,94

Kėdainių apygarda

T.Bičiūnas (LSDP) 55,2 21,79

D.Kaminskas (IP) 41,84 32,67

Radviliškio-Tytuvėnų apygarda

A.Čepononis (TS-LKD) 50,23 30,51

A.Gaidžiūnas (LVŽS) 46,39 14,40

Šiaulių krašto apygarda

R.Baškienė (LVŽS) 65,93 39,61

K.Masiulis (TS-LKD) 30,68 15,10

Žiemgalos vakarinė apygarda

L.Jonaitis (LSDP) 53,7 27,40

A.Gumuliauskas (LVŽS) 42,33 19,98

Žiemgalos rytinė apygarda

A.Matulas (TS-LKD) 49,35 31,21

N.Trinskienė (LVŽS) 48,42 15,32

Sėlos vakarinė apygarda

V.Valkiūnas (IP) 53,59 17,10

M.Maldeikis (TS-LKD) 42,14 14,33

Deltuvos šiaurinė apygarda

T.Tomilinas (LVŽS) 51,59 22,15

S.Jovaiša (TS-LKD) 45,38 20,97

Sėlos rytinė apygarda

V.Kanopa (LSDP) 53,24 23,14

R.Martinėlis (IP) 43,14 18,50

Utenos apygarda

E.Pupinis (TS-LKD) 49,04 29,46

G.Paluckas (LSDP) 49,04 19,99

Nalšios šiaurinė apygarda

A.Dumbrava (LVŽS) 71,6 40,25

R.Podolskis (DP) 23,84 10,82

Nalšios pietinė apygarda

G.Kindurys (LVŽS) 52,76 18,06

Š.Birutis (LSDP) 43,38 18,90

Molėtų-Širvintų apygarda

J.Pinskus (LSDDP) 57,02 24,01

V.Stundys (TS-LKD) 40,21 18,76

Nemenčinės apygarda

R.Tamašunienė (LLRA-KŠS) 53,3 37,45

J.Džiugelis (TS-LKD) 44,44 20,92

Trakų-Vievio apygarda

K.Vilkauskas (LSDP) 55,5 15,87

E.Rudelienė (LRLS) 41,79 24,19

Kaišiadorių-Elektrėnų apygarda

S.Lengvinienė (LP) 54,3 16,48

A.Ažubalis (TS-LKD) 39,05 16,60

Jonavos apygarda

E.Sabutis (LSDP) 62,83 33,07

R.Sinkevičius (LSDDP) 34,12 17,86

Deltuvos pietinė apygarda

J.Varžgalys (LVŽS) 53,53 18,50

A.Balčiūnienė (TS-LKD) 43,37 21,53

Karšuvos apygarda

R.Juška (LRLS) 63,17 29,00

D.Rybakovas (TS-LKD) 32,62 18,36

Sūduvos pietinė apygarda

K.Mažeika (LVŽS) 57,85 25,58

V.Šalaševičius (TS-LKD) 38,61 17,07

Sūduvos šiaurinė apygarda

G.Surplys (LVŽS) 49,85 19,29

I.Haase (TS-LKD) 46,63 30,24

Raudondvario apygarda

V.Pranckietis (LRLS) 50,01 25,00

R.Popovienė (LSDP) 47,07 26,21

Garliavos apygarda

J.Urbanavičius (TS-LKD) 52,43 32,46

P.Visockas (LSDP) 44,51 19,50

Dainavos apygarda

A.Palionis (LSDDP) 57,53 27,86

J.Zailskienė (LSDP) 37,65 15,95

Vilkaviškio apygarda

A.Butkevičius (LŽP) 53,95 30,08

K.Smirnovas (LVŽS) 42,6 22,64

Dzūkijos apygarda

J.Baublys (LRLS) 51,69 18,09

L.Kasčiūnas (TS-LKD) 42,81 19,26

Jotvingių apygarda

Z.Streikus (LVŽS) 61,02 25,18

V.Semeška (TS-LKD) 35,76 18,77

Pasaulio lietuvių apygarda

A.Armonaitė (LP) 53,15 34,31

D.Asanavičiūtė (TS-LKD) 44,5 25,85

Santrumpos: Centro partija-tautininkai (CPT), Darbo partija (DP), „Laisvė ir teisingumas“ (LT), Laisvės partija (LP), Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (LRLS), Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP), Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), Lietuvos žaliųjų partija (LŽP), Nacionalinis susivienijimas (NS), Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), išsikėlė pats (IP).

