Po pranešimo apie bandymą pagrobti vaiką, Šiaulių policija atskleidė gandų vystymosi evoliuciją

Šiaulių policija po kurį laiką trukusio tyrimo atskleidė gandų gimimo, augimo ir vystymosi evoliuciją. Visą tai pareigūnams pavyko atskleisti pradėjus tirti pranešimą apie bandymą pagrobti vaiką.

Po pranešimo apie bandymą pagrobti vaiką, Šiaulių policija atskleidė gandų vystymosi evoliuciją.<br>K.Kavolėlio asociatyvi nuotr.
Po pranešimo apie bandymą pagrobti vaiką, Šiaulių policija atskleidė gandų vystymosi evoliuciją.<br>K.Kavolėlio asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Mar 13, 2020, 1:53 PM, atnaujinta Mar 13, 2020, 4:06 PM

Kaip rašoma Šiaulių apskrities VPK pranešime, sausio 28-osios vakare socialiniame tinkle „Facebook“ pradėjo sklisti informacija, kad Šiauliuose, netoli „Salduvės“ progimnazijos, pasikėsinta pagrobti vaiką. Kitą dieną Šiaulių apskrities policijos pareigūnai sulaukė ir oficialaus šios žinios skleidėjo pranešimo, kad bandyta pagrobti jo vaiką.

Tuoj pat buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasikėsinimo atimti žmogui laisvę. Po kelias savaites trukusių intensyvių veiksmų buvo konstatuota, kad jokio bandymo pagrobti nebuvo. Visa tai – vaiko išgalvotas ir su realybe niekaip nesusijęs dalykas, kuris sugedusio telefono principu buvo išplatintas viešojoje erdvėje.

Sausio 28-osios popietę viena šiaulietė sulaukė, po pamokų namo einančio aštuonerių metų sūnaus telefoninio skambučio. Berniukas papasakojo, kad prie jo, ėjusio Vilkaviškio gatve, privažiavo automobilis, iš jo išlipo vyras, kuris liepė jam sėsti į automobilį, nes mama prašiusi jį parvežti į namus.

Išsigandęs berniukas puolęs bėgti link parduotuvės, kur daugiau žmonių, o vyriškis jį nusivijęs ir norėjęs jam trenkti. Tada berniukas pritūpęs, trenkęs jam į „gerą vietą“ ir pabėgęs, nes nepažįstamasis jo nebesivijo.

Vakare šiaulietė ir jos vyras dar kartą pasikalbėjo su savo sūnumi, įsėdę į automobilį apvažiavo jo nurodytą vietovę, kur įvyko incidentas, ir išgirdo istorijos patvirtinimą. Šiauliečiai teigė, kad jų vaikas nėra jiems niekada melavęs ir nelinkęs to daryti.

Berniuko tėvas informacija apie sūnaus pagrobimą pasidalijo su jo klasės auklėtoja. Netrukus ši žinia atsirado klasės „Facebook“ paskyroje. Ją pasigavusi, Ginkūnų mokyklos pedagogė savo mokinių tėvams jau parašė, kad prie Šiaulių mokyklų privažiuoja mašina ir nepažįstami vyriškiai kalbina vaikus sėsti į jų automobilį,.

Berniuko tėvas, sužinojęs, kad Ginkūnuose gyvenantys jo pažįstami gavo tokio pobūdžio informaciją, suprato, jog ir prie Ginkūnų mokyklos dėjosi analogiškos istorijos kaip ir jų sūnui, ir kad yra nukentėjusių daugiau vaikų, gal 10 ar 20, todėl, pagautas emocijų, norėjo atkreipti visuomenės dėmesį ir apie tai informaciją patalpino Ginkūnų seniūnijos bendruomenės „Facebook“ paskyroje ir ja pasidalijo su vienu informaciniu tinklalapiu.

Kitą dieną šią informaciją pasigavo jau visa šalies žiniasklaida ir paskleidė savo kanalais, sėdama paniką tarp Šiaulių ir visos šalies gyventojų.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato tyrėjai, naudodamiesi įvairių pastatų vaizdo kameromis, atsekė visa berniuko kelią iš „Salduvės“ progimnazijos namo. Vaizdo medžiagoje buvo matyti su kuo vaikas ėjo namo, kokiu keliu, ką jis veikė.

Vaizdo medžiaga buvo parodyta ir vaiko tėvams, kurie įsitikino, kad jų sūnus Vilkaviškio g. net nebuvo, jokios prie jo privažiavusios mašinos taip pat nebuvo ir joks vyras sūnaus nesivijo. Šiaulietis, įsitikinęs, kad sūnui niekas negrėsė ir šiuo metu negresia, paprašė tyrimą nutraukti.

Kadangi berniuko tėvai nesutiko, kad jų sūnus būtų apklaustas, tai berniuko fantazijos motyvų sužinoti nepavyko.

Policija vertina tėvų rūpestį savo vaiku ir tuo, kad pasitikėjo policija bei vaiko pasakojimu pasidalijo su pareigūnais. Policijos pareiga ir yra tirti nusikalstamas veikas arba išsklaidyti nepagrįstus įtarimus.Tik reikėtų vengti, neišsiaiškinus situacijos, savo nerimu dalintis socialiniuose tinkluose, nes taip be pagrindo bauginami kiti žmonės.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.