Teismas skyrė bausmes 17 šiukšlių konteinerių padegusiems jaunuoliams

Teismas paskelbė nuosprendį jaunuoliams, sumaniusiems padeginėti šiukšlių konteinerius. Dviem iš vaikinų skirtas laisvės atėmimas.

Dviem vaikinams skirtas laisvės atėmimas.<br>M.Patašiaus asociatyvi nuotr.
Dviem vaikinams skirtas laisvės atėmimas.<br>M.Patašiaus asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 26, 2020, 4:12 PM

Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose paskelbtas nuosprendis byloje, kurioje A.G., E.K. ir E.M. pripažinti kaltais dėl svetimo turto sunaikinimo visuotinai pavojingu būdu.

Kaip skelbia Klaipėdos apylinkės teismas, vaikinai, veikdami bendrininkų grupėje, sunaikino svetimą turtą visuotinai pavojingu būdu – per šešias 2019 m. lapkričio naktis jie skirtingose Klaipėdos vietose padegė ir taip sunaikino 17 šiukšlių konteinerių, kurių kiekvieno vertė yra 101,97 Eur. Tokiais savo veiksmais visuotinai pavojingu būdu jie sunaikino svetimą uždarajai akcinei bendrovei „Ecoservice Klaipėda“ priklausantį turtą.

A.G., E.K. ir E.M. prisipažino padarę nusikalstamas veikas ir dėl jų gailėjosi. Jie teigė neturėję ką veikti, buvo išgėrę alkoholio, todėl žiebtuvėliais padeginėję konteinerius. Iš namų pasiimdavę popieriaus lapų ir uždegdavę, o uždegę iš karto pabėgdavę.

Jaunuolių kaltė dėl jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų visiškai įrodyta byloje surinktais ir teisiamajame posėdyje išnagrinėtais įrodymais: pačių kaltinamųjų parodymais, teisiamajame posėdyje pagarsintais liudytojų parodymais, apžiūros protokolų duomenimis, vaizdo įrašais ir kita bylos medžiaga.

Skirdamas bausmę A.G., teismas atsižvelgė į tai, kad jis nusikalto būdamas nuteistas, bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu, šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę, baustas administracine tvarka. E.K. nusikalto būdamas teistas tris kartus, po šių veikų padarymo yra dar kartą nuteistas ir šiuo metu atlieka laisvės atėmimo bausmę, baustas administracine tvarka.

E.M. anksčiau neteistas, buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės. Nors šiuo metu jis nedirba, tačiau nurodė teismui, kad susirado darbą ir netrukus įsidarbins. Nei vienas jų nusikalstamomis veikomis padarytos žalos ar bent jos dalies neatlygino.

Teismas, subendrinęs su anksčiau paskirtomis bausmėmis, A.G. skyrė laisvės atėmimą vieneriems metams aštuoniems mėnesiams, E.K. – vienerių metų dešimties mėnesių ir aštuonių dienų laisvės atėmimo bausmę. E.M. paskirtas laisvės apribojimas vieneriems metams dviems mėnesiams, įpareigojant per laisvės apribojimo laikotarpį dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje, devynis mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Vaikinai taip pat solidariai turės atlyginti 1 733,49 Eur turtinę žalą uždarajai akcinei bendrovei „Ecoservice Klaipėda“.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui, skundą paduodant per Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmus.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.