Kad vyksta rimti darbai, matyti iš įspėjamųjų ženklų „Praėjimo nėra“, „Nefotografuoti“. Tiesa, gal reikėjo parašyti lietuviškai „Eiti draudžiama“, o ne pažodžiui išsiversti iš rusų kalbos – garbės tai nedaro.
Bet bala nematė tos klaidos, juk prasidėjo svarbiausias pasirengimo istoriniam renginiui etapas ir teritorija virto gigantiška statybų aikštele.
Susitikimui bus įrengtos 43 patalpos, kurių iki šiol nebuvo. Visos jos turės atitikti NATO tarptautinio sekretoriato reikalavimus – privalo būti užtikrinti saugumo, inžineriniai, technologiniai sprendimai.
Skaičiai pribloškia: „Litexpo“ turimų 5 ekspozicijų ir 10 konferencijų salių plotas sudaro 18 500 kvadratinių metrų, NATO viršūnių susitikimui iš viso bus įrengta 24 tūkst. kvadratinių metrų erdvių, tarp jų – ir laikini paviljonai lauko teritorijoje, be to, bus naujai įrengta 2 tūkst. darbo vietų. Parodų ir kongresų centro dabartinės erdvės bus pertvarkomos ir perstatomos iš esmės.
Atsižvelgiant į griežčiausius NATO reikalavimus bus pritaikyta visa „Litexpo“ infrastruktūra: vėdinimo ir IT sistemos, saugumo užtikrinimas.
Argi tai ne pilis su įtvirtinimais, kurias kadaise statė mūsų protėviai? Kodėl jos neišsaugojus ateities kartoms su pasididžiavimu parodant, ant kurio krėslo rymojo J.Bidenas ar V.Zelenskis, kur kavą gėrė J.Stoltenbergas? Žinoma, išardant ar paslepiant nuo priešo akių saugumo įrangą.
O parodoms skirtus beveidžius angarus galima pastatyti ir kur nors Vilniaus priemiestyje. Juk ne karvę kainuos.
Bet ne – pilies įtvirtinimai bus išardyti ir aplaupytose erdvėse vėl vyks grožio industrijos parodos „Pelenė“ ar knygų mugės. O istorinį įvykį vilniečiams keletą metų primins tik lygus asfaltas aplink „Litexpo“, kol jo vėl nenusės duobės.