Buvusio prokuroro E. Šleiniaus bylai pritrūko teisėjų

Vilniaus apygardos teismui trečiadienį nepavyko pradėti nagrinėti piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimo kaltinamo buvusio prokuroro Egidijaus Šleiniaus bylos – paaiškėjo, kad bylai trūksta dviejų teisėjų.

Bylai pritrūko teisėjų.<br>M.Patašiaus asociatyvi nuotr.
Bylai pritrūko teisėjų.<br>M.Patašiaus asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Sep 26, 2018, 2:34 PM

Bylą nagrinėti viena rengėsi teisėja Jurgita Mačionytė, tačiau paaiškėjo, kad tokio pobūdžio bylas turi nagrinėti trijų teisėjų kolegija.

„Turėjom nagrinėti, tačiau net nepradėjom, dėl teisėjų buvo neapsižiūrėta skiriant bylą, teismo klaida“, – BNS sakė teisėja J.Mačionytė.

Dėl to kreiptasi į teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininką dėl kolegijos sudarymo.

Trijų teisėjų kolegijos šioje byloje pasigedo valstybinį kaltinimą palaikanti Generalinės prokuratūros prokurorė Vilma Vidugirienė. Tačiau po prokurorės pastebėjimo teismas nespėjo sudaryti visos teisėjų kolegijos.

Liepą Generalinė prokuratūra teismui perdavė prieš kelerius metus pradėtą tyrimą ir perdavė teismui piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu įtariamo buvusio Vilniaus apylinkės prokuroro E.Šleiniaus bylą.

Prokuratūra skelbė, kad ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad buvęs Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras E. leinius nuo 2003 metų iki atleidimo iš tarnybos 2013 metais neperdavė vieno savo paties pradėto ikiteisminio tyrimo medžiagos ikiteisminio tyrimo įstaigai tyrimui atlikti, o jam pavestuose kontroliuoti daugiau kaip 50 ikiteisminių tyrimų nepriėmė galutinių procesinių sprendimų – t.y. nenutraukė ikiteisminių tyrimų ar neperdavė bylų teismui.

Taip pat įtariama, kad ikiteisminius tyrimus atlikusiems pareigūnams tuometinis sostinės prokuroras E.Šleinius suteikė tikrovės neatitinkančią informaciją, kad procesiniai sprendimai priimti, bei pasirašė statistines bylų korteles, kuriose nurodė melagingus duomenis apie tariamai priimtus sprendimus.

Tyrimo metu nustatyta, kad siekdamas nuslėpti šias aplinkybes, E.Šleinius prokuratūros registracijos žurnaluose įrašydavo duomenis, kad ikiteisminio tyrimo medžiagos grąžintos tyrimą atlikusioms įstaigoms, nors ikiteisminių tyrimų medžiagas laikė savo žinioje.

Iš tarnybos prokuratūroje prokuroras E.Šleinius pasitraukė savo noru 2013 metais. Ikiteisminis tyrimas jo atžvilgiu pradėtas 2016-aisiais po atlikto tarnybinio patikrinimo.

Pasitraukdamas iš tarnybos prokuratūroje, kaip teigia Generalinė prokuratūra, savo kontroliuotų ikiteisminių tyrimų medžiagų E.Šleinius negrąžino nei ikiteisminio tyrimo įstaigoms, nei skyriaus vyriausiajam prokurorui, o, pasinaudodamas tuo, kad šios medžiagos buvo jo žinioje, neteisėtai išnešė iš prokuratūros patalpų.

Dalį iš jų, jau nedirbdamas prokuroru, E.Šleinius 2014 ir 2016 metais grąžino ikiteisminio tyrimo įstaigoms, o dalį, įtariama, paslėpė ar prarado.

Valstybės kaltintoja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorė V.Vidugirienė mano, kad savo neteisėtais veiksmais E.Šleinius pažeidė Konstitucijoje įtvirtintą prokuroro pareigą ginti asmens, visuomenės ir valstybės teises ir teisėtus interesus.

Pasak prokurorės, piktnaudžiaudamas tarnyba, E. Šleinius nesiėmė visų būtinų veiksmų greitai ir išsamiai atskleisti nusikalstamas veikas bei tinkamai pritaikyti baudžiamąjį įstatymą, kad nusikalstamą veiką padaręs asmuo būtų nustatytas bei teisingai nubaustas.

Šiuo metu advokato padėjėju dirbantis buvęs sostinės prokuroras E.Šleinius anksčiau yra tyręs ir kai kurias rezonansines bylas – pavyzdžiui, sovietų agresiją neigusio Algirdo Paleckio bylą.

Už padarytas nusikalstamas veikas, buvusiam prokurorui gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 6 metų.

Šioje byloje yra 32 liudytojai, dauguma jų – buvę E.Šleiniaus kolegos.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.