Garsiausios Lietuvos bylos: žudikai prisipažino neištvėrę kankinimų

Beveik visus garsiausius nusikaltimus pareigūnams pavyksta išaiškinti, kai jie įkalbina duoti parodymus gaujų lyderius. Už pažadą, kad bus skirta švelnesnė bausmė arba visai atleisti nuo atsakomybės, kriminalinio pasaulio autoritetai dažnai sutinka atskleisti visų savo ir bendrininkų įvykdytų nusikaltimų mechanizmą.

Rolandas Sinickis, Eugenijus Šedys ir Kostas Gaučys 2001 metais buvo nuteisti kalėjimu iki gyvos galvos. Tai buvo pirmas atvejis Lietuvoje, kai iškart 3 žmonės nuteisiami pačia griežčiausia bausme.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Rolandas Sinickis, Eugenijus Šedys ir Kostas Gaučys 2001 metais buvo nuteisti kalėjimu iki gyvos galvos. Tai buvo pirmas atvejis Lietuvoje, kai iškart 3 žmonės nuteisiami pačia griežčiausia bausme.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
 Būna ir taip, kai pareigūnai prašo nusikalstamo pasaulio lyderių, kad jie išaiškintų kitų nusikaltėlių įvykdytus nusikaltimus.<br> 123rf nuotr.
 Būna ir taip, kai pareigūnai prašo nusikalstamo pasaulio lyderių, kad jie išaiškintų kitų nusikaltėlių įvykdytus nusikaltimus.<br> 123rf nuotr.
Rolandas Sinickis, Eugenijus Šedys ir Kostas Gaučys 2001 metais buvo nuteisti kalėjimu iki gyvos galvos. Tai buvo pirmas atvejis Lietuvoje, kai iškart 3 žmonės nuteisiami pačia griežčiausia bausme.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Rolandas Sinickis, Eugenijus Šedys ir Kostas Gaučys 2001 metais buvo nuteisti kalėjimu iki gyvos galvos. Tai buvo pirmas atvejis Lietuvoje, kai iškart 3 žmonės nuteisiami pačia griežčiausia bausme.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Oct 8, 2018, 7:24 PM, atnaujinta Oct 9, 2018, 10:44 AM

Tačiau būna ir taip, kai pareigūnai prašo nusikalstamo pasaulio lyderių, kad jie išaiškintų kitų nusikaltėlių įvykdytus nusikaltimus.

Bene pirmasis toks atvejis – prieš du dešimtmečius įvykdytas vienas žiauriausių nusikaltimų Lietuvoje: Šiaulių teismo darbuotojos Saulės Beleckytės ir jos sugyventinio verslininko Algio Markausko nužudymas.

Šį nusikaltimą padėjo išaiškinti tuomet įtakinga laikytos „guginių“ gaujos lyderis Virgilijus Norkus, pravarde „Guga“ ir garsios Šiaulių „princų“ grupuotės vietininku Kelmėje vadintas Ramūnas Stungurys, pravarde „Muminas“.

Būtent „Muminas“ pareigūnams ant lėkštutės perdavė visą informaciją apie nusikaltimą. Tyrėjams beliko suimti tris žudikus Rolandą Sinickį, Eugenijų Šedį ir Kostą Gaučį. 2001 metais jie buvo nuteisti kalėjimu iki gyvos galvos.

Tai buvo pirmas atvejis Lietuvoje, kai iškart 3 žmonės nuteisiami pačia griežčiausia bausme.

Atskleidus žmogžudystę, policininkai ir prokurorai pasiėmė laurus ir padarė karjerą, o „Muminui“ buvo nutrauka baudžiamoji byla už neteisėtą automato „Kalašnikov“ nešiojimą .

Tvirtino, kad yra gyvi

Konditerijos gaminiais prekiaujančio bendrovės „Kastalvis“ vadovas bei kelių įmonių savininkas Algis Markauskas (g. 1958 m.) ir jo gyvenimo draugė Saulė Beleckytė (g. 1969 m.) dingo be žinios 1998 metų sausio pradžioje.

Po keturių dienų miške buvo rastas prabangus A.Markausko 7-os serijos BMW automobilis.

Policijos ir prokuratūros pareigūnams ilgai nepavyko išaiškinti šio nusikaltimo ir jie siekė įrodinėti, kad porelės niekas nenužudė.

Byla du kartus buvo sustabdyta, o nužudytojų artimiesiems buvo pranešta, kad pradingusieji dėl skolų slapstosi užsienyje.

Tačiau pareigūnų įtikinėjimai neįtikino S.Beleckytės tėvo Antano. Netikėjo jis ir ekstrasensų išvedžiojimais, kad duktė esą pagimdė vaiką ir gyvena užsienyje.

