Po staigios ir klastingos ligos mirė filosofas, redaktorius Andrius Konickis

Penktadienį pranešama, kad mirė filosofas, ilgametis „Naujosios Romuvos“ žurnalo vyr. redaktorius Andrius Konickis.

Po staigios ir klastingos ligos mirė filosofas, redaktorius Andrius Konickis.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Po staigios ir klastingos ligos mirė filosofas, redaktorius Andrius Konickis.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 4, 2021, 11:49 AM, atnaujinta Jun 4, 2021, 9:13 PM

„Su giliu liūdesiu ir sunkios netekties jausmu pranešame, kad po staigios ir klastingos ligos mirė LKTI vyresnysis mokslo darbuotojas, humanitarinių (filosofijos) mokslų dr. Andrius Konickis, dirbęs Šiuolaikinės filosofijos skyriuje.

Plačiajai Lietuvos visuomenei, kultūrininkams, leidėjams a.a. A.Konickis žinomas kaip „Naujosios Romuvos“ vyr. redaktorius, aktyvus teminių susitikimų, aktualių diskusijų rengėjas bei vedėjas, šiltas ir mielas, malonus Žmogus. Nuoširdžiai užjaučiame artimuosius – žmoną, vaikus, vaikaičius ir bičiulius, bendradarbius. Liūdime drauge“, – rašoma Lietuvos kultūros tyrimų instituto pranešime.

Filosofas, žurnalistas, vertėjas A.Konickis gimė 1956 m. kovo 14 d. Vilniuje. Baigęs vidurinę mokyklą, įstojo į Maskvos universitetą ir ten 1989 m. baigė filosofijos studijas.

Po studijų baigimo įsidarbino tuometiniame Filosofijos, sociologijos ir teisės institute. 1996 m. VDU apgynė humanitarinių mokslų srities filosofijos krypties daktaro disertaciją „Oskaro Milašiaus filosofinės idėjos“. Tais pačiais metais šios idėjos išleistos atskiru leidiniu „...vienintelėj iš begalybės vietų nuskirtoj“, kurioje šalia rašytojo filosofinės kūrybos analizuojama jo poezija, grožinė proza, dramos veikalai, korespondencija.

Nuo 2000 m. Andrius Konickis – kultūros žurnalo „Naujoji Romuva“ vyriausiasis redaktorius. Tų pačių leidėjų 2009 m. pradėtas leisti ir naujas kultūros gyvenimo žurnalas jaunimui „Pašvaistė“.

Reiškiasi Andrius Konickis ir kaip vertėjas. Iš lenkų kalbos išvertė Herbačiausko J.A. „Lietuvos atgimimas lenkiškosios idėjos atžvilgiu“ (2001), Legutko R. „Tolerancija: mintys apie griežtą valstybę, prigimtinę teisę, meilę ir sąžinę“ (2006), Plasseraud Y. „Mažumos: tautinių ir etninių mažumų studijų įvadas“ (2006). Jis yra taip pat ir grožinės bei mokslinės literatūros vertėjas iš anglų, prancūzų bei rusų kalbų.

2006 m. išleido filosofinių etiudų knygą „Pirmiausia nubusti...“. Kultūrologinių, filosofinių, literatūrinių darbų paskelbė žurnaluose „Metai“, „Naujoji Romuva“, „Kultūros barai“, „Vilnius“, laikraštyje „Literatūra ir menas“, Rokiškio krašto kultūros žurnale „Prie Nemunėlio“.

Kaip ir priklausytų „Naujosios Romuvos“ vyriausiajam redaktoriui, tęsė Juozo Keliuočio idėjas, aktyviai dalyvavo šio žymaus žmogaus atminimo įamžinimo renginiuose, rengė pranešimus mokslinėms konferencijoms. Jis tapo pirmuoju 2007-ųjų metų Literatūrinės Juozo Keliuočio vardo premijos, įsteigtos Juozo ir Alfonso Keliuočių palikimo studijų centro, laureatu.

Su velioniu galima atsisveikinti birželio 5 d., šeštadienį, Vilniaus laidotuvių namuose LAKRIMA (Kalvarijų g. 67) 2 salėje nuo 16 iki 22 val., sekmadienį – nuo 9 iki 15 val.
Laidotuvės Rokantiškių kapinėse

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.