Prokuratūra išteisintam R. Skaisgiriui sumokėjo beveik 14 tūkst. eurų: „Mano moralei padaryta nepataisoma žala“

Generalinė prokuratūra dėl kyšio davimo išteisintam žinomam prodiuseriui Rolandui Skaisgiriui sumokėjo beveik 14 tūkst. eurų, šie pinigai teismo sprendimu buvo priteisti už išlaidas advokatui.

Generalinė prokuratūra dėl kyšio davimo išteisintam žinomam prodiuseriui R.Skaisgiriui sumokėjo beveik 14 tūkst. eurų.<br>V.Skaraičio nuotr.
Generalinė prokuratūra dėl kyšio davimo išteisintam žinomam prodiuseriui R.Skaisgiriui sumokėjo beveik 14 tūkst. eurų.<br>V.Skaraičio nuotr.
Generalinė prokuratūra dėl kyšio davimo išteisintam žinomam prodiuseriui R.Skaisgiriui sumokėjo beveik 14 tūkst. eurų.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Generalinė prokuratūra dėl kyšio davimo išteisintam žinomam prodiuseriui R.Skaisgiriui sumokėjo beveik 14 tūkst. eurų.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
Generalinė prokuratūra dėl kyšio davimo išteisintam žinomam prodiuseriui R.Skaisgiriui sumokėjo beveik 14 tūkst. eurų.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Generalinė prokuratūra dėl kyšio davimo išteisintam žinomam prodiuseriui R.Skaisgiriui sumokėjo beveik 14 tūkst. eurų.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Jan 15, 2023, 2:32 PM

Šią pinigų sumą pernai spalį priimtu nuosprendžiu R. Skaisgiriui iš prokuratūros priteisė Lietuvos apeliacinis teismas.

Lietuvoje galioja įstatymo norma, jog išteisintiems asmenims apmokamos advokato išlaidos.

„Sumokėjo visą sumą. Aš esu dukart išteisintas, dviejų teismų. Tie pinigai, kurie sumokėti prokuratūros, vadinkim valstybės, už mano advokato išlaidas, absoliučiai yra š... ir niekas, kiek aš esu apš... ne kai kurių žurnalistų ir ne kai kurių....pačios valstybės iš principo. Mano moraliniam veidui, mano moraliniams dalykams buvo nepataisoma žala padaryta“, – BNS penktadienį sakė R. Skaisgiris.

Jis tai pat svarsto galimybę kreiptis į Europos Žmogaus Teisių Teismą, buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės 2019 metais metiniame pranešime paminėtą „Pirk dramblį“ bylą vertina kaip spaudimą teismams.

Prodiuseris sako, kad dėl kaltinimų patyrė stiprų sukrėtimą, mano, kad baudžiamasis persekiojimas prisidėjo prie jo šeimos iširimo.

Prokuratūra su nuosprendžiu nesutinka

Tuo metu Generalinė prokuratūra su Aukščiausiajam Teismui pateikė kasacinį skundą, juo prašoma grąžinti bylą atgal į Apeliacinį teismą, prokuratūra mano, kad kriminalinės žvalgybos būdu šioje byloje surinkti duomenys turi būti pripažinti įrodymais.

Apeliacinis teismas konstatavo, kad kriminalinės žvalgybos surinkti duomenys fiksuojant asmenų telefoninius pokalbius, taip pat asmenų pokalbius Rimanto Antano Ručio darbo vietoje, restoranuose, kuriais grindžiami kaltinimai, yra gauti neteisėtu būdu, neatitinka Baudžiamojo proceso kodekso reikalavimų, todėl – ir įrodymams keliamų reikalavimų.

„Todėl negali būti laikomi įrodymais byloje ir jais negali būtų grindžiamas apkaltinamasis nuosprendis“, – paskelbė Apeliacinis teismas.

Kasacinius skundus Aukščiausiajam Teismui taip pat pateikė kaltu dėl prekybos poveikiu pripažintas buvęs partijos atsakingasis sekretorius R. A. Ručys bei verslininkas Vytautas Banys, jie prašo nutraukti jų bylą.

„Skundai priimti nagrinėti, posėdis dar nepaskirtas“, – BNS sakė Aukščiausiojo Teismo atstovė Rimantė Kraulišė.

Priėmė kyšius už pagalbą viešuosiuose pirkimuose

Buvęs Seimo narys R. A. Ručys byloje pripažintas kaltu už tai, kad pažadėjo paveikti tuometinius Vidaus reikalų ir Aplinkos ministerijų valstybės tarnautojus, kad jie sudarytų išskirtines sąlygas laimėti nurodytoms įmonėms organizuojamus viešuosius pirkimus.

Partija taip pat pripažinta kalta už tai, kad pažadėjo paveikti Vidaus reikalų ministerijos tarnautojus, kad jie nurodytoms įmonėms padėtų laimėti ministerijai pavaldaus Turto valdymo ir ūkio departamento ir vienos valstybės įmonės viešuosius pirkimus.

„Tvarkai ir teisingumui“ buvo skirta beveik 113 tūkst. eurų bauda, iš jos konfiskuota daugiau kaip 279 tūkst. eurų.

Ikiteisminis tyrimas šio byloje buvo pradėtas 2014-ųjų pabaigoje, kilus įtarimams, kad 2013 metų rudenį privačios bendrovės padengė dalį partijos „Tvarka ir teisingumas“ remiamo renginio „Pirk dramblį“ sąnaudų.

Tiesa, žemesnės instancijos teismo teigimu, šis renginys negali būti laikomas kyšiu, tad jį organizavęs verslininkas R. Skaisgirys buvo visiškai išteisintas kaip nepadaręs veikos, turinčios nusikaltimo požymių.

Visi kaltinamieji šioje byloje anksčiau savo kaltę neigė ir stebėjosi teisėsaugos veiksmais.

Prokurorai teigė, kad iš kyšių ar neteisėtai iššvaistyto turto galbūt gautus daugiau nei 350 tūkst. eurų (1,2 mln. litų) „Tvarka ir teisingumas“ panaudojo savo veiklai viešinti.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.