G. Nausėda: gilesniu dialogu su Maskva ES ignoruotų principus, kuriais vadovaujasi

Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį perspėjo Europos Sąjungą (ES) nesiimti gilinti dialogo su Rusija.

G.Nausėda.<br>T.Bauro nuotr.
G.Nausėda.<br>T.Bauro nuotr.
G.Nausėda.<br>T.Bauro nuotr.
G.Nausėda.<br>T.Bauro nuotr.
G.Nausėda.<br>T.Bauro nuotr.
G.Nausėda.<br>T.Bauro nuotr.
G.Nausėda.<br>T.Bauro nuotr.
G.Nausėda.<br>T.Bauro nuotr.
G.Nausėda.<br>T.Bauro nuotr.
G.Nausėda.<br>T.Bauro nuotr.
G.Nausėda.<br>T.Bauro nuotr.
G.Nausėda.<br>T.Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Lrytas.lt

Jun 24, 2021, 2:51 PM, atnaujinta Jun 24, 2021, 4:15 PM

Pasak jo, tokiu būdu ES rizikuoja ignoruoti principus, kuriais vadovaujasi.

„Man kyla daug klausimų ir abejonių dėl šitokio susitikimo savalaikiškumo ir svarbiausia dėl šito susitikimo atitikimo tam tikriems baziniams principams, kuriuos iškėlė ne kas kitas, o pati ES“, – ketvirtadienį žurnalistams Briuselyje prieš ES šalių vadovų susitikimą sakė G. Nausėda.

„Mes atrodome truputėlį įtartinai, (...) jeigu patys bandome ignoruoti ar modifikuoti tuos principus, kuriais vadovaujamės ir sakome, kad ES yra pagrįsta principais ir vertybėmis“, – pridūrė jis.

Taip ministras reagavo į Vokietijos ir Prancūzijos siūlymą bendrijai apsvarstyti galimybę surengti viršūnių susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

G. Nausėda tvirtino nematantis pagrindo tokiam susitikimui, nes „Rusijos elgesyje niekas nepasikeitė į gerąją pusę“, o kaip tik matoma dar daugiau konfrontacijos.

Prezidentas taip pat ragino ES įvertinti, kokią žinią toks susitikimas pasiųstų ne tik Rusijai, bet ir visam Vidurio ir Rytų Europos regionui, ypatingai Rytų Partnerystės šalims.

„Tų valstybių bendruomenės, visuomenės padarytų labai liūdnas ir skeptiškas išvadas apie mūsų veiksmus“, – kalbėjo G. Nausėda.

Paryžius ir Berlynas trečiadienį paskutinę minutę pateikė kitoms WA narėms pasiūlymą apsvarstyti galimybę surengti viršūnių susitikimą su Rusijos prezidentu po birželio viduryje Ženevoje įvykusio jo susitikimo su JAV prezidentu Joe Bidenu.  

Pasipriešinus Vidurio ir Rytų Europos šalims, ES valstybių ambasadoriams trečiadienį vakare nepavyko suderinti bendros pozicijos, todėl klausimas buvo paliktas spręsti lyderiams.    

Vokietija ir Prancūzija sako, kad ES turi laikytis tvirtos ir vieningos pozicijos Maskvos atžvilgiu, tačiau taip pat ieškoti būdų bendradarbiauti su Kremliumi abiem pusėm svarbiais klausimais, tokiais kaip klimato kaita, sveikata, Irano branduolinė sutartis ir konfliktai Sirijoje bei Libijoje.   

Berlyno ir Paryžiaus pateiktame ES viršūnių susitikimo išvadų projekte rašoma, kad bendrija „peržiūrės esamus dialogo su Rusija formatus, įskaitant dialogą lyderių lygiu“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.