Lietuvoje atšauktas vasaros laikas

Lietuvoje naktį iš šeštadienio į sekmadienį atšauktas vasaros laikas – laikrodžius reikėjo atsukti viena valanda atgal. Žiemos laikas galios iki kovo pabaigos.

Vasaros ir žiemos laikas.<br>V.Skaraičio nuotr.
Vasaros ir žiemos laikas.<br>V.Skaraičio nuotr.
Vasaros ir žiemos laikas.<br>V.Skaraičio nuotr.
Vasaros ir žiemos laikas.<br>V.Skaraičio nuotr.
Vasaros ir žiemos laikas.<br>V.Skaraičio nuotr.
Vasaros ir žiemos laikas.<br>V.Skaraičio nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Oct 30, 2021, 11:48 AM, atnaujinta Oct 31, 2021, 8:32 AM

Galiojant žiemos laikui, šviesusis paros metas ryte prasideda anksčiau ir vakare trunka trumpiau, palyginti su vasaros laiku.

Žiemos ir vasaros laiką nuspręsta įvesti, kad būtų geriau išnaudojamas šviesusis paros metas. Kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.

Laikas Lietuvoje, kaip ir visose Europos Sąjungos valstybėse narėse, vykdant ES direktyvą, dėl vasaros keičiamas dukart per metus.

Europos Komisija ir Europos Parlamentas remia idėją atsisakyti laikrodžių sukiojimo, bet dauguma valstybių narių sprendimui kol kas nepritaria.

Kontroversiškai kalbėjo ekonomistai, kurie kėlė klausimą dėl laiko persukimo įtakos viešųjų įstaigų darbui. Anot jų, sutrumpėjus šviesiam paros laikui, reikėtų daugumai viešųjų įstaigų pakeisti darbo laiką, prisitaikant prie visuomenės poreikių. Be to, tai galėtų turėti įtakos laisvalaikio paslaugų sektoriui.

Visgi 2019 m. europarlamentarai pateikė siūlymus dėl sezoninio laiko keitimo ES valstybėse atsisakymo. Europarlamentarai siūlė, kad paskutinį kartą ES valstybėse, pasirinkusiose vasaros laiką, laikrodžiai būtų persukti 2021 m. paskutinį kovo sekmadienį. Šalys, pageidaujančios pasilikti žiemos laiką, tai padarytų 2021 m. paskutinį spalio sekmadienį.

Europarlamentarų manymu, ES valstybės turėtų tarpusavyje koordinuoti sprendimus dėl pasirinkto laiko, o Europos Komisija turėtų juos įvertinti, kad nebūtų pakenkta bendrajai rinkai. Prireikus, Komisija galėtų pasiūlyti atidėti direktyvos įsigaliojimą iki metų. Vis dėlto siūlymas pritarimo nesulaukė.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.