PVM grobstymą organizavusiems vyrams – laisvės atėmimo bausmės

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmai išnagrinėjo baudžiamąją bylą ir dėl neteisėtos įmonių veiklos, sukčiavimo ir dokumento klastojimo kaltu pripažino Šiaulių apskrities gyventoją. Kaltu dėl sukčiavimo pripažino ir kartu su juo veikusį bendrininką. Šiems vyrams skirtos laisvės atėmimo bausmės. Jie taip pat turės atlyginti VMI pareikštą 50 tūkst. eurų ieškinį.

PVM grobstymą organizavusiems vyrams – laisvės atėmimo bausmės.<br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.
PVM grobstymą organizavusiems vyrams – laisvės atėmimo bausmės.<br>V.Balkūno asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 13, 2022, 11:14 AM, atnaujinta May 13, 2022, 11:19 AM

Trečias asmuo nuteistas dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir buhalterinių dokumentų paslėpimo. Jam skirta arešto bausmė.

Kaip rašoma prokuratūros pranešime, A.Š. 2014–2015 metais organizavo 10 Lietuvoje ir Latvijoje registruotų įmonių įsigijimą ir fiktyvų joms vadovaujančių asmenų paskyrimą. Į jį kreipdavosi asmenys iš visos Lietuvos, kai kuriems savo paslaugas pasiūlydavo ir jis pats.

Vyriškis buvo žinomas kaip asmuo, galintis padėti išvengti mokesčių, juos neteisėtai susigrąžinti, padėti suklastoti dokumentus ar paslėpti įmonę. Į jį buvo kreipiamasi tiek siekiant išvengti mokesčių, tiek siekiant neteisėtai susigrąžinti mokesčių permokas. Jis laikytas pagrindiniu tokių nusikalstamų veikų vykdytoju šiaurės Lietuvos regione.

Vyras veiklos nevykdančių įmonių fiktyviems vadovams, veikdamas tiesiogiai arba per bendrininką T.M., nurodydavo pasirašinėti jiems pateikiamus buhalterinės apskaitos dokumentus, įforminti realiai neįvykusias ūkines operacijas, įmonių vardu išrašytose PVM sąskaitose-faktūrose įteisinti iš anksto suplanuotus, bet realiai neįvykusius sandorius.

Iš viso šioje byloje buvo 18 įtariamųjų, tačiau 15 iš jų pripažino savo kaltę, sutiko geranoriškai atlyginti žalas, todėl jų atžvilgiu tyrimai buvo atskirti ir šie tyrimai baigti supaprastinto proceso tvarka.

Atskirtuose tyrimuose buvo atlyginta civilinių ieškinių dar už 64 000 eurų.

Teismas konstatavo, kad dėl A.Š. ir T.M. veiksmų, apgaulingai tvarkant įmonių buhalterines apskaitas, dėl ko visiškai negalima nustatyti bendrovių veiklos, turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų dydžio ir struktūros, buvo išvengiama didelės vertės į Lietuvos Respublikos valstybės biudžetą mokėtinų pridėtinės vertės mokesčių sumokėjimo ir išvengiama didelės vertės turtinės prievolės, taip apgaule įgyjant svetimą turtą.

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teismo paskelbtu nuosprendžiu A.Š. pripažintas kaltu dėl neteisėtos įmonės veiklos, sukčiavimo, pasikėsinimo padaryti nusikalstamą veiką ir dokumento suklastojimo ar suklastoto dokumento panaudojimo arba realizavimo. Kaltinamajam skirta subendrinta 4 metų 1 mėnesio laisvės atėmimo bausmė.

T.M. pripažintas kaltu dėl sukčiavimo ir pasikėsinimo padaryti nusikalstamą veiką – vyrui skirta subendrinta 4 metų 1 mėnesio laisvės atėmimo bausmė.

I.J. pripažintas kaltu dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo – kaltinamajam skirta 40 parų arešto bausmė.

Šioje byloje Kauno apskrities Valstybinė mokesčių inspekcija pareiškė du civilinius ieškinius. 42 tūkst. eurų turtinės žalos atlyginimas Lietuvos Respublikos Valstybei priteistas iš nuteistųjų T.M. ir A.Š. Kitą, 8 tūkst. eurų ieškinį, turės atlyginti visi trys asmenys.

Šis pirmos instancijos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.