Stabdomas prieštaringas „Jausmomačio“ projektas: nustatyta pažeidimai

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pritarė prieštaringai vertinamo „Jausmomačio“ projekto stabdymui. Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) atlikto papildomo tyrimo išvadas, kuriuo nustatyta, kad šis atvejis neatitinka projekto finansavimui keliamų reikalavimų. Lėšų projektui iki šiol nebuvo išmokėta, rašoma pranešime spaudai.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pritarė prieštaringai vertinamo „Jausmomačio“ projekto stabdymui. <br>Lrytas.lt koliažas
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pritarė prieštaringai vertinamo „Jausmomačio“ projekto stabdymui. <br>Lrytas.lt koliažas
„Jausmomatis“. <br>Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) nuotr.
„Jausmomatis“. <br>Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) nuotr.
Aušrinė Armonaitė<br>V.Skaraičio nuotr.
Aušrinė Armonaitė<br>V.Skaraičio nuotr.
Aušrinė Armonaitė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Aušrinė Armonaitė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Feb 23, 2021, 10:19 AM, atnaujinta Feb 23, 2021, 11:19 AM

„Leisdami valstybės lėšas, pirmiausia turime kelti skaidrumo, nešališkumo ir objektyvumo kriterijus, todėl negali būti net menkiausios abejonės dėl vieno ar kito vykdomo projekto tikslingumo. Gavę išvadas dėl nustatytų pažeidimų, nedvejodami pritarėme sprendimui stabdyti šį projektą. Visada siekiame, kad tiek šalies biudžeto, tiek ES skirtos lėšos būtų naudojamos tikslingai, sukuriant maksimalią naudą ekonomikai ir visuomenei“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Projekto „Inovatyvios technologinės sistemos žmogaus jausmų ir emocinės būsenos stebėjimui bei vertinimui“, arba vadinamojo „Jausmomačio“, idėja pradėta plėtoti dar 2017 metais. Prietaiso, skirto žmogaus emocinei būsenai matuoti ir ilgalaikėms emocijų bei jausmų kitimo tendencijoms sekti, kūrimo projektui buvo numatyta skirti 678 tūkst. Europos Sąjungos lėšų, o finansavimo sutartis su LVPA buvo pasirašyta 2019 m. lapkritį.

Vėliau pasiūlymus kurti šį prietaisą pateikė 6 dalyviai, tačiau jau tuomet jo kūrimas visuomenei sukėlė abejonių dėl skaidrumo ir tikslingumo.

Pranešime spaudai taip pat rašoma, kad atsižvelgdama į tai, praėjusių metų rudenį Ekonomikos ir inovacijų ministerija inicijavo papildomą „Jausmomačio“ projekto peržiūrą. LVPA atliko pakartotinį projekto ekspertinį vertinimą ir šių metų vasarį gavo dviejų naujų ekspertų išvadą, kad projekto veikla neatitinka finansavimo sąlygų apraše nurodytos remiamos veiklos ir jis negali būti finansuojamas.

LVPA konstatavo pažeidimą ir pateikė ministerijai pasiūlymą nutraukti projekto finansavimo ir administravimo sutartį, kuriam ministerija pritarė. Šiuo metu LVPA yra pradėjusi projekto sutarties nutraukimo procedūrą.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.