Nuojauta A.Beleckiui sakė, kad ji – negyva. Dar labiau tokį įsitikinimą sustiprino susapnuotas pranašingu tapęs keistas sapnas.

Pažino sapnuotą namą

Vyriškis labai aiškiai susapnavo baltą namą su apgriuvusiu bokšteliu ir šalia jo stovinčias kartuves. Ant jų kybojo negyva A.Beleckio duktė, o greta buvo išmėtyti jos rūbai.

Tą patį rytą A.Beleckis košmarišką sapną atpasakojo savo draugui, o šis paporino, jog grybaudamas Gruzdžių pusėje matęs labai panašų į susapnuotą namą su bokšteliu.

Abu vyrai nuvažiavo į tą vietą. A.Beleckis buvo sukrėstas – pastatas buvo nepaprastai panašus į tą, kurį sapnavo.

„Jaučiau, kad kažkur netoliese yra užkastas mano dukros kūnas, bet plotas didelis – negi imsi kasinėti“, – „Lietuvos rytui“ sakė A.Beleckis.

Kreipėsi į nusikaltėlius

Tą pačią dieną A.Beleckis nuėjo pas jo dukros dingimo bylą tyrusį prokurorą Tomą Meškauską ir paprašė, kad prie susapnuoto namo ieškotų dingusios dukters ir jos sugyventinio lavono.

Tačiau prokuroras tik pasišaipė ir pareiškė, kad prokuratūra netiki sapnais ir nemoksliniais metodais nedirba.

Nusivylęs teisėsaugos pareigūnų pastangomis surasti žudikus, A.Beleckis kreipėsi į vieną A.Markauską pažinojusį Šiaulių nusikalstamo pasaulio autoritetą Virginijų Norkų, pravarde „Guga“.

V.Norkus anksčiau buvo supažindinęs Algį su Saule, todėl A.Beleckis reikalavo, jog šis padėtų surasti žudikus.

Patys nustatė kaltuosius

V.Norkus ėmėsi darbo, o jam talkinti ėmėsi ir kitas nusikaltėlių autoritetas R.Stungurys, kurio pagalbos paprašė policininkai.

Iš pradžių minėti nusikalstamo pasaulio autoritetai savais kanalais išsiaiškino, kad žmogžudystę organizavo trys jau minėti vėliau nuteisti trys vyriškiai.

Visi jie buvo A.Markausko verslo partneriai, o K.Gaučys – ir A.Markausko bendrovės „Kirstnė“ direktorius.

Išaiškinę žudikus, nusikaltėlių autoritetai juos pagrobė ir, nuvežę į mišką, žiauriai kankino. Taip paaiškėjo visos žmogžudystės detalės.

Žudiką įsileido į namus

Miške kankinami vyriškiai papasakojo, kad A.Markausko ir S.Beleckytės žmogžudystę suplanavo iš anksto, nes tikėjosi perimti sugyventinių valdytos bendrovės „Kirstnė“ akcijas.

Iš pradžių jie buvo nusprendę sugyventinius susprogdinti. Vėliau planai pasikeitė.

E.Šedys iš vieno savo Šiauliuose gyvenančio pažįstamo išsinuomojo automatą „Uzi“ su duslintuvu bei pilną apkabą šovinių.

Automatą E.Šedys davė R.Sinickiui. Šis 1998 metų sausio 8-osios vakare atėjo pas A.Markauską į namus.

Tuo metu A.Markauskas dirbo kompiuteriu, o jo draugė S.Beleckytė gulėjo lovoje.

Šaudė, badė ir smaugė

Svetainėje išsitraukęs automatą, R.Sinickis paleido šūvių seriją į A.Markauską. Kai šis krito negyvas, žudikas šovė į S.Beleckytę.

Tačiau vienintelis apkaboje likęs šovinys merginą tik sužeidė. Tuomet žudikas griebėsi virtuvinio peilio, galiausiai savo auką pasmaugė automato diržu.

Jau į negyvos S.Beleckytės galvą R.Sinickis dar kartą smogė peiliu.

Sutvarkę patalpas, R.Sinickis kartus su K.Gaučiu bei E.Šedžiu nužudytųjų kūnus įdėjo į A.Markausko automobilio bagažinę ir, nuvežę į mišką, juos užkasė.

Nužudytojo automobilį jie paliko kitoje Šiaulių miesto pusėje esančiame miške.

Visą šią surinktą informaciją apie A.Markausko ir S.Beleckytės žudikus R.Stungurys perdavė teisėsaugos pareigūnams.

