Vyras įrašė pokalbį su telefoniniais sukčiais – įžūlumas stebina

[[ge:lrytas:lrytas:322468]]

Telefoniniai sukčiai nėrėsi iš kailio, kad tik iš vyro išgautų elektroninės bankininkystės duomenis.<br>R.Danisevičiaus asociatyvioji nuotr.
Telefoniniai sukčiai nėrėsi iš kailio, kad tik iš vyro išgautų elektroninės bankininkystės duomenis.<br>R.Danisevičiaus asociatyvioji nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 23, 2017, 2:52 PM, atnaujinta Apr 11, 2017, 3:28 PM

Pirmadienį Kauno policija išplatino garso įrašą, kuriame užfiksuota, kaip vyrą bando apgauti telefoniniai sukčiai.

Jie apsimetę policijos kriminalistu ir Šiaulių banko atstovu bandė išgauti elektroninės bankininkystės duomenis.

Vyras ne tik neužkibo ant apgavikų kabliuko, bet dar ir įrašė jų melagingas kalbas.

Policijos pareigūnai paragino dalintis telefoninio pokalbio įrašu ir neįkliūti į sukčių pinkles.

Melavo apie duomenų vagystę

Policijos pareigūnu Dariumi Žukausku apsimetęs sukčius pirmiausia paaiškino, kad buvo sulaikytas Mantas Jarutis.

Pas jį neva buvo rastos žmogaus, kuriam sukčiai skambino, dokumentų kopijos. Tarp jų – ir banko sutarties kopija su elektroninės bankininkystės duomenimis.

„Ar užblokavę jūsų banko sąskaitą sudarysime daug nepatogumų?“ – klausė D.Žukausku apsimetęs sukčius.

Jis pasiūlė dešimčiai dienų užblokuoti prieigą prie elektroninės bankininkystės. To esą reikia, kad kriminalistai nustatytų, iš kurių vietų „sukčiai“ mėgina prie jos prisijungti ir niekdarius sulaikytų.

„Kad užšaldyti jūsų elektronines prieigas, turime jus sujungti su jūsų kuruojančiu banku“, – įspėjo D.Žukausku prisistatęs apgavikas ir paklausė, kelių bankų paslaugomis žmogus naudojasi.

Klastą perpratęs pašnekovas paaiškino, kad naudojasi Šiaulių banko paslaugomis.

Pasigirdus muzikėlei ir perspėjimui, kad pokalbis gali būti įrašytas, pasigirdo kito sukčiaus balsas.

Su sūnumi kalbėtis nepatarė

Iš pradžių kalbėjęs oficialiai, „banko tarnautojas“ vis labiau karščiavosi. „Kaip tik reikia tų skaičių, kad galėtume sutikrinti duomenis“, – aiškino „konsultantas“.

Išgirdęs istoriją, kad pašnekovui sūnus perveda pinigus iš Norvegijos, banko darbuotoju apsimetęs sukčius pragydo kitais žodžiais.

„Jūsų pinigai yra užstrigę tarp Norvegijos ir Lietuvos. Norint šį pavedimą įvykdyti, reikalinga jūsų elektroninės bankininkystės sutartis“, – aiškino jis.

Sukčius vis lenkė į tai, kad vyras pasižiūrėtų sutartį su banku, pasakytų savo prisijungimo vardą. „Mums reikalingas patvirtinimas, kad norite gauti šią sumą (sūnaus pavedimą. – Red.)“, – skiedė apgavikas.

Paprašytas prisistatyti, „banko darbuotojas“ pamelavo, kad yra Šiaulių banko saugos prevencijos skyriaus elektroninių paslaugų teikimo sutarčių vadovas Marius Vaitkus.

Išgirdęs, kad vyras saugo sutartį nuo vagių, sukčius jį pagyrė. Jis taip pat paklausė, kokia suma yra sąskaitoje. Išgirdęs, kad sąskaitoje turėtų būti 30 tūkst. eurų, neva patvirtino: „30 tūkst. eurų yra šiuo metu.“

Kai vyriškis ėmė kalbėti, kad skambins sūnui, sukčius ėmė perkalbėti: „Sūnus yra sūnus, o jūs esate jūs. Čia jūsų sąskaita yra.“

Galiausiai įžūlus melagis patikino, kad žmogaus pinigai jų visai nedomina. „Mane tik domina tik banko sutartis. Ar galite dabar susirasti tą sutartį?“

Du sukčius apkvailinęs vyras duomenų neišdavė. Negana to, įrašė per 13 minučių garso įrašą, kuris yra geras pavyzdys, į kokius pokalbius geriau nesivelti.

„Maloni staigmena“

Policijos atstovės išplatintame pranešime rašoma, jog pastaruoju metu pastebima, kad populiarėja schema, kuomet skambinantys sukčiai prisistato konkrečiu pareigūnu.

Fiksuotas ne vienas atvejis, kai prisistatoma Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Dariaus Žukausko vardu.

Todėl Kauno apskrities policijos pareigūnai ir vėl ragina gyventojus būti budresniais, nepasitikėti telefonu skambinančiais asmenimis, prisistatančiais policijos pareigūnais ar kitų institucijų atstovais, prašančiais pinigų, elektroninės bankininkystės prisijungimo ar kitų duomenų.

Sulaukęs ne vieno gyventojo skambučio, kad prisistatoma jo vardu, Kauno apskrities policijos viršininkas D. Žukauskas pats paskambino nurodytu numeriu ir sulaukė „malonios staigmenos“ – pokalbio su tyrėju D. Žukausku.

Pareigūnai atkreipia dėmesį, kad ryškėja tam tikra schema – paskambinęs asmuo teigia, kad policijos pareigūnai sulaikė vyrą, pas kurį rasti asmens, kuriam skambinama asmens dokumentai, banko duomenys. Tada paprašoma patikslinti informaciją, bandoma sužinoti sumą, kurią gali turėti asmuo, kuriam skambinama. Vėliau ir sujungiama su banko, kuriame, kaip įvardija pašnekovas, laikomi turimi pinigai, padaliniu ir toliau bandoma išgauti elektroninės bankininkystės duomenis.

Kauno apskrities policija dar kartą perspėja gyventojus būti apdairiais ir, sulaukus nepažįstamų asmenų skambučių, neskubėti pildyti jų prašymų. Visi turėtų žinoti, kad policijos bei kitų tarnybų pareigūnai, paskambinę telefonu, niekada neprašo perduoti grynųjų pinigų, pasakyti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenų ar atlikti kitų bankinių operacijų.

„Dar kartą prašome – neatskleiskite nepažįstamiems asmenims savo vardo, pavardės, asmens kodo, konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, neatiduokite jiems savo santaupų. Kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, nedelsdami skambinkite į policiją bendruoju pagalbos telefono numeriu 112. Ir nepamirškite apie gresiantį pavojų įspėti savo artimuosius, kaimynus ar draugus – ypač vyresnio amžiaus“, – ragina Kauno apskrities policijos viršininkas, kurio vardu jau ne kartą prisistatinėjo sukčiai, D.Žukauskas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.