Nuo rugsėjo tautinių mažumų vaikams – daugiau valandų ugdymui lietuvių kalba

Nuo rugsėjo tautinių mažumų vaikams ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse grupėse bus sustiprintas ugdymas lietuvių kalba, antradienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Lietuvių kalbos egzaminas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Lietuvių kalbos egzaminas.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 9, 2021, 2:51 PM

Ministrės Jurgitos Šiugždinienės pasirašyti Priešmokyklinio ugdymo programos pakeitimai numato, kad ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams, ugdomiems daželiuose ir mokyklose tautinės mažumos kalba, turės būti skiriamos ne mažiau kaip 5 valandos per savaitę ugdymui lietuvių kalba.

Ikimokyklinio amžiaus vaikams iki šiol tokia nuostata nebuvo taikoma, o priešmokyklinėms grupėms prisidės dar 1 valanda prie dabar skiriamų 4 valandų.

Ši nuostata jau anksčiau buvo įteisinta ir Švietimo įstatyme.

„Visiems vaikams turi būti sudarytos vienodos galimybės iki mokyklos lankymo pradžios taip išmokti lietuvių kalbą, kad mokykloje nebekiltų dėl to problemų, vaikai galėtų sklandžiau ir be streso pradėti mokytis“, – sako J. Šiugždinienė.

Papildomoms lietuvių kalbos valandoms finansuoti ministerija skyrė 0,4 mln. eurų. Už šias lėšas numatoma sudaryti finansines galimybes tautinių mažumų mokykloms, vykdančioms ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, įsteigti papildomus mokytojų, padėsiančių vaikams mokytis lietuvių kalbos, etatus.

Vaikus ugdyti lietuvių kalba galės lietuvių kalbos, pradinio ugdymo mokytojai ar priešmokyklinio ugdymo pedagogai, ikimokyklinio ugdymo auklėtojai.

Ministerija taip pat informuoja, jog yra parengusi tris šios srities kvalifikacijos tobulinimo programas ir kviečia savivaldybių švietimo centrus ir pedagogų rengimo centrus organizuoti mokymus pedagogams, kurie norėtų pasitobulinti ankstyvojo lietuvių kalbos ugdymo metodus.

Parengta ir metodinė medžiaga mokantis dviejų kalbų, patarimai, kaip antros kalbos mokyti smagiai, įdomiai per įvairias kasdienes veiklas, kaip pedagogams bendradarbiauti su tėvais.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
Gyvai: M. Navickienės ir Ukrainos soc. politikos ministrės komentarai