Lavonus atkasė po metų

Remiantis nusikalstamo pasaulio autoritetų suteikta informacija buvo sulaikyti žudikai bei surasti nužudytojų lavonai.

A.Markausko ir S.Beleckytės palaikai buvo atkasti praėjus daugiau kaip metai po nusikaltimo – 1999 m. balandžio 20 d. Šiaulių rajone netoli Bridų esančiame miške.

Jau po laidotuvių A.Beleckis nuvažiavo į vietą, kur buvo užkasti jo dukters bei jos draugo lavonai.

Vyriškis buvo sukrėstas, kai pamatė, jog lavonai buvo užkasti šalia jo sapnuoto namo su bokšteliu.

„Dabar aš galvoju, kad tą sapną man atsiuntė nerimstanti mano nužudytos dukters siela“, – tuomet sakė A.Beleckis.

Paslaptis išpasakojo žudikui

Tiriant šią bylą paaiškėjo, jog lavonai buvo dar kartą užkasti kitoje vietoje. Tai atsitiko po to, kai A.Beleckis apie savo sapną papasakojo vienam žudikų – K.Gaučiui.

K.Gaučys buvo artimas nužudyto A.Markausko draugas.

Jis kartu su A.Markausku bei jo drauge švęsdavo įvairias šventes, prieš pat nužudymą buvo pakviestas ir į S.Beleckytės 28-ojo gimtadienio puotą.

Jau iškart po nužudymo K.Gaučys atvyko pas A.Beleckį, siūlėsi padėti ieškoti dingusiųjų.

„Jis buvo toks lipšnus, toks geras, man net į galvą neatėjo, kad jis gali būti žudikas“,–- prisimena A.Beleckis.

Drauge užpirko mišias

Kartu su K.Gaučiu A.Beleckis eidavo į bažnyčią, užpirkdavo mišias už S.Beleckytės sielą.

Vienoje kompanijoje su K.Gaučiu A.Beleckis pažymėjo ir dukters dingimo metines.

Žudikas rūpinosi ir be šeimininkės likusiu S.Beleckytės rotveilerių veislės šunimi, atnešdavo jam dešrelių.

A.Beleckis savo spėlionėmis, mintimis nuolat dalindavosi su K.Gaučiu, išsipasakodavo viską, kas kelia nerimą.

Nužudytųjų kūnus perkėlė kitur

A.Beleckis žudikui smulkiai papasakojo ir apie savo sapną, taip pat – kad su draugu buvo nuvykęs prie namo su bokšteliu.

Išgirdęs tai K.Gaučys kartu su dviem savo bendrininkais nužudytųjų kūnus iškasė ir perkėlė kitur.

Lavonai buvo sumesti į už maždaug 50 metrų esančią duobę. Žudikai bandė kūnus sudeginti, o kai nepavyko apipylė kalkėmis – kad neužuostų šunys.

Prieš užkasant nuo A.Markausko kaklo žudikai dar nuėmė auksinę grandinėlę.

Dar po kiek laiko žudikams kilo mintis vėl iškasti lavonus ir apipiplti juos sieros rūgštimi. R.Sinickis iš Vilniaus parvežė apie 40 litrų sieros rūgties. Tačiau šio sumanymo nusikaltėliai atsisakė.

Vieniems karjera, kitiems – mirtis

2001 metais visi trys žudikai buvo nuteisti įkalinimu iki gyvos galvos.

Beveik pusantros valandos, kai Šiaulių apygardos teismo teisėjas skaitė nuosprendį, žudikai ramiai kramtė gumą.

Nusikaltimą oficialiai išaiškinęs prokuroras T.Meškauskas padarė karjerą – netrukus tapo Generalinės prokuratūros organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo departamento prokuroru.

Tuo tarpu tikrųjų „tyrėjų“ – V.Norkaus ir R.Stungurio gyvenimas pasibaigė tragiškai.

2005 metais V.Norkus žuvo, kai nesuvaldęs savo automobilio „Audi A8“ trenkėsi į medį.

Tuo tarpu R.Stungurys, kurį po to daug kartų buvo bandoma nužudyti, pasikeitė pavardę į Romaną Sysojevą, priėmė stačiatikių tikėjimą, ir išvyko gyventi į Maskvą.

2006 metais jis paslaptingomis aplinkybėmis žuvo, iškritęs iš savo buto Rusijos sostinėje, balkono.

R.Stungurio turėtą bendrovę „Šilo Pavėžupis“, kuriais priklausė 86 įžuvinti tvenkiniai, po mirties perėmė prieštaringai vertinamo Arūno Pukelio, pravarde „Švinius“ aplinkos žmonės.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.