Kėdainių r. kapinėse vyras be priežiūros paliko ginklą ir šis dingo: teismas skyrė baudą

Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltu pripažintas vilnietis S.D., dėl to, kad neužtikrino ginklo ir šaudmenų saugumo. Teismo baudžiamuoju įsakymu jam paskirta galutinė 500 eurų dydžio bauda.

Teismas skyrė baudą.<br>V.Ščiavinsko asociatyvi nuotr.
Teismas skyrė baudą.<br>V.Ščiavinsko asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 27, 2020, 3:40 PM

Byloje nustatyta, kad S.D., veikdamas nusikalstamai nerūpestingai, neužtikrindamas ginklo ir šaudmenų saugumo, 2020 m. spalio 31 d., apie 15 val. 30 min., Kėdainių rajono kapinėse, ant kapo tvoros pakabino ir paliko plastikinį maišelį, kuriame buvo įdėtas teisėtai, pagal leidimą įsigytas šaunamasis ginklas – pistoletas „IJ 70“ su dėtuve, kurioje buvo 3 vienetai 9 mm kalibro šovinių, tokiu būdu sudarė sąlygas kitam asmeniui neteisėtai jais pasinaudoti.

S.D. kaltę pripažino, paaiškino, kad su ginklu, kuris buvo prisegtas ant kelnių diržo, dešinės pusės, buvo nepatogu dirbti, todėl jis atsistojo ir iš dėklo išėmė jam priklausantį pistoletą IJ 70, jį suvyniojo į laikraštį ir įdėjo į plastikinį maišelį su užrašu IKI. Plastikinį maišelį pakabino ant kapo tvorelės, kuria yra aptvertas kapas.

„Ginklą į plastikinį maišelį įdėjo apie 15 val. 30 min., o apie 18 val., baigęs tvarkyti kapą pasiėmė nuo tvoros kabantį plastikinį maišelį ir išvažiavo atgal į sodybą. Jis nežiūrėjo, ar jame yra visi palikti daiktai. Kitą dieną jis apžiūrėjo maišelį ir pamatė, kad maišo dugne nėra pistoleto susukto į laikraštį“, – rašoma teismo baudžiamajame įsakyme.

Teismas, skirdamas bausmę, atsižvelgė į tai, kad S.D. padarė vieną tyčinį baudžiamąjį nusižengimą, žala nepadaryta, sunkių pasekmių sukelta nebuvo, į tai, kad yra viena atsakomybę lengvinanti aplinkybė ir nėra atsakomybę sunkinančių aplinkybių. Taip pat, į kaltininko asmenybę – neteistas, baustas administracine tvarka, nedirba, pensininkas.

Nors prokurorė prašė S.D. skirti pačią griežčiausią bausmę – areštą ir S.D. su tuo sutiko, tačiau teismas, atsižvelgus į jo garbų amžių, į tai, jog teisiamas pirmą kartą, padarytas baudžiamasis nusižengimas, kaltinamasis yra pensininkas, nusprendė S.D. skirti švelniausią bausmės rūšį – baudą.

Nesutikdamas su baudos paskyrimu teismo baudžiamuoju įsakymu, asmuo turi teisę paduoti teismui prašymą surengti bylos nagrinėjimą teisme.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.