Seimo nario mandatą laimėjo 141 asmuo (perrinkti 59 dabartiniai parlamentarai pažymėti žvaigždute)

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai

*Vilija Aleknaitė-Abramikienė

Laima Liucija Andrikienė

*Arvydas Anušauskas

Dalia Asanavičiūtė

*Audronius Ažubalis

Kristijonas Bartoševičius

*Agnė Bilotaitė

Antanas Čepononis

*Justas Džiugelis

*Aistė Gedvilienė

Jonas Gudauskas

*Irena Haase

*Vytautas Juozapaitis

*Sergejus Jovaiša

*Laurynas Kasčiūnas

*Vytautas Kernagis

*Dainius Kreivys

*Andrius Kupčinskas

*Paulė Kuzmickienė

*Gabrielius Landsbergis

Mindaugas Lingė

*Mykolas Majauskas

Matas Maldeikis

*Radvilė MorkūnaitėMikulėnienė

*Kęstutis Masiulis

*Bronislovas Matelis

*Antanas Matulas

*Andrius Navickas

*Monika Navickienė

*Žygimantas Pavilionis

Audrius Petrošius

Liuda Pociūnienė

Arvydas Pocius

*Edmundas Pupinis

Valdas Rakutis

*Jurgis Razma

*Paulius Saudargas

Jurgita Sejonienė

*Gintarė Skaistė

Mindaugas Skritulskas

Linas Slušnys

*Kazys Starkevičius

*Algis Strelčiūnas

*Stasys Šedbaras

*Ingrida Šimonytė

Jurgita Šiugždinienė

Justinas Urbanavičius

Arūnas Valinskas

Andrius Vyšniauskas

*Emanuelis Zingeris

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga

*Valius Ąžuolas

*Rima Baškienė

*Guoda Burokienė

*Algimantas Dumbrava

*Dainius Gaižauskas

Ligita Girskienė

*Jonas Jarutis

*Eugenijus Jovaiša

*Ramūnas Karbauskis

*Dainius Kepenis

*Gintautas Kindurys

Linas Kukuraitis

Deividas Labanavičius

*Kęstutis Mažeika

*Rūta Miliūtė

Laima Mogenienė

Laima Nagienė

*Arvydas Nekrošius

*Aušrinė Noreikienė

Lukas Savickas

*Saulius Skvernelis

*Zenonas Streikus

Giedrius Surplys

*Rimantė Šalaševičiūtė

*Robertas Šarknickas

*Agnė Širinskienė

Algirdas Stončaitis

*Tomas Tomilinas

*Stasys Tumėnas

*Juozas Varžgalys

*Aurelijus Veryga

*Antanas Vinkus

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis

*Virgilijus Alekna

Andrius Bagdonas

*Juozas Baublys

*Viktorija Čmilytė-Nielsen

*Ričardas Juška

*Eugenijus Gentvilas

*Simonas Gentvilas

*Kęstutis Glaveckas

Arminas Lydeka

Raimundas Lopata

*Viktoras Pranckietis

Romualdas Vaitkus

*Jonas Varkalys

Lietuvos socialdemokratų partija

Tomas Bičiūnas

*Rasa Budbergytė

*Liudas Jonaitis

Linas Jonauskas

Vidmantas Kanopa

Orinta Leiputė

Gintautas Paluckas

*Julius Sabatauskas

Eugenijus Sabutis

*Algirdas Sysas

*Dovilė Šakalienė

Vilija Targamadzė

Kęstutis Vilkauskas

Laisvės partija

Kasparas Adomaitis

*Aušrinė Armonaitė

Morgana Danielė

Evelina Dobrovolska

Silva Lengvinienė

Marius Matijošaitis

Vytautas Mitalas

Monika Ošmianskienė

Ieva Pakarklytė

Tomas Vytautas Raskevičius

Artūras Žukauskas

Darbo partija

*Valentinas Bukauskas

Viktoras Fiodorovas

Vytautas Gapšys

Aidas Gedvilas

Vaida Giraitytė

Antanas Guoga

Vigilijus Jukna

*Andrius Mazuronis

*Mindaugas Puidokas

Ieva Kačinskaitė-Urbonienė

Save išsikėlė

*Vytautas Bakas

*Petras Gražulis

Domas Griškevičius

Valdemaras Valkiūnas

Lietuvos lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga

*Česlavas Olševskis

Beata Petkevič

*Rita Tamašunienė

Lietuvos socialdemokratų darbo partija

Zigmantas Balčytis

*Andrius Palionis

Jonas Pinskus

Partija „Laisvė ir teisingumas“

*Remigijus Žemaitaitis

Žaliųjų partija

*Algirdas Butkevičius

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.