Lietuvos kariuomenė kviečia į Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienos renginius

Lietuvos kariuomenė vėl skelbia šūkį „Mes tai Jūs“ ir kviečia susitikti didžiausiame renginyje visuomenei – Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienos šventėje. Visuomenės palaikymas yra didžiulė motyvacija kariams, tad tokių bendruomeniškų švenčių metu gyventojai gali daugiau sužinoti apie Lietuvos kariuomenę ir NATO veiklą Lietuvoje bei artimiau susipažinti su svarbia visuomenės dalimi, kuri egzistuoja vardan valstybės ir jos gyventojų.

Lietuvos kariuomenė kviečia į Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienos renginius.<br> Kariuomenės nuotr.
Lietuvos kariuomenė kviečia į Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienos renginius.<br> Kariuomenės nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 10, 2022, 5:12 PM

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės šventė gegužės 14 dieną, šeštadienį, 11.00 val. Utenoje prasidės padėkos mišiomis už partizanus ir Laisvės gynėjus, prisimenant jų pasiaukojimą ir tikėjimą laisva Lietuva. Laisvės atgavimo ir išsaugojimo idėja bus įprasminta tylos minute ir pagarbos salvėmis prie paminklo partizanams Utenio aikštėje bei naujų Lietuvos šaulių sąjungos narių priesaika.

Šventei persikėlus į miesto centre esančią Utenos kultūros centro aikštę pirmiausia visus susirinkusius pasveikins NATO naikintuvų skrydis, bus iškilmingai pakeltos Lietuvos valstybės, istorinės, Ukrainos, ES ir NATO vėliavos. Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės dienos minėjime planuoja dalyvauti Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys.

Garbės sargybos kuopos kariai bei Lietuvos kariuomenės orkestras pademonstruos savo sukurtas programas, lankytojai karinių palapinių miestelyje galės susipažinti su Lietuvos kariuomenės ir mūsų sąjungininkų ginkluote, ekipuote bei technika. Šventės svečiai galės apžiūrėti pėstininkų kovos mašiną „Vilkas“, savaeigę lauko artilerijos haubicą „PzH 2000“, šarvuotį „M-113“, šarvuotąjį kovinės paramos visureigį JLTV (angl. Joint Light Tactical Vehicle), prieštankinį raketų kompleksą „Javelin“, amerikiečių tanką „Abrams“ ir savaeigę haubicą „Paladin“, visureigius HMMWV, Karinių oro pajėgų sraigtasparnį „Dauphin“ ir šiuo metu Lietuvoje dislokuotų Jungtinių ekspedicinių pajėgų sraigtasparnį „Wildcat“ bei daugybė kitos, ne ką mažiau įspūdingos technikos. Istorijos mylėtojams Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionas pristatys atkurtą XIV a. šarvų ir ginklų komplektą.

Pirmos dienos renginius Utenoje užbaigs koncertinė Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo programa su solistais Egle Jakštyte ir Jurgiu Brūzga bei Utenos regiono jaunimo grupių pasirodymai.

Gegužės 15 d., sekmadienį, nuo 10.00 val. visų besidominčių partizanine Lietuvos praeitimi laukia 11 kilometrų maršrutas Algimanto apygardos partizanų takais Anykščių rajone. Žygio pabaigoje, Niūronyse, Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai atliks pagarbos salves Aukštaitijos partizanams atminti, padės gėles ant pirmojo Anykščių krašto partizanų vado Jono Biliūno-Žolyno ir jo būrio partizanų kapų. Finišo vietoje muzikinę programą atliks Karinių oro pajėgų orkestras ir ansamblis „Vilnelė“, bus eksponuojama karinė ginkluotė, taip pat kilnojamoji paroda apie Lietuvos partizanus.

Renginių programa:

2022 m. gegužės 14 d., šeštadienis, Utena:

11.00 val. Padėkos Šv. Mišios už Lietuvos partizanus ir Laisvės gynėjus Kristaus žengimo į dangų bažnyčioje Utenoje.

12.05 val. Lietuvos partizanų pagerbimas ir naujų Lietuvos šaulių sąjungos narių priesaika prie paminklo partizanams Utenio aikštėje.

12.30 val. Lietuvos kariuomenės padalinių ir Šaulių būrio eisena iš Utenio aikštės į Utenos kultūros aikštę.

13.10 val. Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos atidarymo ceremonija – NATO naikintuvų sveikinimo skrydis, vėliavų pakėlimo ceremonija, sveikinimo kalbos, Garbės sargybos kuopos ir Lietuvos kariuomenės orkestro programos.

13.00–18.00 val. Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų ekspozicijų lankymas.

14.00–15.00 val. Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendo koncertas su solistais Egle Jakštyte ir Jurgiu Brūzga.

15.00–15.15 val. Karinė gelbėjimo operacija.

15.30–17.00 val. Utenos regiono jaunimo grupių koncertas.

18.00 val. Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginių Utenoje pabaiga.

2022 m. gegužės 15 d., sekmadienis, Anykščiai:

10.00–13.00 val. Pėsčiųjų žygis Aukštaitijos partizanų Andrioniškio apylinkėmis.

10.00-11.00 val. Šv. Mišios už partizanus ir Laisvės gynėjus Andrioniškio Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje.

11.30 val. Pagerbimas Karaliaus Mindaugo srities (Aukštaitijos) partizanų vado Šarūno ir jo bendražygių žuvimo vietoje. Pagarbos salvės ir gėlių padėjimas.

13.00 val. Aukštaitijos partizanų pagerbimo ceremonija Vytauto apygardos partizanų teritorijoje (Niūronyse).

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.